Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Slováci najlepší vo svete! Porazili 1 700 konkurentov

Lemmy
Zaslal: Po máj 19, 2014 9:54 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6042 Bydlisko: Mám.
Stovky najlepších žiakov stredných škôl z celého sveta sa stretli na súťaži Intel ISEF, na ktorej sa každý rok hľadajú najlepšie a najzaujímavejšie projekty mladých vedcov. Po mesiacoch tvrdej práce si siedmi študenti zo Slovenska odniesli ocenenia za svoj dlho-pripravovaný školský projekt. Po víťazstvách v lokálnych súťažiach ich čakalo týždňové obhajovanie svojho nápadu. Hodnotili ich tí najnáročnejsí porotcovia v Los Angeles.

Krásne prvé miesto si odniesla Michaela Brchnelová so svojim projektom o urýchľovaní častíc v Tychovom pozostatku po supernove. Dostala cenu 1 500 dolárov a čaká ju aj výlet do švajčiarskeho CERN-u v hodnote 5-tisíc dolárov.

Druhé miesto si zaslúžil spoločný projekt Michala Géciho a Martina Liščinského s názvom Štúdia topenia v dvojrozmernom systéme malých magnetov, za ktorý získali odmenu 1 500 dolárov. Obaja mladí vedci študujú na Gymnáziu sv. Tomáša Akvinského v Košiciach.

Intel ISEF je najväčšia celosvetová súťaž pre študentov stredných škôl, ktorú od roku 1950 organizuje Spoločnosť pre vedu a verejnosť.

TVnoviny.sk
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So máj 31, 2014 10:27 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6042 Bydlisko: Mám.
Vďaka vynálezu študenta ušetrí energiu celý svet

Michal Holeš napísal(a):
„Rozhodol som sa preto postaviť vetraciu jednotku, ktorá bude oveľa efektívnejšia ako tie, ktoré sa využívajú v súčasnosti,“ spomína študent bratislavského Gymnázia Jura Hronca Martin Ferianc.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: