Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Mormóni

Lemmy
Zaslal: Po máj 12, 2014 8:05 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6747 Bydlisko: Mám.
Dnes som našiel článok od mormóna. Prekvapil ma tým, že píše slovo mormón s krátkym o: mormon. Tak neviem, čoho sa pridržať. Slovník tvrdí, že s dlhým ó: mormón.

Som mormon – a nehanbím sa

Martin Čičo napísal(a):
Volám sa Martin Čičo, mám 19 rokov, som z Bratislavy a som člen Cirkvi Ježiša Krista Svätých neskorších dní alebo jednoducho povedané, mormon.

O Cirkev Ježiša Krista som sa začal zaujímať z jednoduchého dôvodu. TÁTO Cirkev o sebe tvrdí, že je JEDINÁ PRAVÁ.

Zaslal: Po jún 09, 2014 11:50 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 903
Lemmy napísal(a):
Dnes som našiel článok od mormóna. Prekvapil ma tým, že píše slovo mormón s krátkym o: mormon. Tak neviem, čoho sa pridržať. Slovník tvrdí, že s dlhým ó: mormón.

Som mormon – a nehanbím sa

Martin Čičo napísal(a):
Volám sa Martin Čičo, mám 19 rokov, som z Bratislavy a som člen Cirkvi Ježiša Krista Svätých neskorších dní alebo jednoducho povedané, mormon.

O Cirkev Ježiša Krista som sa začal zaujímať z jednoduchého dôvodu. TÁTO Cirkev o sebe tvrdí, že je JEDINÁ PRAVÁ.

Možno sa mýlim,ale tuším,že mormoni majú mnohoženstvo,to by sa páčilo asi mnohým. Very Happy U nás je ale mnohožensvo tuším zakázané,tak tomu nerozumiem.NIekde môžu mať toľko žien,koľko dokážu uživiť.Prečo sa do všetkých vzťahov medzi pohlaviami tak starajú politici a iní vysoko postavení a nenechajú to jednoducho na slobodnej vôli?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po jún 09, 2014 5:08 pm Odpovedať s citátom
Myslím, že kedysi mali niečo s mnohoženstvom, ale dnes už nie, aspoň nie na Slovensku. Mne pripadajú rovnakí ako katolíci.

Ale pozri ich stránku, či tam niečo o mnohoženstve nájdeš.

Zaslal: St november 12, 2014 9:57 pm Odpovedať s citátom
Skeptik, je tak s tým mnohoženstvom. Teraz čítam článok Mormóni priznali, že zakladateľ cirkvi Smith mal až 40 žien.

ČTK napísal(a):
Mormónski vodcovia vôbec po prvý raz priznali, že zakladateľ ich cirkvi Joseph Smith mal až 40 manželiek. Dosiaľ sa o ňom v Cirkvi Ježiša Krista Svätých neskorších dní hovorilo ako o milujúcom mužovi jedinej manželky Emmy. Laurie Goodsteinová v komentári uverejnenom v novinách The New York Times napísala, že niektoré zo Smithových žien už boli vydaté, jedná mala dokonca len 14 rokov.

Zdroj: Laurie Goodsteinová, It’s Official: Mormon Founder Had Up to 40 Wives, The New York Times, 10. 11. 2014

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: