Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Ľavica sa atomizuje

Lemmy
Zaslal: Ut apríl 29, 2014 10:27 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5508 Bydlisko: Mám.
Radi privítame každú novú neľavicovú stranu
Roman Brandšteter napísal(a):
Redakcia Rukoväte modernej ľavice víta vznik novej politickej strany Sieť pod vedením bývalého poslanca Procházku. Každá nová neľavicová politická strana v konečnom dôsledku pomáha našim záujmom, pretože atomizuje už tak beznádejne roztrieštenú „scénu“ napravo od modernej ľavice. Samotná pravica sa už zo svojej podstaty vyznačuje väčšou pestrosťou názorov, čo nám vyhovuje. Pre nás je však veľkým bonusom, ak sa to dostane až do fázy, keď prakticky každý druhý neľavičiar zakladá svoju vlastnú stranu, v ktorej sa tak môže stať predsedom.

Aj ľavica sa trieští, čiže atomizuje. Akurát rozdiel je v tom, že ľavicové strany majú nízky volebný potenciál. Čiže majú veľmi málo voličov.

Stranu SMER – sociálna demokracia možno len čiastočne považovať za ľavicovú. Na svojej stránke majú uvedené, že je medzinárodne uznaná stredo-ľavá politická strana. Zdroj: Volebný program strany.

Z ľavicovej Komunistickej strany Slovenska odišiel Hopta, a vytvoril novú komunistickú stranu ÚSVIT. Potom je ďalšia taká nová komunistická strana VZDOR – strana práce.

Vzhľadom na veľmi nízke preferencie ľavicových strán je tiež na zamyslenie, prečo sa atomizujú. Možno je to dobre, neviem, čas ukáže. Neviem teraz posúdiť, či to ľavicové trieštenie je beznádejné. Len aby raz Brandšteter nepovedal: Pre nás nie je však veľkým bonusom, ak sa to dostane až do fázy, keď prakticky každý druhý ľavičiar zakladá svoju vlastnú stranu, v ktorej sa tak môže stať predsedom.

Vidíme, že aj ľavica sa atomizuje, pretože aj medzi ľavičiarmi sú rôzne politické názory.

Zaslal: So august 02, 2014 7:46 pm Odpovedať s citátom
V rámci atomizácie ľavice vzniká nová strana Jednota – ľavicová strana Slovenska.

Zaslal: Ne august 31, 2014 10:48 pm Odpovedať s citátom
VZDOR – strana práce spustila svoju kampaň ku komunálnym voľbám už tento mesiac, kedy sa po Slovensku začali objavovať naše prvé antikapitalistické bilbordy, kde však neuvidíte vysmiate tváre nejakých politikov, ktorí vám budú sľubovať hory-doly, ale hlavným heslom kampane bude: Voliť nestačí, organizuj sa! Kampaň bude od tohto mesiaca nepretržitá až po voľby do NR SR, kde predpokladáme náš vstup na pôdu parlamentu.

Vo voľbách do Európskeho parlamentu oslovili 1 769 voličov, čo je 0,31% podiel hlasov. To nesvedčí pre predpoklad, že sa dostanú do NR SR.

Zaslal: St október 07, 2015 11:28 pm Odpovedať s citátom
Myslíte si, že sú na Slovensku ľavicové strany?

Chmelár tvrdí, že tu žiadna ľavica nie je.

Zaslal: Št október 08, 2015 9:26 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1281
A čo Vy, pán Parada, ako to vidíte Vy? Rozdávate otázky na všetky strany, no Váš názor nepočuť. Akokeby ste ho nemali a čakali na odpovede od všetkých respondentov, aby ste sa mohli prikloniť k akémusi davovému štandartu. Very Happy

Zaslal: Ne október 11, 2015 10:31 pm Odpovedať s citátom
Branislavr iste nesúhlasí s Chmelárom.
branislavr napísal(a):
V parlamente je len jedna lavicova strana. Co je zle. Dobre by sa to vyriesilo novymi lavicovymi stranami

Neviem ktorá, pretože SMER – SD tvrdí, že je stredoľavá strana. A to nie je ľavicová. Stredová znamená, že obsahuje aj pravicové prvky.

Zaslal: Po október 12, 2015 8:52 am Odpovedať s citátom
Potom nech je pre vás úľavou poznanie, že pravica na SK pretláča ľavicovú propagandu.

Zaslal: St október 21, 2015 1:30 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Branislavr iste nesúhlasí s Chmelárom.
branislavr napísal(a):
V parlamente je len jedna lavicova strana. Co je zle. Dobre by sa to vyriesilo novymi lavicovymi stranami

Neviem ktorá, pretože SMER – SD tvrdí, že je stredoľavá strana. A to nie je ľavicová. Stredová znamená, že obsahuje aj pravicové prvky.

Môžete mi, Lemmy, napísať charakteristiky ľavicovej politickej strany? Pekne vymenovať pod seba do prehľadného textu.

Druhá vec- v texte o Chmelárovi píšete, že o postoji strany SOĽ Vás bude osobne informovať jej predseda Sládeček. Môžete nám sprostredkovať jeho názor na výrok pána rektora?

Zaslal: St október 21, 2015 2:10 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Lemmy, napísať charakteristiky ľavicovej politickej strany? Pekne vymenovať pod seba do prehľadného textu.

Druhá vec- v texte o Chmelárovi píšete, že o postoji strany SOĽ Vás bude osobne informovať jej predseda Sládeček. Môžete nám sprostredkovať jeho názor na výrok pána rektora?

Ja? Veď s tým sa obráť na ľavicové strany. Niekto hovorí, že na Slovensku nie sú ľavicové strany, niekto zasa tvrdí, že sú len ľavicové, že nie je na Slovensku len pravica. Ja mám ich problémy riešiť? I tvoje? Máš e-mail, opýtaj sa kompetentných. Opýtaj sa ešte Sládečka sám, ja nemám také informácie. Vieš, ty máš nejaké ťažkosti, a ja ti neviem s tým pomôcť.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: