Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Na AFO dorazí svetová vedecká špička, fyzik Lawrence Krauss

Lemmy
Zaslal: Pi apríl 18, 2014 5:04 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6928 Bydlisko: Mám.
K článku Na AFO dorazí svetová vedecká špička, fyzik Lawrence M. Krauss.

Výber z rozhovoru: L. M. Krauss: Realita je zajímavější než nesmysly, kterým říkáme víra

Sám sebe nazýváte antiteistou
Krauss napísal(a):
Nerad se jakkoliv označuji, ale pokud bych si musel vybrat, co či kdo vlastně jsem, tak bych opravdu užil výraz antiteista, spíše než ateista. Přivedl mě k tomu Christopher Hitchens. Nemůžu samozřejmě tvrdit, že je jisté, že neexistuje nějaký Bůh, ale celkem s jistotou mohu říci, že zde také není důvod tvrdit, že nějaký Bůh existuje.

A s naprostou jistotou mohu prohlásit, že bych nechtěl žít ve vesmíru, kde nějaký Bůh opravdu existuje. Celá myšlenka s existencí Boha mi přijde odpuzující. Jakožto správný vědec nicméně musím uznat, že má východiska k této věci nemusí být pravdivá, musím být ochoten o nich pochybovat.

Zaslal: Ut február 17, 2015 11:02 pm Odpovedať s citátom
Do Olomouca príde legendárny Richard Dawkins

Zaslal: St február 18, 2015 3:58 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 972

Veriaci predstavujú svoje náboženské teórie,ako fakty. Teória má ale veľmi ďaleko od faktu. Sami veriaci majú veľmi rozdielne predstavy, chápanie a vysvetlenia na javy popísané v náboženských knihách. Nemajú jasno v mnohých veciach.Vedú mnohé spory kvôli tomu,ktoré ale nevedú k žiadnemu výsledku.Mnohé popísané je nedokonalé a už dávno prekonané,pretože je len na základe poznatkov určitej doby. Milióny veriacich sa venujú a venovali stúdiu svätých písiem a na čo prišli? Nepriniesli žiadny nový poznatok potvrdzujúci opísané teórie.Je to len obrovské množstvo času,ktorý bol venovaný preverovaniu a snaženiu objasniť,vysvetliť to,čo si niekto v minulosti vymyslel. Boli slová ľudí z minulasti pravdivé? Mali väčšie vedomosti a poznatky,ako súčasníci? Niektoré nimi popísané veci to jednonačnevyvracajú.Skorej poukazujú na malú znalosť prírodných vied. Poznatky sa zdokonaľujú a mnohí sa snažia zdôvodňovať svoje nvé náboženské teórie podľa týchto skutočností. Už hľadajú raj na nejakých vzdialených hviezdach,vo vesmíre. Mnohí im na to skočia aj teraz,pretože to vyzerá dôveryhodne,podľa najnovších vedeckých poznatkov.
Slávny vedec Pascal bol veľmi dobrý matematik.Vymyslel mnoho vecí,až do času,kým sa nezačal venovať štúdiu náboženstva.Jeho vedecká práca tým skončila,pretože na dvoch koňoch sa sedieť nedá. O výsledkoch jeho náboženského štúdia nie sú žiadne výsledky. Bol to jednoducho zabitý čas,lebo venovať sa štúdiu nereálneho je nezmysel.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po apríl 13, 2015 11:18 pm Odpovedať s citátom
Richard Dawkins vystúpi v Českej televízii

V sobotu 18. apríla 2015 bude hosťom Hyde Parku Civilizácia najznámejší evolučný biológ sveta, Richard Dawkins.

Pýtajte sa – tém je hneď niekoľko: biológia a zoológia, evolúcia, náboženstvo, fyzika, antropológia a popularizácia vedy.

Otázky môžete položiť na stránke „Hyde Park Civilizace“ v záložke Dotazy do studia (Otázky do štúdia) alebo cez webový formulár na stránke Českej televízie. Keď odošlete formulár, otázka sa dostane priamo k moderátorovi programu. Sledujte televíznu reláciu „Hyde Park Civilizace“.

Máte jedinečnú príležitosť opýtať sa priamo Richarda Dawkinsa.

Viac v článku Richard Dawkins vystúpi v Českej televízii.

Zaslal: So apríl 18, 2015 8:32 pm Odpovedať s citátom
Záznam s Richardom Dawkinsom v Českej televízii.

Zaslal: Po apríl 20, 2015 12:15 am Odpovedať s citátom
Richard Dawkins bol hosťom Hyde Parku Civilizácia v Českej televízii.

Sme nástroje sebeckých génov. Môžeme ale rebelovať, hovorí biológ Dawkins

Zaslal: Po apríl 20, 2015 8:45 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1751
Dawkins tára.
Ak sú sekulárni humanisti nástroje génov, potom ich gény majú viac rozumu a slobody rozhodovania, ako sekulárni humanisti.
Potom z takej úvahy vyplýva, že sekulárny humanista pán Adolf Hitler bol nevinný a nemá zmysel odsudzovať nástroj, ale gény.

No a ešte pár poznámok:
Mendel bol kresťan, opát, ktorého vtedajší svet nepochopil a Darwin zavrhol.

Zaslal: Po apríl 20, 2015 9:10 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Ak sú sekulárni humanisti nástroje génov, potom ich gény majú viac rozumu a slobody rozhodovania, ako sekulárni humanisti.
Potom z takej úvahy vyplýva, že sekulárny humanista pán Adolf Hitler bol nevinný a nemá zmysel odsudzovať nástroj, ale gény.

Opäť ťa pri uvažovaní zradila tvoja náboženská ideológia. Dawkins nehovorí len o humanistoch, ale o všetkých ľuďoch. To,čo hovorí, sa týka ľudí, teda aj teba. A už prestaň robiť zo seba hlupáka, keď tak často papagájuješ, že Hitler bol humanista. Nebol. Bol nábožný. A i tak nie si schopný pochopiť jednoduché vety. Dawkins hovorí, že od zvierat sa ľudia odlišujú tým, že majú rozum, a teda vedia rebelovať. Twisted Evil

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: