Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Dieťa, ktoré má troch rodičov

Lemmy
Zaslal: Št marec 27, 2014 11:51 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6390 Bydlisko: Mám.
Nič nie je nemožné! Na svete je dieťa, ktoré má troch rodičov

Veda a výskum kráčajú vpred míľovými krokmi a to, čo platilo včera, môže byť dnes už trikrát prekonané. Spoločnosť, v ktorej žijeme, sa vyvíja, mení, otvára a spolu s ňou sa otvárajú aj mysle ľudí. Kým ešte pred pár rokmi bola homosexualita veľkým tabu, dnes sa vo viacerých krajinách môžu páry rovnakého pohlavia sobášiť či vychovávať deti. A to nielen adoptívne, ale aj vlastné.

Portál Huffingtonpost.com zhruba pred mesiacom informoval o dieťati, ktoré je historicky prvým bábätkom v Britskej Kolumbii s tromi rodičmi v rodnom liste. Malá, dnes asi 5-mesačná Della Wolf Kangro Wiley Richards, je z Vancouvru a vychovávajú ju zosobášené lesbičky Danielle Wileyová a Anna Richardsová. Otcom je Annin dlhoročný kamarát Shawn Kangro, ktorý súhlasil, že sa stane nielen darcom spermií, ale že bude biologickým otcom, ktorého bude dcéra môcť spoznať.

V medziach zákona

Danielle a Anna médiám prezradili, že túžili po dieťatku, ale zároveň nechceli anonymného darcu. Zákon, ktorý v krajine vyšiel pred rokom, prináša riešenie tejto situácie. Malá Della Wolf tak má troch oficiálnych rodičov, pričom je v starostlivosti Danielle a Anny, ako vyplýva zo zmluvy, ktorá podľa spomínaného zákona musí byť uzavretá ešte pred samotným počatím.

Webmagazín

Zaslal: So marec 14, 2015 3:36 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6390 Bydlisko: Mám.
Homosexuáli chcú zrušiť označenia na toaletách

Už im načisto šibe! Ouch

Aspoň to tak chápem podľa článku Swedish activists push for gender neutral toilets.

Švédski homosexuálni aktivisti ako napríklad Swedish Youth Federation for Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender & Queer Rights (LGBTQ), čiže Švédska federácia mládeže za práva lesieb, gejov, bisexuálov, transsexuálov, a tzv. „queer“ požadujú toalety bez označenia ženy/muži, chceli by ich mať neutrálne podľa pohlavia.

To som zvedavý, ako by tie záchody ľudia rozlišovali. Shocked

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: