Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Násilie je nebezpečný spoločenský problém

Lemmy
Zaslal: Ne marec 23, 2014 1:49 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6127 Bydlisko: Mám.
A teraz raďte, ako zabrániť takému násiliu, bitkárom, rozvášnenému davu?

Chlapci si chceli zahrať priateľský futbal, ale Rómom sa to nepáčilo, a tak stovka Rómov bola veľmi agresívna, násilná, a zbili mladých futbalistov.

Podľa mňa by mali byť títo Rómovia exemplárne a rovnako potrestaní ako výtržníci z Nitry.

Neštítili sa biť deti! Rómski osadníci napadli mladých futbalistov

Okolo 100 rómskych osadníkov z osady pri Huncovciach v okrese Kežmarok dobilo mladých futbalistov a funkcionárov.

Rómov rozohnali až kukláči.

Zaslal: So október 25, 2014 9:20 pm Odpovedať s citátom
Nepočujúceho slepca zhodili do koľajiska

Britská dopravná polícia uverejnila šokujúci záznam z kamerového systému, v ktorom útočníci v meste Chelmsford v Essexe zhodili slepého a hluchého muža z nástupišťa do koľajiska a bili ho, keď sa snažil vyšplhať späť.

Súd v Chelmsforde vypočul tridsaťjedenročného registrovaného slepca, ktorého napadli na nástupišti, zatiaľ čo so svojim bratom a ďalším priateľom čakal na vlak. Jeho dvadsaťosemročný brat, ktorý vidí len čiastočne, mu prišiel na pomoc. Sám ale tiež skončil na koľajisku, uviedla polícia, podľa ktorej mohli bratia pri incidente zomrieť.

K útoku sa vďaka usvedčeniu kamier priznali dvaja muži z Cochesteru v Essexe. Dvadsaťtriročný Daniel Webster sa priznal k útoku na oboch mužov a bol odsúdený do väzenia na 22 mesiacov. O rok starší Niall Martin priznal útok na jedného z bratov a pôjde do väzenia na deväť mesiacov.

Novinky.cz

Zaslal: St január 14, 2015 8:16 pm Odpovedať s citátom
V Prešove napadli násilníci jedného muža v trolejbuse, a kopali do neho, ako spadol na dlážku. Cestujúci v trolejbuse sa len nemo prizerali. Ešte dobre, že to niekto z cestujúcich tajne natočil.

Najhoršie na tom je, že najprv polícia násilníkov prepustila, ale na pokyn prokurátora ich polícia opäť zatkla.

Mali by byť exemplárne odsúdení, aby občania dostali odvahu brániť sa proti takým násilníkom.

Ľudia sa obávajú zakročiť, lebo majú strach, či použijú primeranú obranu, pretože máme zlé zákony, a ak niekto proti útočníkom použije neprimeranú obranu, napr. so zbraňou, tak nakoniec nezatknú násilníkov ale poškodených alebo tých, ktorí budú poškodených brániť.

Zaslal: Po apríl 20, 2015 5:20 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1571
Minule som videl, ako sa bil buzerant s cigánom. Nevedno, kto bol útočník, bili sa statočne. Chvíľu som sa s pôžitkom prizeral, ale potom som si to premyslel a odišiel som.
Keby som sa zastal buzíka, vyhlásili by ma za rasistu. Ak by som sa zastal Cigáňa, bol by som za homofóba...

Nuž ako by ste to riešili vy?

(iste, fikcia, ale s morálnym posolstvom, ako Ezopove bájky. Tiež v nich vystupujú zvieratá) Very Happy

Zaslal: So apríl 25, 2015 3:51 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 676
Lemmy napísal(a):
V Prešove napadli násilníci jedného muža v trolejbuse, a kopali do neho, ako spadol na dlážku. Cestujúci v trolejbuse sa len nemo prizerali. Ešte dobre, že to niekto z cestujúcich tajne natočil.

Nemôžeme sa čudovať,že armády páchajú zločiny. Väčšinou sú totiž zložené z mladých chlapcov. Vo Vietname bol vekový priemer vojakov 21 rokov. Dalo vy sa povedať mladí sopliaci,nevybúrení výrastkovia. Vieme,čo takí dokážu aj v civilnom živote,keď sa ich zíde viac pokope,nie ešte keď im niekto dá do ruky zbrane s veľkým účinkom.Veľký problém je hneď na svete..Mladí,čo sú nie vyzretí,väčšinou nemajú vlastné rodiny, nenatrápili sa pri výchove detí, nič nevybudovali.. Ani sa nemôžeme potom čudovať, že si nevážia života iných, ani majetkové hodnoty. Ľahko u nich dochádza ku skratom, nevypočítateľnému správaniu a k zlyhaniam. Armádni velitelia potrebujú práve takých mladých, hlúpych, ktorým môžu vtĺkať svoje demagógie do hlavy a oni im to všetko zhltnú aj s navijákom. Ľahko ich dokážu zmanipulovať aby spravili to,čo by zrelý človek mal problém vykonať.Naviac im ešte poskytnú bezterestnosť aj za tie najhoršie zločiny. Psychopati ovládajúci nezrelých, asi tá najhoršia kombinácia. Mnohým taký stav ale vyhovuje,lebo im prináša veľký úžitok,pretože živý ostáva vrah a nie obeť,majetok ostáva zlodejovi,nie okradnutému..
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne apríl 26, 2015 12:04 pm Odpovedať s citátom
Je žalostné, že si nevieme poradiť s chuligánmi

25. apríla 2015 sa uskutočnil zápas medzi futbalovými klubmi Červená hviezda a Partizán v Belehrade v Srbsku. Stovky výtržníkov zničili sedadlá na štadióne a hádzali ich po ďalších návštevníkoch futbalového zápasu.

Chuligáni opäť poškodili povesť futbalu

Zaslal: Ne apríl 26, 2015 2:46 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Je žalostné, že si nevieme poradiť s chuligánmi

25. apríla 2015 sa uskutočnil zápas medzi futbalovými klubmi Červená hviezda a Partizán v Belehrade v Srbsku. Stovky výtržníkov zničili sedadlá na štadióne a hádzali ich po ďalších návštevníkoch futbalového zápasu.

Malo by sa zrušiť financovanie futbalu a pod. z verejných zdrojov.Prečo by mali daňoví poplatníci,ktorí nechodia na podobné podujatia financovať zábavku pre agesívnych jedincov,ktorí účasť a podobných podujatiach používajú na vybitie svojej prebytočnej energie a robia škody nelen na majetku,ale napádajú aj ľudí.Nech si to platia sami - drahé štadióny,drahých športovcov, zákroky polície. Zisky z podobných podjatí si zlízne úzka skupina ľudí a platia to všetci,čo mnohokrát ani raz v živote osobne na nejakom zápase neboli.
Lemmy
Zaslal: Po apríl 27, 2015 1:18 am Odpovedať s citátom
To je taká hanba, že do športu musí byť zapojená aj polícia.

Polícia je pripravená, hokejový šampionát môže začať

Zaslal: So máj 02, 2015 4:27 pm Odpovedať s citátom
milobj napísal(a):
Prečo sme patrioti iba cez hokej?

Pretože chuligáni ešte poriadne neovládli hokej. Za futbal sa už pseudopatrioti (pseudovlastenci) hanbia, v tichosti, čušia. Evil or Very Mad

Zaslal: Po máj 04, 2015 11:49 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1571
Citácia:
To je taká hanba, že do športu musí byť zapojená aj polícia.

Nie je to hanba, ale dôslednosť organizátorov.
Hanbou je páchať skutky hodné pozornosti polície.

Zaslal: Pi máj 08, 2015 7:55 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
milobj napísal(a):
Prečo sme patrioti iba cez hokej?

Pretože chuligáni ešte poriadne neovládli hokej. Za futbal sa už pseudopatrioti (pseudovlastenci) hanbia, v tichosti, čušia. Evil or Very Mad

Veľký rozdiel v správaní sa fanúšikov na hokeji a futbale nevidím. Pri hokeji je to obmedzené menším priestorom. Veľké emócie,živené aj médiami sú ako časovaná bomba,ktorá môže kedykoľvek vybuchnúť. Keď vidím tie masy ľudí po vyhratých zápasoch,mám z toho zlý pocit.V poslednej dobe sú už emócie extrémne. To už nie je davová psychóza,ale dalo by sa povedať národná. Napr. bývalé MS vo futbale,kde boli celé národy extrémne emotívne vybudené. Strhnúť davy na určitý druh hry,je v záujme určitých skupín,aby dobre zarobili.Tieto veľké emócie môžu byť ale veľmi nebezpečné.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: