Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Krvavý súboj myšliekok,názorov.

Skeptik
Zaslal: Št marec 06, 2014 6:43 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 654
Len my vieme, kto je Boh. Nikto to nevie lepšie, tvrdia jedni. Druhí tvrdia, nie vaša viera je nesprávna, my poznáme Boha najlepšie, vaše tvrdenia sú zlé. Len my vieme, čo Boh chce od nás a ako sa máme k nemu správať, ako Boha uctievať, Len my vieme, ako to bude vyzerať na druhom svete, ako to tam funguje.

V súboji náboženstiev ide o život zúčastnených, aj nezúčastnených, pritom je to vlastne súboj myšlienok, názorov, tvrdení, ktorí berú veriaci príliš vážne. Nikto Boha nepozná, ale každý tvrdí, že tá jeho predstava, mnohokrát zdedená po predkoch je tá správna.
Je to, ako keby niektorí tvrdili, že na jednej planéte v galaxii XY žijú modrí ľudia a iní by tvrdili, že sú tam zelení. Samozrejme, že je to neoveriteľné tvrdenie obidvoch strán a môžu sa škriepiť o svojej pravde donekonečna. Každý má svoju pravdu a nechce od svojho presvedčenia upustiť. Zabíjať a prenasledovať iných pre iný názor je realita už tisícročia, aj keď neexistuje overiteľnosť pravdivosti názoru. Deje sa to aj pri súboji ideológií, keď sú ľudia presvedčení o správnosti tej svojej a zabíjajú a zabíjajú. Fašisti, presvedčení o svojej vyvolenosti, podobne komunisti, kapitalisti, zločinci. Všetci majú svoj názor, svoju pravdu, prečo zabíjajú, prenasledujú, okrádajú inakších, ľudí iného názoru a tým aj správania. V srdci sú títo fanatici presvedčení o správnosti a nevyhnutnosti takého konania. Zrodená myšlienka, názor, mnohokrát zdedený, ktorý netoleruje iný je zdrojom nenávisti a následných zločinov.
Zabiť iného len preto, že má iný názor, aj keď dotyčný nerobí nič zlé, správa sa k iným tolerantne, je slušný človek nie je v ľudskej histórii žiadna výnimka. Prečo???
Možno vôbec nejde o ten názor, ale o zámienku, aby mohli toho druhého zabiť, okradnúť, zotročiť atď.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So november 05, 2016 12:45 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6102 Bydlisko: Mám.
Analýza Biblie a Koránu pokorila mýtus: Ktoré náboženstvo je násilnejšie?

Biblia obsahuje viac hnevu a oveľa menej dôvery ako Korán. Starý zákon obsahuje viac násilia ako Nový zákon a dvojnásobne viac ako Korán.

Zabíjanie a ničenie sa o niečo častejšie spomína v Novom zákone (2,8 %) ako v Koráne (2,1 %), ale Starý zákon jasne vedie. Ide o dvojnásobne viac zmienok o ničení a zabíjaní (5,3 %) ako v Koráne.

Topky.sk

Independent.co.uk

Originál: Tom H. C. Anderson
Tom H. C. Anderson napísal(a):
Killing and destruction are referenced slightly more often in the New Testament than in the Quran (2.8% vs. 2.1%), but the Old Testament clearly leads—more than twice that of the Quran—in mentions of destruction and killing (5.3%).

Zaslal: So november 05, 2016 12:04 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 30 júl 2015 Príspevky: 22
Skeptik napísal(a):
Len my vieme, kto je Boh. Nikto to nevie lepšie, tvrdia jedni. Druhí tvrdia, nie vaša viera je nesprávna, my poznáme Boha najlepšie, vaše tvrdenia sú zlé. Len my vieme, čo Boh chce od nás a ako sa máme k nemu správať, ako Boha uctievať, Len my vieme, ako to bude vyzerať na druhom svete, ako to tam funguje.

V súboji náboženstiev ide o život zúčastnených, aj nezúčastnených, pritom je to vlastne súboj myšlienok, názorov, tvrdení, ktorí berú veriaci príliš vážne. Nikto Boha nepozná, ale každý tvrdí, že tá jeho predstava, mnohokrát zdedená po predkoch je tá správna.
Je to, ako keby niektorí tvrdili, že na jednej planéte v galaxii XY žijú modrí ľudia a iní by tvrdili, že sú tam zelení. Samozrejme, že je to neoveriteľné tvrdenie obidvoch strán a môžu sa škriepiť o svojej pravde donekonečna. Každý má svoju pravdu a nechce od svojho presvedčenia upustiť. Zabíjať a prenasledovať iných pre iný názor je realita už tisícročia, aj keď neexistuje overiteľnosť pravdivosti názoru. Deje sa to aj pri súboji ideológií, keď sú ľudia presvedčení o správnosti tej svojej a zabíjajú a zabíjajú. Fašisti, presvedčení o svojej vyvolenosti, podobne komunisti, kapitalisti, zločinci. Všetci majú svoj názor, svoju pravdu, prečo zabíjajú, prenasledujú, okrádajú inakších, ľudí iného názoru a tým aj správania. V srdci sú títo fanatici presvedčení o správnosti a nevyhnutnosti takého konania. Zrodená myšlienka, názor, mnohokrát zdedený, ktorý netoleruje iný je zdrojom nenávisti a následných zločinov.
Zabiť iného len preto, že má iný názor, aj keď dotyčný nerobí nič zlé, správa sa k iným tolerantne, je slušný človek nie je v ľudskej histórii žiadna výnimka. Prečo???
Možno vôbec nejde o ten názor, ale o zámienku, aby mohli toho druhého zabiť, okradnúť, zotročiť atď.

Nikto Boha nepozna tak ako aj plati co je v Biblii napisane : Kniha Mud9 : Kto z ľudí môže poznať Božie úmysly? Alebo kto môže pochopiť, čo chce Pán? Nesmelé sú totiž myšlienky smrteľníkov a naše plány neisté.
Preto suhlasim s poslednou od Vas napisanou vetou : Možno vôbec nejde o ten názor, ale o zámienku, aby mohli toho druhého zabiť, okradnúť, zotročiť atď.[/quote]......... a dajme si vzapati hned otazku : KTO je ten co chce smrt ineho aby ho mohol okradunut a zotrocit ?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
luise pompe
Zaslal: So november 05, 2016 12:10 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Lemmy napísal(a):

Biblia obsahuje viac hnevu a oveľa menej dôvery ako Korán. Starý zákon obsahuje viac násilia ako Nový zákon a dvojnásobne viac ako Korán.

Zabíjanie a ničenie sa o niečo častejšie spomína v Novom zákone (2,8 %) ako v Koráne (2,1 %), ale Starý zákon jasne vedie. Ide o dvojnásobne viac zmienok o ničení a zabíjaní (5,3 %) ako v Koráne.

Topky.sk

Independent.co.uk

Killing and destruction are referenced slightly more often in the New Testament than in the Quran (2.8% vs. 2.1%), but the Old Testament clearly leads—more than twice that of the Quran—in mentions of destruction and killing (5.3%).

Krestanstvo stoji na uceni Pana Jezisa a teda na Novom Zakone. Takze nepravdivo ste napisal ze v Biblii stoji .......... lebo je potrebne rozlisovat Stary a Zakon Novy. V Starom zakone Boh musi ukazat svojmu ludu Jeho moc a tym poukazat ze ziadnen iny boh nie je stvoritelom a ani nema moc nad tymto svetom JEDINE ON. V Novom Zakone nam Boh preukazal Jeho Lasku a Milosrdenstvo skrze Jeho syna a nasho Pana Jezisa Krista. amen
Lemmy
Zaslal: So november 05, 2016 1:00 pm Odpovedať s citátom
luise pompe napísal(a):
Takze nepravdivo ste napisal ze v Biblii stoji

Kde som to napísal? Potrebujem moju citáciu.

Zaslal: So november 05, 2016 1:29 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Násilie plodí ďalšie násilie. To platí aj pre rôzne médiá, ktoré násilie medializujú, propagujú ho. Nemusia človeka priamo zabiť, ublížiť mu, ale ich spôsob popisu udalostí naladí ľudí na agresívnu strunu a vedie to k rozpútaniu nenávisti a v mnohých prípadoch aj vojen. Mnohokrát tak fyzicky slabí, ale pritom dobre rétoricky vybavení ľudia dokážu zmanipulovať k násiliu tých, čo ho dokonajú. Sú prakticky pôvodcami zla, zakladateľmi ohňa. Našli by sme mnohé príklady takého rozdúchavania vášní, zakladateľov ohňa, ktorí sa tvária, že chcú dobre a v skutočnosti je po nich zhorenisko. Niekedy je to nie až tak dobre rozoznateľné, lebo ako napr. znášanie dreva na veľkú kopu sa zdá byť dobrá činnosť až do času, kým ho iniciátor nezapáli. V skutočnosti to bol jeho úmysel od začiatku, ale málokto ho prekukol. Keď sa vykľuje šidlo z vreca, býva už neskoro.
Lemmy
Zaslal: So november 05, 2016 1:51 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Násilie plodí ďalšie násilie. To platí aj pre rôzne médiá, ktoré násilie medializujú, propagujú ho.

To vážne? Mal som radšej mlčať? Až tak ti vadí, že som sem dal tento príspevok o porovnaní náboženských textov?

Zaslal: So november 05, 2016 4:45 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Násilie plodí ďalšie násilie. To platí aj pre rôzne médiá, ktoré násilie medializujú, propagujú ho.

To vážne? Mal som radšej mlčať? Až tak ti vadí, že som sem dal tento príspevok o porovnaní náboženských textov?

Lemmy, tvoj príspevok hodnotím, ako kritiku zla, poukázanie na zlo, nie jeho propagáciu. Bez kritiky zla by si ono dovoľovalo stále viac a viac. Preto sú nebezpečné snahy umlčiavať ľudí, aby si povedali svoj názor, zverejnili kritiku. Zlu to nevyhovuje, pretože sa odhalia jeho zámery. Kontrola kritikov je veľmi dôležitá pre ľudí s nekalými plánmi. Boja sa, že sa ukážu v zlom svetle, špinaví. Ale kto nemá zlé úmysly, ten sa nemusí báť, pretože ako hovorí japonské príslovie:" Na diamant sa špina neprilepí".
luise pompe
Zaslal: So november 05, 2016 4:49 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):

p. Lemmy nevadi ...ak za porovnavanim nabozenskych textov nie je jasne vidiet Vasa nenavist a v pisanom od Vas slove uz horiaca zapalka.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: