Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Ukraina - kórejský scenár?

Lemmy
Zaslal: Ut apríl 29, 2014 7:05 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6186 Bydlisko: Mám.
Lemmy napísal(a):
Rozpadne sa Ukrajina?

Rusi si zobrali Krym. Vznikla Donecká ľudová republika a Maďari si robia zálusk na Zakarpatsko.

A teraz po vzore Doneckej ľudovej republiky vyhlásili Luhanskú ľudovú republiku.

Zdroj: Pravda.sk

Zaslal: St apríl 30, 2014 3:52 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 714
Lemmy napísal(a):
Lemmy napísal(a):
Rozpadne sa Ukrajina?

Rusi si zobrali Krym. Vznikla Donecká ľudová republika a Maďari si robia zálusk na Zakarpatsko.

A teraz po vzore Doneckej ľudovej republiky vyhlásili Luhanskú ľudovú republiku.

Zdroj: Pravda.sk

Chaos je vodou na mlyn pre bankárov. Meny strácajú hodnotu a peniaze,ktoré už dávno prešustrovali aspoň nebudú musieť vracať v plnej hodnote.Vyplatia len nepatrnú časť z pôvodnej hodnoty.Naviac ešte zarobia na úveroch ktoré si zoberú zúčasnené strany na vysoké vojenské výdavky. Bankári to už asi aj oslávili asi si aj pripili šampanským,že sa pekne komplikuje situácia v Európe. Blokovanie bankových účtov konkurencie na celom svete je jasným signálom,kto je pánom vo svete. Pomocou peňazí,ktoré si u nich ľudia odložili sa stali pánmi už skoro celého sveta.Tieto vklady vlastne použili proti vkladateľom a ich záujmom. Je to dôvod,prečo by banky nemali byť v žiadnom prípade súkromné,ale výlučne štátnymi inštitúciami,lebo ináč budú stále vojny. To platí aj pre zbrojársky priemysel,ktorý stále zvyšuje zaťaženosť daňových poplatníkov.Nečudujme sa,že sú tu potom krízy.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So máj 03, 2014 12:18 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Prvý raz som o možnom rozdelení Ukrajiny čítal v úvahe Ukrajina sa musí rozdeliť ako Česko-Slovensko, ktorú napísal Oleg Bondarčuk.

A ruský nacionalista Vladimir Žironovský má už pripravenú mapu rozdelenia Ukrajiny.

Piechal je na Ukrajine už od začiatku povstania proti zosadenému prezidentovi Viktorovi Janukovyčovi. Zverejnil tiež mapu rozdelenia Ukrajiny, ktorú Vladimir Žironovský poslal poľskému ministerstvu zahraničných vecí.

ONLINE: 46 mŕtvych hlási Odesa. Čaká Ukrajinu krvavý víkend?

Zaslal: So máj 17, 2014 6:40 am Odpovedať s citátom
Po 3 rokoch prvej svetovej vojny bol v Európe veľký had a bieda.Ľudia umierali po miliónoch na bojiskách,civili od hladu a na rôzne choroby. Bohatí však zarábali na vojne veľké peniaze a žili v blahobyte,zvlášť bankári a priemyselníci,pre ktorých sú vojny najlepšie (zlaté) obdobie pre zvýšenie ziskov.
Rusko však hrozilo obsadením veľkej časti Európy,pretože všetkým už dochádzali sily.Aby sa to nestalo vycvičili bankári svojho agenta,aby spravil prevrat v Rusku a vyvolal občiansku vojnu. Agenta Lenina sprevádzali na ceste do Ruska nemeckí agenti,aby sa mu náhodou cestou nič nestalo.Prevrat sa podaril,pretože vojna zapríčinila biedu aj v Rusku a bolo ľahké rozoštvať ľudí proti cárovi a jeho ľuďom. Vzniknutá občianska vojna spôsobila milión obetí,naviac neochota bojovať za cára spôsobila vzdanie sa milióna vojakov na fronte,čo Nemecko využilo na získanie území a tým zabránilo veľkému vplyvu Ruska a narušeniu moci vtedajšej a aj súčasnej európskej elity.Ktovie,aké finančné závazky mali voči ruskému cárovi.Jeho odstránením možno prišlo Rusko o mnohé financie,to však nevedeli obyčajní ľudia,ktorí sa na prevrate podieľali.
Manipulovaním ľudí sa dajú dosiahnuť veľké zmeny.Aj na Ukrajine sa podarilo cudzincom poštvať ľudí proti sebe a vyvolať tak konflikt.
Druhá svetová vojna v Pacifiku Medzi Japonskom a Amerikou bola spôsobená tiež udeľovaním sankcií Japonsku Amerikou a tlačením sa Ameriky do pacifického priestoru. Japonsko zatlačené k múru videlo jedinú variantu obmedzenia tohto vplyvu zničením vojnovej flotily v Pearl Harbur. Každý hovorí o rozpínaní sa Ruska.V skutočnosti sa Rusko za posledné desaťročia značne scvrklo a rozpína sa NATO,E.Ú. Nie je dobre,keď sa menia zaužívané pomery.Vždy to vedie ku konfliktom,na ktoré doplácajú najviac chudobní.Prečo sa chudobní začínajú brániť proti vojnám,až keď ich zomrú milióny a nemajú čo jesť? Prečo nevystúpia proti provokatérom hneď na začiatku?
Skeptik
Zaslal: Ne jún 08, 2014 8:48 am Odpovedať s citátom
Porošenko sa stal prezidentom Ukrajiny aj napriek tomu, že množstvo ľudí nemalo možnosť voliť. Je to nebezpečný precedens, pretože postupne sa môžu uznať výsledky rôznych pochybných volieb. Je preto smiešne, keď chodia rôzne medzinárodné komisie na kontrolu volieb, či všetko prebieha v poriadku. Ak už tieto voľby na Ukrajine boli v poriadku, tak potom nemá zmysel nejaké kontroly aj robiť. Prečo boli členovia komisie OBSE vojaci? Opäť nebezpečný prvok, naznačuje závislosť vysokých európskych orgánov od vplyvných bohatých.
Porošenko chce späť Krym. Čo to môže priniesť? Je jasné, že vstup Ukrajiny do EÚ bude znamenať súčasne aj vstup do NATO, čo bol v podstate hlavný cieľ. Vytlačením Ruska z tohto priestoru pomocou NATO sa značne zmení rozdelenie síl v jeho neprospech. Vplyvné skupiny zo západu budú chcieť dostať Rusov z Krymu za každú cenu, aj keby tam nemal zostať kameň na kameni. Zbrojárske monopoly sa už tešia na veľké zisky.
Prvá svetová vojna trvala 4 roky a priniesla obrovské utrpenie, milióny obetí a milióny zmrzačených, zatiaľ čo niektorí si žili v prepychu a zarobili na vojne obrovské peniaze. Preto začali ďalšiu vojnu, aby ešte viac zarobili. Vojnové ťaženie bolo plánované na 6 rokov! Už z toho vidno, že nemali ani predstavu, aké utrpenie prežili ľudia za 4 roky 1 sv. vojny.
Príbeh pokračuje ďalej a začína sa nové vojnové bláznovstvo. Na aké obdobie plánujú konflikt a koľko to bude stáť? To ich netrápi,nebude to na ich území, oni nebudú trpieť, ani zomierať a ani platiť to nebudú . Na to sú obyčajní ľudia, aby si to od....
Lemmy
Zaslal: Ne jún 08, 2014 10:41 am Odpovedať s citátom
Ešte k tým drónom.

Počujete okolo seba čudný bzukot? Možno už sú to milimetrové dróny

Zadefinovali tiež celý rad inovatívnych využití minidrónov, ktoré by priniesli prospech celej spoločnosti. Od vojenského prieskumu a zapojenia do pátraní – aj v rámci záchranárstva – po snímanie trebárs dopravnej situácie kamerami mobilov a spoľahlivé kuriérske služby.

Zdeněk Urban

Zaslal: Po jún 09, 2014 5:25 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Ešte k tým drónom.

Počujete okolo seba čudný bzukot? Možno už sú to milimetrové dróny

Zadefinovali tiež celý rad inovatívnych využití minidrónov, ktoré by priniesli prospech celej spoločnosti. Od vojenského prieskumu a zapojenia do pátraní – aj v rámci záchranárstva – po snímanie trebárs dopravnej situácie kamerami mobilov a spoľahlivé kuriérske služby.

Zdeněk Urban

Vždy,keď príde nejaká technická novinka,tak armády ju prvé využijú na vojenské účely,pretože majú dosť financií na "praktickú a užitočnú zmenu". Tanky,lietadlá,ponorky, družice,atď. Žiadna civilná oblasť nemala na začiatku dosť prostriedkov,aby ich rozvinula pre svoje použitie. Aj dróny,keď už narobili dosť kalamity vo vojnách,tak až teraz sa začínajú používať viac na civilné účely. Keby nebolo armádnych výdavkov,ľudstvo by bolo väčším víťazom a s väčším ziskom, ako vo vyhranej vojne.
Mnohé tie dróny vôbec nie sú maličké a majú až 8 ton. V rozvinutých krajinách je preto problém s ohrozením leteckej dopravy. Veď kto bude zodpovedať za pád civilného lietadla pri prípadnej zrážke? Mnohé dróhny majú jediný účel - kamikadze útok,ale to asi nechceme. Časom sa určite dostanú do rúk aj nežiadúcich osôb a skupín.Čo potom? NIkto si už nebude môcť byť istý,že naňho nezaútočia,dokonca ani nejaký vysoký predstaviteľ.
Lemmy
Zaslal: Po jún 09, 2014 10:08 am Odpovedať s citátom
Áno, Skeptik, súhlasím s tebou. Smile

Zaslal: So júl 19, 2014 5:43 pm Odpovedať s citátom
Situácia medzi Ruskom a západom sa opäť priostruje.Viníík je vopred známy.Samozrejme,že pád malajského lietadla MH 17 podľa západných politikov zapríčinili Rusi. Prečo by to robili? Nie je to divné,aby si takto zhoršovali situáciu? Okolnosti ukazujú na pripravenú provokáciu. Dôkazy sú učite pripravené,aby mohol západ obviniť Rusov. Následne zrejme budú žiadať o zakročenie NATO na Ukrajine,pretože údajne zomrelo veľa Holanďanov - členov NATO. Nápadne sa to podobá na provokáciu so zostrelením kórejského lietadla nad Ruskom,ktoré sa tiež divne odklonilo od kurzu.Boli v ňom nejakí ľudia? To aká je skutočná pravda o zostrelení,to už potom nikoho nebude zaujímať,keď to splní strategický účel na spustenie operácie NATO,ktorá je už zrejme naplánovaná. Západ má naoko medzi sebou rozpory s rôznymi špionážnymi aférami,ako napr. Snovden,ale vyzerá to len na primitívne odpútavanie pozornosti.Kto už bude veriť takým podvrhom.Kope zbytočných materiálov,ktoré treba triediť.
Východná Ukrajina je pre Rusko veľmi strategickým územím.Sú tam zbrojárske fabriky zásobujúce Rusko.Ich stratou a celkove priblížením sa západu k hraniciam Ruska sa stáva situácia pre Rusko nebezpečnou.
Krok za krokom sa snaží Amerika pracovať proti Rusku Zatiaľ sa im to darí.
Skeptik
Zaslal: Št júl 31, 2014 4:55 pm Odpovedať s citátom
Pri vstupe do E.Ú. musela každá krajina splniť náročné kritériá. Čo ale Ukrajina? Silou mocou ju chú politici do únie,aj keď je tam vojna,ekonomika na dne,znivočené mestá. Je jasné,že sa jedná hlavne o oslabovanie Ruska. Ukrajinci netušia,ako by boli ich fabriky padli pri vstupe do únie. Sú len prostriedok na určitý cieľ.
Ukrajinci si asi nemysleli,že to takto dopadne. Sankcie to ešte pritvrdia a nielen na Ukrajine.Aby sme všetci v Európe nedopadli tak,ako Ukrajinci,čo boli prekvapení a maximálne sklamaní z neočakávaného vývoja situácie.
Rusi mali dať na zoznam tiež politikov,ktorí sú tak veľmi za tvrdú líniu sankcíí,aby si to opäť nezlízli len najväčší chudáci,ako obyčajne. Kontá vo Švajčiarsku sú ale zatiaľ pre pánov v bezpečí.Nemajú ich v ruských bankách,tak sa neboja provokovať vojnu.
Lemmy
Zaslal: Št júl 31, 2014 5:20 pm Odpovedať s citátom
Mnoho vecí je čudných. Aj v Juhoslávii sa tvrdo a kruto bojovalo. A dnes sú Slovinsko a Chorvátsko v Európskej únii.

Zaslal: So august 02, 2014 6:18 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Mnoho vecí je čudných. Aj v Juhoslávii sa tvrdo a kruto bojovalo. A dnes sú Slovinsko a Chorvátsko v Európskej únii.

Juhosláviu tiež potrebovali rozdrobiť. Malým sa ľahko vládne. Keby bola veľká Juhoslávia v únii,tak by jej nemohli diktovať také podmienky,ako teraz a veľké západné štáty by nemali takú dominanciu. Podobne aj Československo. Rozdelenie nám prinieslo len problémy,ekonomický pokles,národnostné problémy sa zväčšili.Na slabého si trúfne každý. Dať facku malému faganovi si trúfne každý,ale dvojmetrovému,stopäťdesiat kilovému chlapiskovi málokto,lebo vedia,že by mohli rýchlo prísť o zúbky.
Lemmy
Zaslal: So august 02, 2014 7:29 am Odpovedať s citátom
S Československom sa mýliš. Ako keby si tu nežil. Česi boli radi, že sa odbremenili od Slovákov. Slováci sú zasa radi, že majú pokoj od Čechov. Nevšimol si si ten pokojný rozchod? Keby si mal aspoň trošku pravdu, musel by som vidieť nejaké nepokoje pri rozdelení. Nič sa nedialo.

Česi neustále nariekali, ako doplácajú na Slovákov. Teraz sa nemajú na koho vyhovárať.

Zaslal: So august 02, 2014 4:13 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
S Československom sa mýliš. Ako keby si tu nežil. Česi boli radi, že sa odbremenili od Slovákov. Slováci sú zasa radi, že majú pokoj od Čechov. Nevšimol si si ten pokojný rozchod? Keby si mal aspoň trošku pravdu, musel by som vidieť nejaké nepokoje pri rozdelení. Nič sa nedialo.

Česi neustále nariekali, ako doplácajú na Slovákov. Teraz sa nemajú na koho vyhovárať.

Bola to jednoznačne politika USA rozdeliť ČSSR a v nastúpenom programe pokračujú teraz na Ukrajine. Ich ľudia začali vykrikovať podobné heslá znepriateľujúce Čechov proti Slovákom.Nalákajú ľudí na med,že po rozdelení im bude lepšie a potom prichádza krutá realita. Stačí sa pozrieť po Slovensku,ako je všetko zpustnuté,zarastené polia,vinohrady,rozbité fabriky,nemocnice v katastrofálnom stave.Následky nesú žiaľ len malí ľudia.Slovensko doplatilo na rozchod viac,pretože je teraz veľmi malé. Veď toľko obyvateľov majú väčšie mestá.Veľkí sa samozrejme majú dobre a chvália si systém,ktrý im dovoľuje neobmedzene kradnúť a využívať ľudí. Keby som mal ja plat 20 000 €,ako niektorí politici,tak by som sa tiež nesťažoval,ale je to krátkozraké myslieť si,že donekonečna budú tak prosperovať. Viď boháči na Ukrajine. V tak rozbitej krajine aj im asi začína svitať v hlave.
Lemmy
Zaslal: So august 02, 2014 4:16 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Bola to jednoznačne politika USA rozdeliť ČSSR

Nevymýšľaj si. Very Happy

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: