Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Ukraina - kórejský scenár?

Skeptik
Zaslal: Ne február 23, 2014 7:56 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 611
Čakal som akciu proti Rusku počas OH v Soči a nemýlil som sa. Rusi boli príliš zamestnaní kontrolou nad úspešným priebehom OH,čo bolo využité na začatie akcie prevratu na Ukraine.
Scénár prevratov v arabských krajinách je podobne ako keby robený cez kopír. Slušné protesty,ktoré strhnú masy prerastú pomocou provokatérov do agresívnych nepokojov,čo donúti vládne sily zasiahnuť silou. Protesty dostanú rozmer nekontrolovateľných.Následkom je odvolávanie vládcov a zmena vlády.
Zmanipulovaní ľudia si sami rozvracajú štát a nechápu,čo robia.
Vyhlásenie boxera Klička na agresívne prejavy pravičiarov bolo "úžasné". On predsa nemôže zodpovedať za nich,veď predsa nemôže zodpovedať ako vodca protestov za každého násilníka,čo doma bije ženu. Prečo potom žiadajú Janukoviča,aby sa zodpovedal z násilia,ktoré robili protestujúci? On sa má zodpovedať? Extrémne divný meter. Valam
Rozdeľuj a panuj! Niektorí sú v tomto skutočne majstri. Nech to už dopadne podobne,ako u nás - nežným rozdelením Československa,alebo podobne,ako v Kórei,bude to prehra pre Ukrainu. Rozdelenie prinesie bežným ľuďom len zlé.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne február 23, 2014 10:58 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6001 Bydlisko: Mám.
Prvý raz som o možnom rozdelení Ukrajiny čítal v úvahe Ukrajina sa musí rozdeliť ako Česko-Slovensko, ktorú napísal Oleg Bondarčuk.

Zaslal: St február 26, 2014 4:11 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):
Prvý raz som o možnom rozdelení Ukrajiny čítal v úvahe Ukrajina sa musí rozdeliť ako Česko-Slovensko, ktorú napísal Oleg Bondarčuk.

Samozrejme,že všetci sa tvária,ako svätí a tvrdia,že si neželajú rozdelenie Ukrainy,ale v skutočnosti robia všetko pre to,aby si odtrhli čo najväčšie sústo.
Československo sa rozdelilo pokojne,ale Slováci na to doplatili oveľa viac,ako Česi,lebo sa z nás stal štát s veľkosťou mravca,na ktorého si každý trúfne ho zašliapnuť. Od 89 roku nás len žmýkajú.keď sa človek pozrie,čo sa tu za ten čas vybudovalo,tak je to otrasná bieda. Niekde ako keby zastal čas,alebo sa dokonca vrátil späť.Úpadok, a to sa stále máme niekomu skladať - finančne podporovať.My, najväčší chudáci v EÚ.To je výhoda vstupu do EÚ?
Skeptik
Zaslal: So marec 01, 2014 7:38 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Tak sa už dávajú na Ukraine do pohybu zbrane. Ktovie,ako to skončí. Rusko je už ohrozované zblízka na viacerých frontoch.
Pár bohatých z toho profituje,ale pre väčšinu ľudí na zemi má každý konflikt,nech je akokoľvek vzdialený ekonomické následky.Vždy dôjde k poklesu celkovej životnej úrovne s výnimkou práve tých pár bohatých,ako som už uviedol. Prečo je ekonomická kríza? Len si skúste spočítať,koľko bolo v poslednom čase vojenských konfliktov a prevratov.Odniekiaľ sa musia na ne predsa zobrať miliardy,ktoré potom zákonite chýbajú inde.Zákon zachovania energie platí aj v tomto prípade.Peniaze sa len tak nevyparia,aby neprebehla nejaká reakcia.
Skeptik
Zaslal: Po marec 10, 2014 7:21 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Určití ľudia sa z bezpečia pozerajú a intrigujú proti Rusku. Hovoria si:"Nech sa to len v Európe melie,my z toho budeme mať úžitok. Keď Rusi zastavia plyn a budú ekonomické problémy,hrá to do našich karát. Keď si budú navzájom udeľovať rôzne sankcie,budú ekonomické problémy,budeme z toho ťažiť my.Keď bude vojenský konflikt,tak je to výhoda opäť pre nás. Európanom klesne ekonomika a my budeme ešte silnejší."
Dve svetové vojny spôsobili ekonomický pokles v Európe,zatiaľ čo Amerika sa zo sedemnásteho miesta vyšvihla na prvé,ktoré si už dlhodobo drží. Obrovské materiálne škody boli totiž spôsobené hlavne v Európe,nie na americkom území,kde bolo len pár útokov ponoriek.
Teraz by sa mali spojiť Čína s Ruskom,aby vytvorili silnejší pakt. K tomu však ťažko dojde. Osamotené Rusko a následne Čína budú musieť čeliť hrozbám samé,tak si to predstavujú tí,ktorí by chceli svetovládu.
Rusko však nebude len taký ľahký oriešok na rozlúsknutie. Môže to skončiť všelijako s následkami aj pre tých,čo si myslia,že sú v bezpečí.
Skeptik
Zaslal: Št marec 20, 2014 5:06 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Načasovanie rozdelenia Ukrajiny bolo zvolené na jar z dôvodu možnej odstávky plynu Ruskom.V zime by totiž rýchla reakcia Ruska spôsobila obrovské problémy v Európe. Provokatéri s tým počítali a dúfajú,že sa Eorópanov podarí oblbnúť,že sa do zimy podarí dostať situáciu pod kontrolu a nedôjde k ohrozeniu výpadku plynu.
Možné varianty ďalších akcií provokatérov sú:
Silnejšie sankcie,ktoré povedú k nespokojnosti ľudí zo zhoršenia ekonomickej situácie.
Odstavenie súčasnej vlády v Rusku pomocou provokatérov z "ľudu",podobne,ako v Egypte.
Vyprovokovanie konfliktov s národnostnými menšinami v Rusku,zvlášť v ázijskej časti.
Získanie si na svoju stranu silných ázijských krajín s prísľubom ekonomických výhod pri zmene vlády v Rusku.
Vojenský zásah NATO.
Amerika sa žiadneho variantu vôbec nemusí obávať,pretože problémy nastanú v Európe,to by si mali európski politici uvedomiť a nepočúvať "dobré" rady spoza oceánu.
Skeptik
Zaslal: Št marec 27, 2014 3:48 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Radikálna pravicová opozícia,bez ktorej by nebol možný prevrat na Ukraine už je odstavená.Vodca zlikvidovaný. Poslúžili a teraz už môžu ísť. Nová vláda sa teraz tvári,že má čisté ruky,nepotrebuje image fašistov.
Ktovie,ako dopadneme my,keď budeme "dobrovolne" pomáhať proti Rusku a ak Amerika získa ropu a plyn.
Rusko malo problémy ubrániť sa fašistom,čo bola len násilím držaná európska koalícia.Teraz je to podobné,avšak proti Rusku je teraz nahuckaných oveľa viac štátov pod vedením USA. USA vedomé si tejto obrovskej sily a svojej neohrozenosti sa budú snažiť získať ruské nerastné zdroje.
Kríza totiž klope na dvere všade na svete.Príčinou sú obrovské zbrojné výdavky,veľká spotreba zvlášť bohatých,čo nedokáže vyrovnať žiadna ekonomika.Snaha západných štátov rozširovať úniu,zväčšiť si odbytové trhy má pribrzdiť krízu,ale sankcie a prípadný vojenský konflikt spravia opak. Politici neuvažujú ani na inej variante bez sankcií.Snažia sa ich ospravedlniť - veď nás to postihne menej,ako Rusov.
To je typická ľudská vlastnosť,nevadí,že mne zdochne koza,hlavne,že susedovi zdochnú dve.
Tu treba ešte poznamenať,že Amerika,ktorá je tak za sankcie má na porovnanie kôz 100,Rusko 50 ,ale my len jednu.Keď nám zdochne tá jedna,tak budeme na tom rovnako,ako Rusko a Amerika? Shocked
Skeptik
Zaslal: So apríl 05, 2014 7:35 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Situácia vo svete mi pripomína mafiánov,ktorí posielajú svoje gorily po výpalné malým podnikaťeľom.lámu im prsty a ruky,nohy,aby získali svoje výpalné.
Vo veľkom merítku sú tými mafiánmi veľkokapitalisti,posielajú svoje gorily - armády vyberať výpalné a odnesú si to väčšinou civili,deti,ktoré sú ten najraniteľnejší prvok,podobne,ako prsty malého podnikateľa.
Robia to nie preto,že by mali málo,topia sa totiž v bohatstve,ale ide o moc,ukázať iným,že sú niečo viac.Sú totiž extrémne sebeckí,panovační a neznášanliví.To je príčinou väčšiny zla vo svete.
Lemmy
Zaslal: So apríl 12, 2014 8:39 pm Odpovedať s citátom
Rozpadne sa Ukrajina?

Rusi si zobrali Krym. Vznikla Donecká ľudová republika a Maďari si robia zálusk na Zakarpatsko.

Zaslal: Ne apríl 13, 2014 6:08 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):
Rozpadne sa Ukrajina?

Rusi si zobrali Krym. Vznikla Donecká ľudová republika a Maďari si robia zálusk na Zakarpatsko.

Západ dlhodobo pripravoval prevrat na Ukraine.Nakoniec sa im prevrat podaril a demokraticky zvoleného prezidenta Janukoviča naháňajú samozvanci,ktorí sa dostali k moci pomocou násilného prevratu.Prečo nečakali na voľby? Asi vedia,že ľud by si rozdelenie neprial,tak tomu museli pomôcť násilím. Rusi by teraz chceli situáciu obrátiť,ale v krátkom čase to tak nejde.
Na Maidane sú stále ľudia a nechcú odísť,kým nebude po ich.vôli. Kto sú títo ľudia,čo tam dokážu dlhodobo stanovať? Kto ich podporuje,lebo zo vzduchu asi nežijú. Divná situácia,keď sa západ tvári,že chráni demokraciu a tu podporuje rebelov proti vôli ľudu.
Maďari si robia zálusk na Zakarpatsko? Treba povedať,ktorí Maďari,lebo bežní ľudia to nie sú.Sú to len snahy zhora, ktovie kým ovládaní.
Počas križiackych vojen vraždili obidve strany civilov.Keď dobili mesto ,celé dni zabíjali,koho chytili. Až po niekoľkých dňoch sa vládcovia spamätali a zastavili vraždenie. Zistili,že ľudí potrebujú,pretože mesto bez ľudí je im nanič. Dokonca aj dane dali menšie,ako mali za kresťanskej vlády a dovolili im aj vyznávať svoje náboženstvo.O čom to je? Je to len boj o moc veľkých,o vládnutie.Ľudia si chcú kľudne žiť,veľkí,žijúci v prepichu im ale stále znepríjemňujú život.
Lemmy
Zaslal: Ne apríl 13, 2014 10:14 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Maďari si robia zálusk na Zakarpatsko? Treba povedať,ktorí Maďari,lebo bežní ľudia to nie sú.Sú to len snahy zhora, ktovie kým ovládaní.

Ako ktorí? Veď priamo v článku, na ktorý odkazujem, sa predsa píše, že Jobbik, tretia najsilnejšia strana v Maďarsku.

Zaslal: Št apríl 24, 2014 2:35 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):

Ako ktorí? Veď priamo v článku, na ktorý odkazujem, sa predsa píše, že Jobbik, tretia najsilnejšia strana v Maďarsku.

Ako som sa už vyjadril inde,ja politické strany považujem za nástroj kapitálu,nie za nástroj presadzovania vôle ľudu.
Kapitál má aj iné prostriedky,aby zmenil politickú situáciu.Napr. také bezpilotné lietadlá nad Pakistanom. Vo Vazilistane lietajú denne 2 - 5 nad dedinkou,kde bývajú v hlinených chatrčiach údajne tí nanebezpečnejší teroristi. Obeťami sú aj ženy pracujúce na poli,deti.Je to jednoducho politický nástroj na likvidáciu možnej konkurenčnej skupiny vláde.Čo keby tak Rusko z bezpilotnými lietadlami likvidovalo súčasných vládnych predstaviteľov na Ukraine? Je to podobná situácia. Tiež by bolo OSN ticho?
Kto je vlastne terorista a kto spravodlivý bojovník za slobodu? Sú rovnakí,nie je rozdiel,len hodnotiaci patria k opačným táborom. Sad
Lemmy
Zaslal: Št apríl 24, 2014 4:07 pm Odpovedať s citátom
Toto si čítal? Morálne riziká drónov
John Kaag a Sarah Krepsová napísal(a):
Diskusia o morálnosti drónov (bezpilótnych lietadiel) ožíva a názory sa rozchádzajú.

Zaslal: Pi apríl 25, 2014 2:45 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):
Toto si čítal? Morálne riziká drónov
John Kaag a Sarah Krepsová napísal(a):
Diskusia o morálnosti drónov (bezpilótnych lietadiel) ožíva a názory sa rozchádzajú.

Je morálnejší vládca jednej krajiny,ktorý je silnejší a vlastní moderné technológie? Má právo dať zabíjať iných,ktorí sú morálne možno lepší,ako on sám? Silných to nezaujíma.Chcú vládnuť za každú cenu. Generál netúži po mieri,ale chce vojnu,aby sa mohol "ukázať",zožať slávu,preto ich názor býva vždy sklonený k vojne a vojenským riešeniam.
Bezpilotné lietadlá nie sú až tak lacné.len cena samotných rakiet ide do 10 tisícov.Je zarážajúce,koľko ľudí sa venuje vývoju vecí,ktoré ľudstvu škodia,oni však chcú dobré veci za zlo.Špičkové spotrebné výrobky,pekné bývanie,dobrú stravu.Pýtam sa za čo? Za vraždenie? Tisíce programátorov tiež využívajú svoje schopnosti,ktoré získali v školách na škodenie iným.Takto civilizácia speje k zániku,lebo poctivo robiť za menšiu mzdu sa už nechce nikomu.Všetci chú všetko a hneď.
Môže dôjsť aj k takej situácii,že budú padať družice,ako hrušky na jeseň,čo hodí ľudstvo pekne dozadu. Z vojenského hľadiska to bude nevyhnutný krok na obranu slabších pred podobnými zbrojnými systémami riadenými na veľkú diaľku.
Skeptik
Zaslal: Ne apríl 27, 2014 6:32 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
NATO sa dáva do pohybu.Prečo? Veď predsa nie je ohrozená žiadna členská krajina NATO,alebo sa pripravuje nejaká provokácia,aby mohlo zakročiť proti Rusku? Juhoslávia,Irak,Afganistan tiež nezaútočili proti žiadnej krajine aliancie,ale ona sa zúčastnila útoku proti nim.
Všetci chcú zrazu zvyšovať zbrojné výdavky,prečo? Žiadny členský štát NATO nebol napadnutý a iba blázon by zaútočil proti takému silnému spoločenstvu.Zbrojárska lobby využíva každú možnosť na zvýšenie svojich ziskov.
Je tu snaha chániť budúceho člena aliancie Ukrainu,ako keby už bola jej členom.
Studená vojna medzi západom a Ruskom vôbec neskončila. Bola to len taktická prestávka,aby si západ pripravil pôdu. Vstup krajín východného bloku do EÚ bola len zámienka,ako ich dostať do NATO.Ekonomicky je totiž veľmi slabá podpora nových členov,je budovaná len závislá ekonomika na západe.Diktát EÚ kradne slobodu a nezávislosť v rozhodovaní sa slabších členov.
Konflikt s Ruskom je stratégmi stále prepracovávaný,skúšajú rôzne varianty.Keď sa im bude zdať,že majú isté víťazstvo,tak nezaváhajú. Aj Hitler si bol istý. Nikto však nepozná všetky faktory,ktoré môžu rozhodnúť.
Amerika ťaží z problémov v Európe.Dokonale sa im podarilo destabilizovať situáciu. Ekonomické následky si odnesú väčšinou európani a Rusko.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 4
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: