Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Zákon o politických stranách

Lemmy
Zaslal: Ut máj 29, 2018 1:41 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7363 Bydlisko: Mám.
Strana Sloboda a Solidarita napísal(a):
„Určenie minimálneho počtu členov výkonného orgánu, ktorý má mať politická strana, aby mohla kandidovať vo voľbách, je obdobne intelektuálne bezprizorný nápad ako zákonné určenie minimálneho počtu členov strany. Je však oveľa neškodnejšie. Otváranie zákona o politických strán je naozaj to posledné, čo Slovensko a jeho občania dnes potrebujú. To potrebujú len strany, ktorým tečie do topánok. Máme však obavu, že dráma ešte len nastane, keď sa cez koaličné poslanecké návrhy prepašujú do zákona veci, odporujúce duchu demokracie a litere ústavy. Strana SaS tento zákon v žiadnom prípade nepodporí.“

Igor Stupňan napísal(a):
Matovičova podmienka

Líder OĽaNO Igor Matovič by návrh podporil len vtedy, ak každá strana bude mať peniaze od štátu za výsledok volieb na transparentnom účte a zverejní každú jednu položku. Ďalej musí povinne zverejňovať všetky doklady a zmluvy a tiež sa musí zverejniť kompletný zoznam členov strán. Ústavný právnik Bárány však hovorí, že nie je priaznivcom zverejňovania zoznamov všetkých straníkov. „Niekto robí v nejakej firme, je členom strany A, ale vlastník firmy je členom strany B a mohol by mu robiť problémy,“ vysvetlil právnik.

Máme idiotov v politike. Ak chcú politici uzákoniť povinný počet členov strany, potom musí byť aj pre verejnosť známy ten počet, čiže musí byť známy zoznam členov. Inak si politici robia veľkú prču z občanov.

Rada pre politikov: Nerobte idiotské zákony!

Idioti v politike by mali vedieť, že na vznik strany im stačia 3 ľudia. (Ktorí získajú 10 000 podpisov od občanov.)

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.