Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Antisemitizmus je chybný výraz

TvojOponent
Zaslal: Po august 15, 2016 8:48 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1749
Autorka ale nerieši problém, ktorý nastoľujete.

Zaslal: Po október 31, 2016 11:25 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6757 Bydlisko: Mám.
Aj Marián Mišún napísal o židovskej národnosti s malým písmenom ž.
Marián Mišún napísal(a):
Nové Československo bolo štátom s pestrým národnostným zložením. Podľa sčítania obyvateľstva z roku 1930 na Slovensku žilo 3 329 793 obyvateľov, z ktorých 66,8 percenta tvorili Slováci, 17,2 percenta Maďari, 4,4 percenta Nemci, 3,6 percenta Česi, 2,7 percenta Rusi a Ukrajinci, 2 percentá židia, jedno percento Cigáni a zvyšok, 2,3 percenta, občania inej národnosti.

V súčasnosti je Marián Mišún asistentom Ing. Martina Beluského, PhD., poslanca NR SR za stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

Zaslal: Po október 31, 2016 12:57 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1749
To delenie písania malého a veľkého ž/Ž zaviedol až pán Hitler.
Dovtedy nebolo možné, aby žid bol iného vyznania. Bolo tam prekrytie náboženského presvedčenia a etnickej skupiny. Dokonca sa ani nepríjimalo tvrdenie, že židia sú národ. Lebo nemali krajinu, v podstate ani jazyk - nerozprávali hebrejsky ako dnes, ale jazykmi národov, medzi ktorými žili. Otázka, či židia sú národom alebo nie, sa riešila a výsledok nebol v podobe zhody. Podobne aj cigáni sa píšu s malým c.

Zaslal: Ne jún 24, 2018 7:31 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6757 Bydlisko: Mám.
Peter Cvik napísal článok: Fašisti v Smere, hlupáci z Vranova nad Topľou.
Peter Cvik napísal(a):
Politici, ani Fico podľa premiéra nehovoria o tom, že Soros je Žid. „Ak niečo povedal, tak Soros, nikdy nepovedal americký Žid,“ povedal Pellegrini na Ficove výroky. „Myslíte si, že niekto vo Vranove nad Topľou vie, že Soros je Žid, kresťan alebo je niekto? Vedia len to, že to je Soros, ktorý je finančník,“ povedal Pellegrini. Tak sa potvrdilo, že Fico celkom nemal pravdu, keď povedal, že „na východe nič nie je“! Minimálne vo Vranove je podľa Pellegríniho kopa hlupákov, ktorí ani len netušia, že George Soros je židovského vierovyznania.

Neviem o tom, že by Soros bol židovského vierovyznania. Skôr má k židovskému vierovyznaniu taký vzťah ako Peter Breiner, ktorý sa narodil 3. júla 1957 v Humennom. Čiže nijaký, vlažný. Breiner sa naplno venuje umeniu. A Soros sa naplno venuje ekonomike. Veď ako Breiner vyštudoval konzervatórium, hru na klavíri a VŠMU, tak Soros vyštudoval London School of Economics and Political Science.

Peter Breiner je ateista. A podľa mňa aj George Soros. Už v článku Antisemitizmus je chybný výraz som napísal: „Pozor na rozdiely medzi slovami Žid a žid! Žid s veľkým počiatočným písmenom je príslušník národa. Ale žid s malým počiatočným písmenom je vyznávač náboženstva judaizmus. Pre pochopenie môže nastať takáto kombinácia: Slovák, ktorý sa stane vyznávačom judaizmu, bude žid. Ak by ten Slovák konvertoval na kresťanstvo, bude kresťan. Čiže slová žid, kresťan alebo moslim označujú príslušnosť k nejakému náboženstvu. Naopak, môže byť nejaký Žid, ktorý nevyznáva judaizmus, čiže nie je žid. Je napríklad humanista, voľnomyšlienkar, alebo moslim.“

Rodičov si nevyberáme, svetonázor áno. Soros nemôže za to, akých mal predkov, ale o tom, aký má svetonázor, o tom môže sám rozhodnúť, a podľa mňa sa aj tak rozhodol, že nevyznáva židovské vierovyznanie.

Poznám iný, lepší prípad, keď Žid bol ateista. Prežil koncentračný tábor, a po tom všetkom, čo prežil, už nedokázal byť židom, čiže veriacim v toho židovského boha (JHWH), čiže židovského vierovyznania. Stal sa ateistom, lebo úplne odmietol akékoľvek náboženské vierovyznania. To je príklad Žida, ktorý je ateista, čiže nemá židovské vierovyznanie. A mne sa Soros javí presne takto, že nemá židovské vierovyznanie.

Rád si prečítal nejaké dôkazy, že Soros verí v toho židovského boha podľa židovského vierovyznania.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 2 z 2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Pridať novú tému

Prejdi na: