Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Zbierka náboženských nezmyslov

Lemmy
Zaslal: Ut jún 28, 2016 9:20 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6127 Bydlisko: Mám.
Elemír napísal(a):
Boh predsa nekomunikuje s niekým, kto v neho neverí, iba veriaci človek získa duchovný dôkaz, že boh existuje…

Zaslal: So júl 02, 2016 3:23 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 676
Dostane sa pes, alebo ošípaná do raja, keďže sú to podľa niektorých náboženstiev nečisté zvieratá? Teoreticky by sa tam nemali dostať. Potom by to ale znamenalo, že ani žiadny majiteľ psa by nemohol byť v raji, pretože aký by to bol raj, keby tam nemohol mať svojho miláčika. Možno by mu pomohlo vymeniť psa za ovcu, alebo kravu. Valam
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po júl 04, 2016 4:50 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Keďže svoj čin nezdôvodňovali vierou v boha, ide o zločinný akt sekulárneho humanizmu.

Keď nie A, tak musí byť B. Ouch Iné možnosti sú vylúčené? Laughing

A zločinec odkedy vždy pripomína novinárom či polícii aj svoj svetonázor? Asi má zločinec úplne iné starosti než TvojOponent.

Archív:

Zaslal: Po júl 04, 2016 5:46 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1571
Skeptik napísal(a):
Dostane sa pes, alebo ošípaná do raja, keďže sú to podľa niektorých náboženstiev nečisté zvieratá? Teoreticky by sa tam nemali dostať. Potom by to ale znamenalo, že ani žiadny majiteľ psa by nemohol byť v raji, pretože aký by to bol raj, keby tam nemohol mať svojho miláčika. Možno by mu pomohlo vymeniť psa za ovcu, alebo kravu. Valam

Zviera ako software nie je problém Very Happy

Zaslal: Ut august 02, 2016 3:55 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):

Zviera ako software nie je problém Very Happy

Software býva mnohokrát chybný, nedomyslený. Aj náboženstvá majú mnohé veci nedomyslené, ale držia sa ich, ako keby boli úplne dokonalé. Občas im ale program zlyhá, ale to sa snažia zakryť, zamaskovať a nevšímať si to. Taký chybný software je ale jednoznačne odsúdený na zánik.

Na stretnutí katolíckej mládeže v Krakove odznelo:“ Bohu je jedno, aký mobil máte, alebo aké drahé oblečenie máte“. Shocked Kde len chodia ľudia na takéto výroky? To by mohol niekto podobne povedať: „Bohu je jedno, čo budete jesť,. Či zhnité jablká, alebo prvotriedne“ Je mu jedno, či skapete od hladu, alebo sa budete kúpať v čokoláde“.
Kazatelia už veľa rokov mlátia dookola tú istú prázdnu slamu. Zrna v nej nieto žiadneho, ale oni stále mlátia a tvária sa, že ešte vychádza nejaké zrno. V skutočnosti už ale len drobia slamu a vychádzajú len smeti.
TvojOponent
Zaslal: St august 03, 2016 8:55 pm Odpovedať s citátom
Takže už ste na strane imperialistov a hodnotíte človeka podľa mobilu?

Zaslal: Št august 04, 2016 7:32 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Takže už ste na strane imperialistov a hodnotíte človeka podľa mobilu?

Určité vlastnosti človeka sa dajú dedukovať aj z mobilu aký vlastní, ale ja hodnotím tých, čo
nemajú žiadne nadprirodzené schopnosti, len veľkú drzosť klamať. Napríklad Martin Luther predpovedal 3 x koniec sveta. Mnohí tvária sa tak, ako keby boli včera s nejakým bohom na pivo a o niečom sa debatovali, čo následne akože sprostredkúvajú. Aby im to ľudia verili, musia mať klapky na očiach, ktoré im bránia vidieť celok, ale vidia len jeden úzky priestor a v ňom svojho manipulátora, iné ich nezaujíma.
TvojOponent
Zaslal: Št august 04, 2016 12:00 pm Odpovedať s citátom
Skúsme inak - skeptik - aké sú vaše klapky?

Zaslal: Št august 04, 2016 3:07 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Skúsme inak - skeptik - aké sú vaše klapky?

Už som nejaké klapky zhodil a snažím sa pozerať bez obmedzení na veci. Naviac ešte aj otáčam hlavou, aby som videl všetko dookola, celú skutočnosť. Snažím sa pochopiť, ako veci a vzťahy fungujú, ako vznikli a aké majú použitie a význam. Musím priznať, že mi to žiaľ trvalo veľmi dlho, kým som došiel k určitým výsledkom, ale hlavné je, že spätné prepočty ukazujú, že výsledok je správny. Je to ako nájsť tú správnu konštantu, s ktorou vychádzajú výpočty správne. Keď je zlá, stále niečo nesedí a to je aj prípad náboženstiev.
Niektorí majúci klapky majú naviac aj stuhnutý krk a svojho pohoniča, ktorý im nedovolí otočiť uzdu inam. Nie sú schopní pozrieť sa iným smerom. Nemajú ani dobrú vôľu odkloniť zrak od tej svojej knihy a pozrieť si aj niečo iné. Nikdy tak nezistia pravdu, ale budú stále v omyle.
TvojOponent
Zaslal: Št august 04, 2016 3:33 pm Odpovedať s citátom
No...dali ste sa na umeleckú tvorbu. S akými predsudkami bojujete, ktoré si uvedomujete? (To sú tie klapky)
Alebo si už žiadne neuvedomujete?

Zaslal: So august 13, 2016 10:51 am Odpovedať s citátom
Andrej Danko, had a kňaz

To nevymyslíš! Na toto potrebuješ náboženstvo.

Andrej Danko, predseda Národnej rady Slovenskej republiky, zavolal kňaza, aby mu vysvätil kanceláriu v NR SR, lebo sa chce uistiť, aby sa jeho kancelárii vyhýbal had.

Ouch

A to Danko nevie, že už žijeme v 21. storočí. Pre neho stredovek stále trvá. Eru

Archív:

Zaslal: Št august 18, 2016 7:09 pm Odpovedať s citátom
Elemír napísal(a):
Moje dni sa nekončia telesnou smrťou, ako sa neskončili, keď som už dvakrát zomrel od bolesti. A až potom sa začneme obzerať okolo seba, kto tu bol za idiota a kto nezastal a ide ďalej s čistým svedomím.

Prekonal „2 000 rokov“ starý „svetový rekord“.

Prekonal zmŕtvychvstanie Ježiša Krista. Ten vstal z mŕtvych len raz (podľa bájky z biblie). Elemír až dvakrát.

Archív:

Zaslal: Ne október 09, 2016 8:38 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Viera v Stvoriteľa aj pre neveriaceho v žiadneho boha žiadneho náboženstva je zmysluplnejšia ako jeho ateizmus.

Archív:

Zaslal: Ne október 09, 2016 10:30 pm Odpovedať s citátom
Zase sa chvastáte neschopnosťou porozumieť napísanému textu? Very Happy

?ôže byť ateista zásadový vo svojej viere v neexistenciu boha a tvrdiť, že sa riadi výhradne zdravým rozumom, ak ten jeho zdravý rozum vo svojich výstupoch mu ukazuje, že jeho tézy sú nezmyslom?

Iba hlupák bude zastávať presvedčenie, ktoré je preukázateľnou hlúposťou.

Múdry človek nemôže byť ateistom - teda otvoreným popieračom boha - lebo nemá na také tvrdenia dôkaz a teda právo vyplývajúce z logiky a racionálneho myslenia. Môže byť nanajvýš agnostikom. Laughing

Zaslal: Ne október 16, 2016 10:09 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):

?ôže byť ateista zásadový vo svojej viere v neexistenciu boha a tvrdiť, že sa riadi výhradne zdravým rozumom, ak ten jeho zdravý rozum vo svojich výstupoch mu ukazuje, že jeho tézy sú nezmyslom?

Iba hlupák bude zastávať presvedčenie, ktoré je preukázateľnou hlúposťou.

Múdry človek nemôže byť ateistom - teda otvoreným popieračom boha - lebo nemá na také tvrdenia dôkaz a teda právo vyplývajúce z logiky a racionálneho myslenia. Môže byť nanajvýš agnostikom. Laughing

V biblii je napísané, čo hovorí boh Mojžišovi:“ Ja som pán boh tvoj, nebudeš mať iných bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal.“ Čo z toho vyplýva? Spisovateľ to celé logicky nedomyslel. Teda Mojžiš môže mať aj iných bohov, len sa im nesmie klaňať? Tým ale popiera svoje tvrdenie, že je jediný a pravý boh, pretože sa bojí existencie iných bohov, ktorým by sa mohli ľudia klaňať a vyznávať ich. Teda ich existencia podľa spisovateľa je reálna, čo je teda logický nezmysel. Pravý, alebo nepravý boh, ľavý, predný, zadný, horný, dolný, všetkých tých sa spisovateľ obáva, ako konkurencie. Prečo? Lebo tú svoju ideu považuje za najsprávnejšiu? Samozrejme, že to chce každý. Človek si teda podľa spisovateľovej teórie môže navytvárať bohov koľko len chce, veď aj ten jeho je ním vytvorený. Či je to už zlaté teľa, alebo nejaký neviditeľný boh, každý má pečať svojho tvorcu a od tvorcu záleží, aké dá svojmu bohu, alebo bohom meno, vlastnosti. Môže to byť boh blesku, alebo úrody, boh ochranca, atď. Človeku potom už ostáva len dôverovať takto vlastnoručne vytvorenému bohu, že bude plniť to, na čo si ho človek stvoril a zverí sa do jeho ochrany. Logicky to vyznieva tak, že človek neverí sám sebe a motá sa v kruhu, z ktorého nevie nájsť východisko. Vytvára si teda rôzne barličky, ktoré mu majú všetko uľahčiť. Pre zdravého je barla na ceste úplne zbytočnou záťažou.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 4 z 7
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: