Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Zbierka náboženských nezmyslov

Lemmy
Zaslal: So február 17, 2018 1:42 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6515 Bydlisko: Mám.
TvojOponent napísal(a):
Vám sa zdala tá otázka náročná na pochopenie?

Nerob sa hlúpym. Nie je na tom nič príznačné. Táraš nezmysly. Vymyslíš si nejakú hlúposť, tak sa obhajuj, keď si namýšľaš, že to nie je blud.

Zaslal: So február 17, 2018 1:45 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1684
Very Happy Túto tému by ste mali premenovať na zbierku ateistických hlúpostí. neviete čo je ateizmus a netušíte, aké dôsledky ateizmus má. Very Happy

Zaslal: So marec 03, 2018 8:42 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 835
TvojOponent napísal(a):
Very Happy Túto tému by ste mali premenovať na zbierku ateistických hlúpostí. neviete čo je ateizmus a netušíte, aké dôsledky ateizmus má. Very Happy

TvojOponent, nezabíjali veriaci telo, aby zabili aj ducha nepriateľov?
Slová: Ježiša: „Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, ale dušu zabiť nemôžu. Skôr sa bojte toho, ktorý môže i dušu, i telo zahubiť v pekle“.
Funkcie tela človeka sú úzko naviazané na jeho duševné schopnosti. Poškodenie znamená až úplnú stratu duševnej tvorivej činnosti. Úmrtím sa stratí aj duch človeka, jeho ďalšia duševná činnosť.
Duch človeka žije v jeho potomkoch, myšlienkach niekde zaznamenaných, jeho dielach, ale aj to nie je isté, či sa zachová. Výrok generála Montgomeryho: „Písanie dejín je druhým víťazstvom víťazov nad porazenými“. Upravím trocha tento výrok. Môj výrok znie: „Posledná prehraná bitka vo vojne nie je poslednou porážkou porazeného. Jednou z ďalších porážok je písanie dejín víťazmi“. Víťazi sa teda starajú o to, aby duch ich protivníkov bol dokonale vygumovaný, spálený v ohni a aj popol aby bol dokonale rozviaty vetrom bez stopy. Žiaľ to znamená aj stratu kvalitnej duševnej činnosti, pretože aj porazený mal veľmi kvalitných ľudí a ich diela, ktoré sa nenávratne stratili. Mnohé znalosti, diela boli nenávratne zničené a ľudstvo sa tým značne ochudobnilo. Starí vládcovia zhromažďovali vzdelaných vedcov z porazených krajín, aby rozvíjali tú svoju. Dnes sa vedci vraždia a s nimi aj samotné ľudstvo si podpiľuje konár pod sebou. Nadaných nie je toľko, ako hlupákov a hlupákom zrejme nadaní vadia, preto skracujú ich hlavy, ktoré vytŕčajú z davu.

Zaslal: Ne marec 11, 2018 12:55 pm Odpovedať s citátom
Katolík s prezývkou Tvojoponent napísal(a):
Ano, bol to stret, stret filozoficky zdôvodneného ateizmu z veľkej časti ovládaného pudovosťou porovnateľnou so zvieratami s kultúrou ideí, ktorá povýšila človeka nad všetky ostatné neveriace zvieratá. Jediná vlastnosť, ktorá človeka odlišuje od zvierat, je náboženská viera. Jej odhodením sa stanete ateistom – teda iba zvieraťom.

Zaslal: Ne marec 11, 2018 1:49 pm Odpovedať s citátom
Ďalší, čo sa prikrmuje na vražde novinára.
Denník Postoj napísal(a):
Príhovor kazateľa Cirkvi bratskej Daniela Pastirčáka na protestnom zhromaždení v Košiciach

Ďakujem, že ste prišli! Projektily, čo zasiahli Martinu a Jána, boli namierené na nás, na všetkých tých, čo nechcú mať zo Slovenska mafiánsky štát. Ján a Martina padli v našom mene. Musíme sa postaviť na ich miesto. Neustúpiť! Vydržať!

Premiér a ľudia okolo neho celkom stratili súdnosť. Sú opití mocou. Nazdali sa, že žiadny Boh nie je, že oni sami trónia na jeho mieste. Bohorovní. Trúfajú si prekročiť všetko, neexistujú pre nich hranice, všetko je im dovolené.

Lenže, Boh je tu – v každom ľudskom srdci. Živí v nás vôľu k spravodlivosti a slobode. Tá vôľa nemôže byť nikdy úplne potlačená. Napokon sa vždy zdvihne ako Boží súd.

Na Slovensku je toto už tretia vlna. Prvá zmietla totalitu komunistov, druhá zmietla Mečiara. Tretia práve zaplavuje námestia po celom Slovensku. Komunisti nás zotročovali zvonku. Mečiarizmus zvnútra. Ako rakovina – chorobné tkanivo spletené z vládnych politikov, oligarchov a organizovaného zločinu – požieral našu slobodu zvnútra.

Mečiarizmus padol, no operácia nebola dôsledná. Pozostatky chorého tkaniva prežili, rakovina sa pod vládou dvoch Robertov vrátila. Metastázovala do celého tela. Kamkoľvek dnes investigatívny novinár uprie pozornosť, nachádza to isté. Bašternákov, Kočnerov, Jasaňov, Troškové, nitky z každej strany smerujú do stredu, kde stojí trón toho, kto sa nazdal, že je bohorovný.

Pán premiér, hovoríte o prevrate riadenom zvonku. Je to však presne naopak. Prevrat tu prebiehal celé tie roky zvnútra. Slovensko ste prevrátili na hlavu. Štát umožnil rozkrádanie štátu. Postavil sa na stranu podozrivých proti tým, čo chcú zločiny vyšetriť.

Toto tu nie je žiadny prevrat, je to návrat k normalite. A predsa nás s vami čosi spája. Spája nás nevyhnutnosť. My nemôžeme odísť, a vy nemôžete zostať.

Opití mocou sú prezident Kiska a opozícia!

Zaslal: Pi apríl 06, 2018 3:29 pm Odpovedať s citátom
dodo6363 napísal(a):
Ježiš mal modré oči a svetlé vlasy.

Archív:

To si zarámujem. Ouch

Kde na tie bludy chodia nábožní?

Zaslal: Pi apríl 06, 2018 5:08 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 835
Lemmy napísal(a):
dodo6363 napísal(a):

To si zarámujem. Ouch

Dodo si asi poplietol zmŕvychvstalého Skripaľa s Ježišom.

Zaslal: Ne apríl 15, 2018 2:48 pm Odpovedať s citátom
Keď náboženský nezmysel, tak poriadny!
Dodo6363 napísal(a):
Ježiš tu bol pred vyše 720 miliónmi rokov.

Zaslal: Ne apríl 15, 2018 2:57 pm Odpovedať s citátom
Very Happy Skúste to aj zdôvodniť, Lemmy.

Zaslal: Ne apríl 15, 2018 3:05 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Lemmy napísal(a):
dodo6363 napísal(a):

To si zarámujem. Ouch

Dodo si asi poplietol zmŕvychvstalého Skripaľa s Ježišom.

Ide o nacistický mýtus. Hitler ako sekulárny humanista sa snažil získať nemeckých kresťanov pre svoju ateistickú rasistickú ideológiu tým, že Ježiš nebol Žid ( s veľkým Ž), ale Árijec, ktorého Židia zavraždili. Išlo o ideologickú manipuláciu s cieľom podsunúť manipulačnú lož otupujúcu morálne svedomie Nemcov - aby nenávideli Židov ako národ a etnickú skupinu, nie iba ako náboženskú variantu.
Druhým koreňom je ateistická propaganda, ktorá tvrdí, že Kristus je dieťaťom znásilnenia, ktorého sa dopustil rímsky vojak Pandera a Ježiš je teda dôsledok znásilnenia Márie a ako dôkaz predkladajú "európsky vzhľad".
Umelecké stvárnenie Ježiša predovšetkým na stredovekých dielach a neskôr na prebratých novších dielach je len akousi kultúrnou tradíciou zobrazovať Ježiša idealizovaného, nezriedka aj ako takmer kulturistu s dobre vypracovanými tehličkami... Very Happy

Zaslal: Ne apríl 15, 2018 3:13 pm Odpovedať s citátom
Niet nad iniciatívneho hlupáka. Cením si, že do zbierky náboženských nezmyslov sám iniciatívne prispievaš vlastnými nezmyslami.
Tvojoponent napísal(a):
Hitler ako sekulárny humanista sa snažil získať nemeckých kresťanov pre svoju ateistickú rasistickú ideológiu tým, že Ježiš nebol Žid ( s veľkým Ž), ale Árijec, ktorého Židia zavraždili. Išlo o ideologickú manipuláciu s cieľom podsunúť manipulačnú lož otupujúcu morálne svedomie Nemcov - aby nenávideli Židov ako národ a etnickú skupinu, nie iba ako náboženskú variantu.

Zaslal: Ne apríl 15, 2018 5:32 pm Odpovedať s citátom
Nuž ja si tiež cením Vašu nemohúcnosť sa vzmôcť aj na čosi viac ako COPY + PASTE. Smile

Zaslal: Po apríl 16, 2018 7:39 pm Odpovedať s citátom
Zákerný katolícky klebetník neváha ani sám seba označiť za Katolícku cirkev.
Tvojoponent napísal(a):
Sekulárni humanisti podvodu s koloidným striebrom nevenovali ani len jediný odsek.

Nie je to pravda, lebo priamo v článku, kde to napísal, sám sa usvedčuje z klamstva, pretože napísal: „Brána In ViVo zverejnila článok, na ktorý rád odkážem: Zabudnutý všeliek alebo ďaľší nechutný biznis?

Ako protihodnotu som mu napísal: Konferencia biskupov Slovenska (alebo ktorá významná náboženská organizácia?) podvodu s koloidným striebrom nevenovala ani len jediný odsek.

A div sa svete, reagoval ako naozaj postihnutý. Sám seba označil za Katolícku cirkev.
Tvojoponent napísal(a):
Katolícka cirkev ako významná náboženská obec na Slovensku tomu venovala pozornosť. Napríklad tu:
http://tvojoponent.blogspot.sk/2014/08/venovane-diskuterovi-s-nickom-osvieteny.html

Kde sa v citovanom článku spomína Konferencia biskupov Slovenska (alebo ktorá významná náboženská organizácia)? Nikde! Postihnutý nenávistný katolík zo seba spravil Katolícku cirkev.

Zaslal: Po apríl 16, 2018 7:45 pm Odpovedať s citátom
Preto som ti adresoval slová: A ty si pápež! Twisted Evil Keď o sebe vyhlasuješ, že si Katolícka cirkev.

Naposledy upravil Lemmy dňa Po apríl 16, 2018 8:01 pm, celkom upravené 1 krát.

Zaslal: Po apríl 16, 2018 7:59 pm Odpovedať s citátom
Ja som už 26. septembra 2013 spomenul koloidné striebro. A ty si mal dosť príležitosti reagovať, ale nie si veľmi múdry, keď iných falošne kritizuješ z copy&paste, pričom pri vytváraní Zbierky náboženských nezmyslov ani nie je možné necitovať, čiže tvoja falošná výhrada na tzv. copy&paste je falošná, a sám nie si schopný použiť jednoduchý nástroj na vyhľadávanie. Toto ťa kňazi veru nenaučia!

Ty si na koloidné striebro reagoval až 13. augusta 2014. Takže tvoj gagot, že sekulárni humanisti podvodu s koloidným striebrom nevenovali ani len jediný odsek je surové klamstvo.

Nemôžem za to, že si hlúpy, a nevieš sa opýtať skôr, než napíšeš nejaké klamstvo o humanistoch. Inak, nakoľko príliš často klameš a ohováraš, ani nečakaj, že ti bude niekto naklonený.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 9 z 10
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: