Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Jedna zdravotná poisťovňa,môžete rozhodnúť sami.

Skeptik
Zaslal: So september 16, 2017 9:21 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 676
Ako nazvať, tzv. pardon, keď poisťovňa odpustí polovicu poistného neplatičom? Niekto zaplatí celú sumu a niekto polovicu. To sme kde? Potom sa človek môže právom domnievať, že niekto má kamoša, ktorý mu povie, že pred koncom roka bude pardon a teda aby neplatil poistné, lebo potom mu bude stačiť zaplatiť polovicu. Nazval by som to mierne, ako neférové obchodné praktiky, nehovoriac o ukrátení poistencov. Nemôžeme sa čudovať, že sú tu pochybnosti o právnosti štátu, keď sa tolerujú neprávnosti. Konkurovať niekomu pri tak rozdielnych výdavkoch je veru ťažké. Pravidlá hry si niekto mení podľa svojej potreby, čo je mierne povedané neférová hra. Potom sa ešte porušovateľ pravidiel čuduje, že sú ľudia nespokojní a nazve ich všelijako, len aby ospravedlnil seba. Taká veľká neprávosť, aká sa tu na národe koná sa ale zakryť nedá. Chcú to zamiesť pod obrus a skryť, ale takú veľkú plachtu, čo by všetky tie neprávosti zakryla nikto nedokáže vyrobiť.

Zaslal: So september 16, 2017 1:25 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1571
Predstavte si, že niektorí z nich sú sekulárni humanisti. Predpokladám, že razom zmeníte názor a budete zhovievajší. Alebo budete zásadový a odsúdite rovnako neplatenie daní aj vo svojich radoch?

Zaslal: Ne september 17, 2017 8:02 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Predstavte si, že niektorí z nich sú sekulárni humanisti. Predpokladám, že razom zmeníte názor a budete zhovievajší. Alebo budete zásadový a odsúdite rovnako neplatenie daní aj vo svojich radoch?

Spočiatku ponúkali náboženstvá ovocie, ktoré bolo nové a pekné na pohľad. Ľudia ho doslova žrali. Postupne sa im ale v bedničkách začalo kaziť. Hnilo, plesnivelo a v lepšom prípade zoschlo. Ľudia ho postupne prestali kupovať a tak sa predavači rozhodli vyšľachtiť nové sorty. Aj keď sa tie nové javili, ako dobré, opakovalo sa to isté, čo s pôvodnými, začali hniť. Prečo? Nuž pri šľachtení nechali stále ten istý pôvodný podpník do ktorého štepili nové. Teraz je situácia taká, že im to ovocie ľudia prestávajú kupovať, lebo už majú s ním určité skúsenosti a vedia, že je nekvalitné. Síce na pohľad spočiatku vyzerá pekne, ale skrytá vnútorná hniloba je každému dobre známa. Tým, čo sú závislí na jeho chuti to ale nevadí. Budú ho konzumovať aj so zavretými očami a nevadí im ani hniloba stekajúca po brade. Olomoucké syrečky, aj keď navonok páchnu sú proti tomu lahôdka.
O humanizmus sa neobávam, že by takto dopadol. Ľudia ho budú konzumovať až do konca svojho života. Niektorí s ním zle nakladajú, že sa aj toto kvalitné ovocie pootĺka, ale to je skôr výnimka. Humanizmus má dobrý kvalitný podpník a nemusí byť ani zaštepený, pretože je to prirodzená kvalita. Skôr sa obávam, že ho nejakí barbari úplne vyklčujú a nakladú si z jeho dreva oheň, aby si usmažili nejaké ľudské mäso.

Zaslal: Ne september 17, 2017 9:06 am Odpovedať s citátom
Skeptik... ako ateistický humanista by ste mali vedieť sa vyjadrovať k veci. Moja otázka na vás je jasná: Odsudzujete neplatenie daní a odvodov aj u tzv. sekulárnych humanistov?

Očakávam jasnú odpoveď celou vetou - vy ste predsa učiteľ. Snáď nechcete, aby som Vás poslal na zopakovanie si tohoto základného bontónu do školy.

Zaslal: Ne september 17, 2017 9:56 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Skeptik... ako ateistický humanista by ste mali vedieť sa vyjadrovať k veci. Moja otázka na vás je jasná: Odsudzujete neplatenie daní a odvodov aj u tzv. sekulárnych humanistov?

Očakávam jasnú odpoveď celou vetou - vy ste predsa učiteľ. Snáď nechcete, aby som Vás poslal na zopakovanie si tohoto základného bontónu do školy.

Jasne, že odsudzujem. Kto také niečo spraví nie je humanista, ale čierna ovca humanizmu. Podobne o tzv. kresťanovi, ktorý po spovedi znova hreší sa aj o tzv. humanistovi, čo také niečo koná dá povedať: " Umytá sviňa sa znova váľa v bahne".

Zaslal: Ne september 17, 2017 10:58 am Odpovedať s citátom
Very Happy
Ďakujem za jasnú odpoveď.
Použil som ju v závere tohoto článku:
https://neznaboh.wordpress.com/2017/09/16/alena-mizikova-humanistka-roka-2017-je-neplatickou-dani/

Humanistka roka 2017 Mižíková nezaplatila odvody do fondov a má dlh na dani vo výške takmer 520 eur. O jej obskúrnych podnikateľských aktivitách som už písal a jej reakcia je taká kiskovsko-baternákovská - podala na mňa trestné oznámenie.

Čo vy na to, pán Voskár?

http://www.dataasistent.sk/blog

Budete zásadová humanista aj v tomto prípade a zastanete sa kresťana z principiálnych dôvodov? Ale budete oportunistom a budete na strane podvodníčky Mižíkovej len preto, že je z vášho stádočka?

Upozorňujem vás, že už neriešime nejaké prekáračky na webe, ale zneužitie silových zložiek na zastrašovanie občanov pre vyslovený názor. Spoločnosť Prometheus, na čele ktorého je aj Baťala, bývalý výkonný vysoký funkcionár ŠTB, tak zavádza mafiánske praktiky stalinistického režimu, mafiánske praktiky.

Budete mlčať? Shocked

Zaslal: Ne september 24, 2017 6:31 pm Odpovedať s citátom
Trocha som si vydýchol, keď som počul, že už k nám nebudú dovážať všelijaké neoverené lieky pre zvieratá. Mnohé sú totiž už v zahraničí zakázané. Žiaľ asi to nepomôže tým, ktorí si tieto lieky objednávajú cez internet. Je smutné a mám s tým osobnú skúsenosť, že tieto lieky určené pre zvieratá žerú ľudia. Výraz žerú preto, lebo sú určené na žranie zvieratami. „Úžasné“ kam to až dotiahlo naše zdravotníctvo. Ľudia viac dôverujú liekom pre zvieratá, ako vlastnému lekárovi. K tomu veru nikomu gratulovať nebudem. Viem, že politici, ktorí majú 300 tisícové mesačné zárobky také niečo žrať nebudú a preto ich to zrejme ani nezaujíma. Dúfam, že napokon ľudia nebudú radšej chodiť za zverolekármi, alebo za nejakými šarlatánmi, ktorým taká situácia výborne hrá do karát. Možno obyčajným ľuďom ani nič iné nezostane, ak sa budú chcieť lacnejšie vyliečiť, pretože to vyzerá tak, že humánne zdravotníctvo bude len pre bohatých. Alebo už je?

Zaslal: Ne september 24, 2017 6:49 pm Odpovedať s citátom
A k podvodom Humanistu roka Mižíkovej nič nenapíšete? Very Happy

Zaslal: Po september 25, 2017 4:50 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
A k podvodom Humanistu roka Mižíkovej nič nenapíšete? Very Happy

Nemám dosť informácií o tom prípade. Ak sa previnila, tak na to sú orgány, ktoré to majú riešiť. Ak sa neprevinila, zaslúži si ospravedlnenie.

Zaslal: Ut september 26, 2017 6:40 pm Odpovedať s citátom
Zdravotnícke zariadenia pre neuzatvorené zmluvy s poisťovňami podľa vyjadrenia (takým ľuďom neviem prísť ani na meno) údajne odmietnu zdravotnú starostlivosť s výnimkou prípadov, ak ide o život ohrozujúci stav. Uvedomujú si čo hovoria? Teda značné poškodenie zdravia človeka im nevadí, s tým kalkulujú, ako s niečím úplne normálnym? Vráťte láskavo všetci lekárske diplomy, čo také niečo robíte, lebo tá vaša prísaha je týmto neplatná. To je už vrchol, čo sa tu deje. Majú obrovské zisky a ani to im nestačí. Potom sa čudujú, že tu narastajú extrémisti. Však ich sami vyvárajú. Títo dokážu spraviť aj z pacifistu a humanistu fašistu.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 2 z 2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Pridať novú tému

Prejdi na: