Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Skeptik: Prečo sú ľudia príslušníci náboženstiev.

Viki
Zaslal: Št november 17, 2016 4:25 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 14 november 2016 Príspevky: 22
Citácia:
Skeptik napísal: To tvrdíš ty a väčšina katolíkov. Asi to isté povie veriaci inej viery, že tá jeho je tá jediná a pravá viera. Vidíš tu svoj omyl? Ani nevieš čomu slúžiš. Nejakej idei, ktorá sa ti zdá byť pravá, ale v skutočnosti máš vrecko prázdne, aj keď si namýšľaš, že je plné.

Som slobodný v Kristu a teda nie som otrokom hriechu. A ja viem komu slúžim. Pravá viera je len jedna a to presne v to, čo vyriekol Boh. Nič naviac a ani nič menej. Ten, kto uveril Božiemu Slovu, tak ho aj nasleduje a potom aj ovocie, ktoré donáša je ovocím Božieho Ducha. Ak niekto donáša iného ovocie, tak je jasné, že je to z iného ducha a uveril nie Bohu ale inému duchu – učeniu, ktoré nie je od Boha. Luk 6:45 Dobrý človek z dobrého pokladu svojho srdca vynáša dobré, a zlý človek zo zlého pokladu svojho srdca vynáša zlé; lebo čím je preplnené srdce, to hovoria jeho ústa. Mat 7:18 Dobrý strom nemôže rodiť zlé ovocie ani zlý strom rodiť dobré ovocie. Mat 12:33 Ale urobte strom dobrým, a urobíte i jeho ovocie dobrým; alebo urobte strom zlým, a urobíte i jeho ovocie zlým. Lebo strom sa pozná po ovocí.

Skrze vieru v evanjelium Ježiša Krista sa rodí dobrý strom a preto donáša dobré ovocie. Je to Bohom vyšľachtený strom, lebo Slovo Božie je semenom Ducha a tam kde skrze vieru padne, tak vyklíči a vyrastie nový strom, ktorý donáša ovocie, ktoré bude pre Boha dobré, lebo bolo vyšľachtené z Božieho Ducha .

Citácia:
viki napísal: Ak evanjelium Ježiša Krista nie je pravda tak veriaci a neveriaci dopadnú rovnako. No uvedom si, že ak to je pravda, čomu verím, že je, tak ten, kto uveril zvíťazil v Kristu a ten kto neveril a teda pochyboval prehral.

Skeptik napísal: Tak asi rozmýšľa veľa veriacich, ktorí si myslia, však ak to nie je pravda, nič na nestalo, ale pre istou, ak to pravda je, tak chodím do kostola.

Hovorím predsa hypoteticky a to z tvojho skeptickeho pohľadu. Nie zo svojho, lebo ja verím, že Božie Slovo je pravda. Viera je presvedčenie o veciach, ktoré sa nevidia a ja takto nezmýšľam, že ak by náhodou to bola pravda, tak radšej pokrytecky sa budem tváriť že som kresťanom?Či snáď Boh by toto moje pokrytectvo nevidel. A nikto sa predsa nespasí chodením do kostola. Ja len poukazujem na logiku a apelujem na hľadaniu zmyslu našej existencie. Viera totiž nepozná pochybnosti. Lebo ten, kto pochybuje nemá vieru.

Ak si len takto pomyslím - že pre istotu, tak predsa už o niečom pochybujem a nie som si istý, kde je pravda a to už so skutočnou vierou nemá nič spoločné. Buď verím, čo povedal Boh, alebo pochybujem a teda neverím čo povedal Boh. Buď jedno, alebo druhé.
Zj 3:16 Takto, že si vlažný, ani studený ani horúci, vypľujem ťa zo svojich úst.

Citácia:
Skeptik napísal: Mnohí kresťania sa popritom venujú numerológii, veštbám, horoskopom, atď. Na tom vidno, že veria len preto, aby sa poistili, čo keby náhodou to náboženstvo hlásalo pravdu? Už som sa s takým postojom stretol viackrát.

Typický argument neveriacich a často argumentujú proti kresťanom tým, čo s kresťanstvom nemá nič spoločné. Je predsa rozdiel, ak sa niekto nazýva kresťanom no z Božieho pohľadu nim nie je, lebo činí opak toho čo povedal Boh. To nie je ťažké pochopiť, no je treba poznať Boží pohľad. A ten Boží pohľad je Písmo – Biblia. Nazývajú sa síce kresťanmi a mnohé cirkvi sa hrdia že sú kresťanské, no ak učia a činia to čo Boh zakázal alebo opak toho čo povedal, a dokonca robia to čo je ohavnosťou v Božích očiach, tak ako môžu byť z Božieho pohľadu kresťanmi? V Biblii je napísané ako takým takzv. „Kresťanom“ povie Boh – Luk 13:27 A povie: Hovorím vám, neznám vás, odkiaľ ste. Odstúpte odo mňa všetci, činitelia neprávosti!

Tí čo veria numerológii, veštbám, horoskopom atd. , klaňajú sa dielam ľudských rúk

Ten, kto uctieva diela ľudských rúk a pritom tvrdí, že skrz tieto predmety uctieva Boha, tak Boh tento spôsob uctievania výslovne zakázal. Kto to činí, tak ako môže povedať, že ho miluje, ak opovrhuje tým čo povedal Boh?

Modlenie sa za mŕtvych a k mŕtvym - zodpovedá tomu, čo je napísané v Biblii? Nie!

Iz 8:19 A keby vám riekli: Spýtajte sa veštcov, duchárov, alebo vedomcov, ktorí šepcú a mrmlú, poviete: Či sa ľud nemá pýtať svojho Boha? Ale za živých sa pýtať mŕtvych!

Iz 19:3 A rozleje sa duch Egypta v jeho vnútornostiach, a jeho radu pohltím, a budú sa pýtať modiel a mrmlajúcich čarodejníkov, vešteckých duchov zomrelých a vedomcov.

5Moj 9Keď vojdeš do zeme, ktorú ti dá Hospodin, tvoj Bôh, nebudeš sa učiť robiť podľa ohavností tých národov.10Nenajde sa u teba nikto taký, kto by viedol svojho syna alebo svoju dcéru cez oheň, ani veštec ani planetár ani zaklínač ani čarodejník 11ani bosorák ani dopytujúci sa vešteckého ducha ani vedomec alebo taký, ktorý by sa niečopýtal mŕtvych. 12Lebo ohavnosťou je Hospodinovi každý, kto to robí, a práve pre tie ohavnosti ich vyháňa Hospodin, tvoj Bôh od tvojej tvári. 13Dokonalý budeš s Hospodinom, svojím Bohom, 14lebo tieto národy, ktoré ty zaujmeš do dedičstva, počúvajú na planetárov a na veštcov, ale tebe nedal Hospodin, tvoj Bôh, aby si tak robil.

Ako vieme z Písma, tak u Boha je modlárstvo ohavnosťou a je teda veľmi dôležité definovať čo to je. Boh hovorí jasne a bez kompromisov – „Neučiníš si rytinu, ani nijakého obrazu... Je teda nadmieru jasné, že narobiť si sochy a obrazy a potom hľadať hranicu, kde je to ešte dovolené uctievanie a kde už je to nevhodný prejav zbožnosti – teda modlárstvo je absurdné. Pápež sa ide pokloniť "jezuliatku" soške. Aký to originálny vzor modlárstva. Predsa to množstvo obrazov a sôch robia príležitosť pre poverčivých ľudí uctievať a klaňať sa predmetom a nie živému Bohu.

Namiesto zdôrazňovania významu bohatstva, Biblia nás skôr varuje pred ním, no cirkev ktorá o sebe vyhlasuje, že je jediná pravá ho hromadí a teda činí pravý opak toho čo učí Písmo. Veriaci a najmä vodcovia (1. Timoteovi 3:3) nemajú byť milovníci peňazí (Židom 13:5). „Koreň všetkého zlého je milovanie peňazí (1. Timoteovi 6:10). Ježiš nás napomína: „Dajte si pozor a varujte sa akéhokoľvek lakomstva, lebo život človeka nezáleží v rozhojňovaní jeho majetku.“ (Lukáš 12:15). „Nezhromažďujte si poklady na zemi, kde (ich) moľ a hrdza ničí a kde sa zlodeji vlamujú a kradnú. Ale zhromažďujte si poklady v nebi, kde (ich) ani moľ ani hrdza neničí a kde sa zlodeji nevlamujú a nekradnú.“ (Matúš 6:19). A na záver: „Nemôžete slúžiť Bohu aj mamone (peniazom).“ (Matúš 6:24).
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Viki
Zaslal: Št november 17, 2016 4:58 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Citácia:
Skeptik napísal: Ježiš ľudí varoval, ale aj tak to padlo na neúrodnú pôdu. Ľudia stále naivne veria hocikomu a hocičomu.

Nemôžeš to všetko zovšeobecňovať. Človek nemôže vidieť do srdca človeka, ale Boh áno.

Ježiš aj jasne hovorí o pšenici aj o kúkoli - burine a to všetko má rásť spolu až do konca, aby sa snáď nevytrhala burina aj s pšenicou. Na konci až to dozreje a ukážu sa klasy a bude vidieť rozdiel medzi pšenicou a burinou, tak sa to zožne a pretriedi a pšenicu si zoberie Boh do svojej stodoly. Takže predsa len nejaká pšenica padla na úrodnú pôdu.
Skeptik
Zaslal: Pi november 18, 2016 7:55 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 585
Viki napísal(a):

Som slobodný v Kristu a teda nie som otrokom hriechu.

lebo ja verím, že Božie Slovo je pravda.

Viky, nie si slobodný, ale si sluha náboženstva. Plníš príkazy zvrchu, sleduješ ich písma a riadiš sa nimi. Nevidím v tom žiadne slobodné konanie, ale plnenie príkazov.
Citácia:

„Neučiníš si rytinu, ani nijakého obrazu... Je teda nadmieru jasné, že narobiť si sochy a obrazy a potom hľadať hranicu, kde je to ešte dovolené uctievanie a kde už je to nevhodný prejav zbožnosti

Napísal si toho veľa, ale opäť je tam len kopa citácií z kníh starých tisícročia. Neobsahuje žiadne nové myšlienky, ale len staré prevzaté vzorce. Učebnica Nového zákona prevzala mnoho chybných starých vzorcov a konštánt zo starého zákona a výsledok je aj preto stále chybný. Je to ako potvrdzovať výpočtom, že perpetuum mobile predsa môže fungovať. Keď večný život neexistuje, nemôže ho nič potvrdiť a prispôsobovať si vzorec tak, aby mi vyšla hodnota, akú chcem je len klamanie seba samého. Ignorovanie skutočných hodnôt a nahrádzanie ich nejakou vymyslenou konštantou vedie len ku katastrofe. Ako jeden projektant, čo zabudol zakomponovať pri projekte do vzorca silu bočného vetra a most sa zrútil. Pri náboženstvách je neochota a asi aj úmysel nezakomponovávať do vzorca hodnoty, ktoré sa nadriadeným nepáčia, pretože by nedosiahli otrockú poslušnosť ovečiek. Zem je stredom vesmíru a pod. sa už síce prekonalo, ale kopa zmätočných hodnôt vo výpočte zostala.
Citácia:

Nemôžete slúžiť Bohu aj mamone (peniazom).“ (Matúš 6:24)[/b][/u].

Viki a všimol si si, aké obrovské stavby majú náboženstvá? A veriaci to podporujú svojimi zbierkami, čiže majú tiež podiel na službe mamonu.
Viki
Zaslal: So november 19, 2016 9:44 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Citácia:
Skeptik napísal: Je to ako potvrdzovať výpočtom, že perpetuum mobile predsa môže fungovať. Keď večný život neexistuje, nemôže ho nič potvrdiť a prispôsobovať si vzorec tak, aby mi vyšla hodnota, akú chcem je len klamanie seba samého.

Vychádzaš z predpokladu, že večný život neexistuje a teda podľa teba všetko, čo vychádza z presvedčenia, že večný život existuje je podľa teba klamstvo? Ak hľadáš zmysel svojich slov, teda čo píšeš, tak prečo nehľadáš zmysel života na Zemi? Lebo logicky, ak niet večného života Boha, tak niet ani zmyslu našej existencie a všetkého živého na Zemi.

Ak teda tvrdíš, že večný život neexituje, tak z tvojho tvrdenia vyplýva, že ani večný Boh neexituje? No ak večný Boh neexistuje, tak ani existencia nášho dočasného vedomia života by nemala žiadny zmysel. Jedine vo večnom vedomí Boha, môže existovať aj naše večné vedomie života a Boh dáva tomuto nášmu večnému vedomiu života zmysel, aby sa teda oslávil večný Boh - Stvoriteľ vo svojom novom stvorení v Kristu Ježišovi, ktoré ho bude naveky oslavovať. Ak by nebolo večného Boha, tak kto by si pamätal a uvedomoval si, že Zem a život na nej v nejakom okamihu existoval vo vesmíre? Tak z akého dôvodu by to všetko existovalo? Aby to neexistovalo? Absurdné! Ak povieš že nikto, tak z tohto pohľadu ani neexitujeme?! To, ale nie je pravda! Bez existencie večného Boha, by sme žili pre nič, pre prázdnotu a náš život by bol len márnosť bez ohľadu na to, akým životom sme žili, pretože istotne vieme, že skôr či neskôr dôjde k zániku všetkého živého a teda aj Zeme aj galaxie aj vesmíru, lebo to všetko je dočasné. Potom by sme existovali len preto aby sme neexitovali? Existencia Zeme by bola len márnym zábleskom okamihu života bez zmyslu. No ako iste vieš, tak existencia je len vo vedomí. Ak niet žiadneho vedomia, tak niet ani akejkoľvek existencie.
Viki
Zaslal: So november 19, 2016 9:52 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Citácia:
Skeptik napísal: Viky, nie si slobodný, ale si sluha náboženstva. Plníš príkazy zvrchu, sleduješ ich písma a riadiš sa nimi. Nevidím v tom žiadne slobodné konanie, ale plnenie príkazov.

Biblia nie je produktom náboženstva, ale je inšpirovaná Svätým Duchom - Bohom a nastavuje zrkadlo práve náboženstvu. Náboženstvo by nikdy nevytvorilo učenie, ktoré by išlo proti nemu samotnému. To, že vtedajší predstavitelia náboženstva škrípali zubami, ak počuli čo Ježiš učí a čo hovorí na ich adresu naznačuje niečo iné, ako to, čo tvrdíš ty. Akože by som potom mohol byť sluhom náboženstva, ak som uveril Kristu – jeho Slovu a nie náboženstvu. A práve Kristus vystupoval proti pokrytectvu predstaviteľov vtedajšieho náboženstva – Zákonníkov a Farizejov.

Náboženstvo sa snaží presvedčiť ľudí, že vie, ako priviesť ľudí a to zásluhami k Bohu - k spaseniu. No vždy sú za tým mocenské a zištné ciele. Slovo Božie učí, ako Boh prišiel k nám v podobe Ježiša Krista a vybojoval nám už hotové spasenie bez záslu a zdarma - je to dar. Samozrejme že vierou v Krista prijímame to, čo nám oznamuje a teda to, čo nám vybojoval a to na oslavu Boha.
Skeptik
Zaslal: So november 19, 2016 10:49 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Viki napísal(a):

Biblia nie je produktom náboženstva, ale je inšpirovaná Svätým Duchom - Bohom a nastavuje zrkadlo práve náboženstvu.

To tvrdia všetci, že si to nevymysleli sami, ale im to nadiktoval boh. Viki, možno si počul niečo o schizofrénii. Mnohí ľudia totiž počuli rôzne hlasy, videli rôzne obrazy aj v súčasnosti, čo im všeličo prikazovali. Videl so také prejavy priamo v akcii. Mozog dokáže vyprodukovať všeličo. Stačí si spomenúť na svoje nočné sny. Bez mozgu a jeho štruktúry by to nebolo možné. Jeho zánikom, alebo aj poškodením sa všetko stráca, prestáva existovať.
Citácia:

Slovo Božie učí, ako Boh prišiel k nám v podobe Ježiša Krista a vybojoval nám už hotové spasenie bez záslu a zdarma - je to dar.

Vo všetkom, čo niekto sľubuje zadarmo niečo smrdí. Inak to nie je ani v tomto prípade. A smrdí to aj v prípade, keď niekto požaduje veľa za nič, čo je tiež tento prípad. Požadujú plnenie príkazov, poslušnosť od narodenia až do smrti za sľub raja, ktorý ani nevlastnia, ani jeho existenciu nemôžu nijako dokázať.
Viki
Zaslal: So november 19, 2016 5:09 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Citácia:
Skeptik napísal: To tvrdia všetci, že si to nevymysleli sami, ale im to nadiktoval boh. Viki, možno si počul niečo o schizofrénii. Mnohí ľudia totiž počuli rôzne hlasy, videli rôzne obrazy aj v súčasnosti, čo im všeličo prikazovali. Videl so také prejavy priamo v akcii. Mozog dokáže vyprodukovať všeličo. Stačí si spomenúť na svoje nočné sny. Bez mozgu a jeho štruktúry by to nebolo možné. Jeho zánikom, alebo aj poškodením sa všetko stráca, prestáva existovať
.
Telo sa síce premení v prach a Biblia o tom predsa jasne hovorí. No hovorí o niečom, čo je viac ako telo – hmota a je to duch človeka a zánikom tela nezaniká, ale ide do Božích rúk a Boh ho oblečie do nového duchovného tela. Biblia hovorí o duši a aj o duchu. Duša predstavuje fungovanie tela zo všetkým, čo telo robí živým. Teda ak v tele prúdi krv a všetko funguje ako má – zmysly atd., tak tomu hovoríme živá duša. No v tele sa formuje ešte niečo viac a je to duch človeka, ktorý nesie v sebe celú podstatu osoby človeka naše JA. Snáď nebudeš tvrdiť, že si len hmota a ja komunikujem len s nejakou samoorganizovanou hmotou. Nikto nedokázal ani nepozoroval, že život vzniká samovoľne z neživej hmoty a tak paradoxne ateistom ostáva len veriť niečomu tak absurdnému, že niečo také zázračné, akým je život, môže vzniknúť samovoľne z neživej hmoty. Ja nemusím veriť, že život sa obnovuje vždy zo živého, lebo to každodenne vidím a je to dokázaný fakt. Preto nepotrebujem vieru, aby som bol o tom presvedčený. Ja verím Božiemu Slovu – Slovu Stvoriteľa, ktorý povedal, že to všetko stvoril.
Ja neverím, že si len hmota, lebo čítam tvoj príspevok a on je produktom tvojho ducha – tvojej jedinečnej osoby a takto sa identifikuje tvoja osoba. To, čo píšeš je prejavom tvojho ducha. No kde v mozgu sa skrýva naše JA, naša osoba? Ako vyzerá, koľko váži, dá sa izolovať v skúmavke a povedať – aha to je práve to? Ako môžeš potom s istotou tvrdiť, že to zaniká spolu so zánikom tela? Seba dokazuješ aj tu na tomto fóre a to svojím slovom. Ja tomu verím, že existuješ, lebo čítam tvoje slovo čo píšeš, ináč by som s tebou nekomunikoval, no neverím čo píšeš.

Teba som nevidel, no verím že existuješ, lebo čítam tvoje príspevky - tvoje slovo, ktoré svedčia o tvojej existencii. No neverím tvojmu slovu. Tvoje slovo je nositeľom tvojho ducha. Boha som nevidel no čítam produkt Božieho Ducha - Slovo Božie. Ja verím, že Boh exituje, ale predovšetkým verím Božiemu Slovu, ktoré je nositeľom Božieho Ducha a ktoré je Pravda a život.

Napríklad lásku sa nedá vidieť a nedá sa dokázať v skúmavke, no prejavuje sa skutkami lásky a sebazaprením. Láska je ovocím ducha. Ak vezmeme lásku Božiu, tak všetko, čo Boh v milosti koná je prejav Lásky Božej. To čo je neviditeľné a nehmatateľné sa takto prejavilo, lebo to existovalo. Milosť Božia je neobmedzené pôsobenie lásky Božej. Takže máme tu príčinu Lásku Božiu k človeku, ktorá sa prejavila v dokonalom diele milosti na kríži, aby spasil to čo bolo zahynulo. Jedinou podmienkou pre uplatnenie milosti a teda neobmedzené pôsobenie Lásky Božej je viera v toho, ktorý sa obetoval na kríži za naše hriechy - Ježiša Krista.

Citácia:
Skeptik napísal:Vo všetkom, čo niekto sľubuje zadarmo niečo smrdí. Inak to nie je ani v tomto prípade. A smrdí to aj v prípade, keď niekto požaduje veľa za nič, čo je tiež tento prípad. Požadujú plnenie príkazov, poslušnosť od narodenia až do smrti za sľub raja, ktorý ani nevlastnia, ani jeho existenciu nemôžu nijako dokázať.

Dostal si niekedy nejaký dar? Vieš prečo je dar darom a nie odmenou. Lebo sa dáva bez ohľadu na to či si to niekto zaslúži. Zásluhy sa v prípade daru vôbec neberú v úvahu, lebo dar by prestal byť darom a bolo by to už niečo za niečo – nejaký obchod - odmena. A predstav si, že nikomu skutočný dar nesmrdí a myslím si, že ani tebe. Taktiež si neviem predstaviť, že ak väzeň dostane milosť a ide na slobodu, že mu to nejako smrdí. Skôr sa raduje, že aj keď si to nezaslúžil, tak ide na slobodu.

Človek je ospravedlnený skrze vieru a to z milosti a teda večný život v Kristu je darom od Boha.
Ef 2:8 Lebo ste milosťou spasení skrze vieru, a to nie zo seba, je to dar Boží,
Skeptik
Zaslal: Ne november 20, 2016 8:22 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Viki napísal(a):

Telo sa síce premení v prach a Biblia o tom predsa jasne hovorí. No hovorí o niečom, čo je viac ako telo – hmota a je to duch človeka a zánikom tela nezaniká, ale ide do Božích rúk a Boh ho oblečie do nového duchovného tela. Biblia hovorí o duši a aj o duchu. Duša predstavuje fungovanie tela zo všetkým, čo telo robí živým. Teda ak v tele prúdi krv a všetko funguje ako má – zmysly atd., tak tomu hovoríme živá duša. No v tele sa formuje ešte niečo viac a je to duch človeka, ktorý nesie v sebe celú podstatu osoby človeka naše JA.

Ak teda podľa náboženského učenia dostanú novú dušu, budú to ešte oni? Tým by vlastne stratili svoje vlastné ja a už by to neboli oni sami.

Telo sa rozpadne na prach a podobe je to aj s duševnými schopnosťami. S vekom ubúdajú. Niekedy príde človek o svoje duševné schopnosti aj náhle, pri úraze, chorobe. Jednoducho povedané duševné schopnosti sa drobia, čo je dôkazom, že nesmrteľnosť duše je nezmysel. Ktorý duch sa podľa náboženstva dostane do raja, ten, ktorého mal človek v 20, 40, 60 – tke? Pretože nikdy nie je ten istý a značne sa mení. Podľa náboženstva by to mal byť ten konečný duch, pretože keby sa hodnotil skorší , tak by ešte nemal všetky hriechy. Konečný duch je ale tiež nezmysel, keďže napr. dementný, sklerotický , alebo inou chorobou, alebo úrazom zmenený duch si už nepamätá svoje hriechy a teda nemá preto žiadne výčitky a tým by sa dostal do tzv. raja bez záťaže hriechu. Čiže by sa tam mohol dostal hocikto, teda aj najväčší hriešnik. Otázka je ale, čo by mal dementný človek z raja? Mohol by si ho užiť? Vidno, že raj je totálne chybná teória. Masový vrah, ktorý v poslednom roku života začne trpieť sklerózou a nebude si nič pamätať, čiže jeho duch už nenesie bremeno zločinu a je teda čistý od tejto záťaže by sa teda podľa náboženstva mal dostať do raja? Trocha divná teória a nielen v kresťanstve, ale aj v iných náboženstvách, ktorí tvrdia, že duševne chorí idú do raja a preto im ani neubližujú. Zabiť zdravého človeka je podľa nich normálne, ale duševne chorého, to je už strašný hriech. Tieto náboženské nedomyslené teórie ale nevidí zaslepený veriaci, pretože nad nimi ani nerozmýšľa. Má totiž na očiach slnečné okuliare, alebo klapky. Niektoré náboženstvá nechávajú na hroboch otvory presných rozmerov, aby mohla duša po smrti volne vyletieť. To sa veru ťažko chápe, kto zistil presné rozmery duše a pozná aj jej materiálne vlastnosti? Pretože podľa nich musí mať duša teda aj materiálnu podstatu. Neskutočné, aké klamstvá si ľudia vedia navymýšľať a ešte neskutočnejšie je, že iní im to žerú.
Viki
Zaslal: Ne november 20, 2016 9:59 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Citácia:
Skeptik napísal: Ak teda podľa náboženského učenia dostanú novú dušu, budú to ešte oni? Tým by vlastne stratili svoje vlastné ja a už by to neboli oni sami.

Nič iné nemôže vstať z mŕtvých, len jedine naša osoba - naše JA. Nech už to nazveš akokoľvek je to vždy naša osoba naše JA. Ak by vstávalo niečo iné, tak všetko by stratilo zmysel.

Často sa zamieňa pojem duša a duch človeka. No biblia hovorí aj o duši aj o duchu a nezamieňa to:
Žid 4:12 Lebo slovo Božie je živé a účinné a ostrejšie nad každý meč dvojsečný, a prenikajúce až do rozdelenia duše a ducha, kĺbov a špikov a spôsobné posúdiť myšlienky a mysle srdca.

Biblia hovorí o duševnom tele, ktoré sa preto volá duševné – zmyselné, lebo je v ňom živá duša – funguje na tom princípe, keď prúdi krv a teda všetky zmysly fungujú ako majú. No Biblia hovorí aj o oslávenom duchovnom tele a to sa preto volá duchovné lebo tam už nie je krv, ale je dokonalé oživujúce Duchom.

Biblia jasne hovorí ako to bude: 1Kor15 35Ale niekto povie: Ako vstanú mŕtvi z mŕtvych? A v akom tele prijdú? 36Blázon. To, čo ty seješ, nebude oživené, iba keď zomrie; 37a čo seješ, neseješ tela, ktoré bude, ale holé zrno, už ako prijde, pšeničné alebo nejaké iné, 38a Bôh mu dáva telo tak, ako to chcel, a jednému každému zo semien jemu vlastné telo. 39Nie každé telo je to isté telo; ale iné je telo ľudí, a iné je telo hoviad; iné telo vtákov a iné rýb. 40A sú nebeské telá, a sú zemské telá; ale inakšia je sláva nebeských tiel a inakšia zemských. 41Iná je sláva slnca, iná sláva mesiaca a iná sláva hviezd, lebo hviezda od hviezdy je rozdielna v sláve. 42Tak aj vzkriesenie mŕtvych. Seje sa v porušenosti, vstane v neporušiteľnosti; 43seje sa v nečesti, vstane v sláve; seje sa v slabosti, vstane v moci; 44seje sa duševné telo smyselné, vstane duchovné telo. (Ak) je duševné telo, je i duchovné telo. 45Tak je aj napísané: Prvý človek, Adam, stal sa živou dušou, posledný Adam oživujúcim duchom. 46Ale nie prv duchovné, ale duševné, potom duchovné. 47Prvý človek zo zeme zemský, z hliny, druhý človek - Pán z neba. 48Jaký bol ten zemský, takí aj všetci zemskí, a jaký ten nebeský, takí aj všetci nebeskí. 49A jako sme niesli obraz zemského, tak ponesieme aj obraz nebeského. 50Ale to hovorím, bratia, že telo a krv nemôžu zdediť kráľovstvo Božie, ani porušenosť nezdedí neporušiteľnosti. 51Hľa, tajomstvo vám hovorím. Všetci nezosneme, ale všetci budeme premenení, razom, v okamihu, pri zatrúbení poslednej trúby. 52Lebo zatrúbi, a mŕtvi vstanú neporušiteľní, a my budeme premenení. 53Lebo toto porušiteľné musí obliecť neporušiteľnosť a toto smrteľné obliecť nesmrteľnosť. 54A keď toto porušiteľné oblečie neporušiteľnosť, a toto smrteľné oblečie nesmrteľnosť, vtedy sa naplní slovo, ktoré je napísané: Smrť je pohltená vo víťazstvo. 55Smrť, kde je tvoj osteň? Kde, peklo, tvoje víťazstvo? 56Osteň smrti je hriech, a moc hriechu je zákon. 57Ale vďaka Bohu, ktorý nám dáva víťazstvo skrze nášho Pána Ježiša Krista.58A tak, moji milovaní bratia, buďte pevní, nepohnuteľní, rozhojňujúci sa vždycky v diele Pánovom vediac, že vaša práca nie je márna v Pánovi.

Citácia:
Skaptik napísal: Telo sa rozpadne na prach a podobe je to aj s duševnými schopnosťami.

ˇAno duševné telo smrťou zaniká! Náboženstva nech si vymýšľajú čo chcú no Biblia hovorí jasne. Duch je nositeľom našej osoby našeho ja. Duša je fungovanie duševného – zmyselného tela v ktorom koluje krv. To ale nevstáva z mŕtvych a rozloží sa v prach. To, čo vstáva je náš duch, naše ja - osoba a to v novom duchovnom oslávenom tele, v ktorom už niet krvi. Biblia nehovorí jasne
Kor 15:50 Ale to hovorím, bratia, že telo a krv nemôžu zdediť kráľovstvo Božie, ani porušenosť nezdedí neporušiteľnosti.

Tu jasne vidíme, že to duševné telo v ktorom je krv nemôže zdediť kráľovstvo Božie, lebo to kráľovstvo je duchovným kráľovstvom a všetci čo vstanú z mŕtvych budú mať duchovné telá a budú účastní Božieho kráľovstva v oslávených telách.
Viki
Zaslal: Ne november 20, 2016 10:24 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Ja si to predstavujem v duchu Písma

Naše JA je ako to holé semienko, ktoré nesie v sebe nehmotnú informáciu a teda všetky vlastnosti a charakter rastliny. Ak vyklíči, tak sa oblečie do nového tela podľa toho aké semienko to bolo. V našom duševnom tele sa formuje náš Duch a je to podobné ako sa v rastline formuje semienko. Náš Duch je nositeľom našeho JA. Ak zomrie duševné telo, tak ostane len to holé semienko, no a Boh pri zmŕtvychvstaní ho oblečie do nového duchovného tela.
Viki
Zaslal: Ne november 20, 2016 10:41 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Skeptik

Ty mi neargumentuj náboženskými výmyslami, ale mi argumentuj Božím Slovom, ktoré je pravda a život.

Náboženstva učia rôzne bludy, aby mohli vo svojej podobe existovať. Učia o očistcoch a podobných bludoch, čo Biblia neučí. Modlia sa k mŕtvým a za mŕtvych, ktorí nič nemôžu počuť, vidieť ani nič robiť a Boh to nazýva ohavnosťou, ak niekto, kto hovorí že verí v živého Boha a súčasne sa obracia sa k mŕtvemu, ktorý nič nepočuje a nič nevníma s prosbou. Pritom je živý Boh, ktorý vypočuje a oni sa modlia k mŕtvym a za mŕtvych. Predsa mŕtvi ešte nevstali z mŕtvych, tak ako môžu byť živí a niečo počuť a robiť. To čo robia náboženstva je z pohľadu Biblie blud.

Biblia stav smrti prirovnáva k spánku .

Dan 12:13 A ty iď ku koncu a budeš odpočívať a vstaneš ku svojmu losu pri konci tých dní.
Dan 12:2 A mnohí z tých, ktorí spia v zeme prachu, sa zobudia, a to jedni na večný život a druhí na potupu a na večný hnus
1Kor 15:52 Lebo zatrúbi, a mŕtvi vstanú neporušiteľní, a my budeme premenení.

To teda predpokladá, že sú v stave keď nepočujú a nevnímajú a teda vstanú - zobudia sa v novom tele.

Iz 26:19 Tvoji mŕtvi ožijú, moje mŕtve telo, vstanú. Prebuďte sa plesajte vy, ktorí bývate v prachu! Lebo tvoja rosa je rosou svetiel, a zem vyvrhne mŕtvych.

Všade v Biblii je – prebuďte sa, počujú, vyjdú, vstanú, spia, usnuli, odpočívajú, ožijú, zobudia.
Skeptik
Zaslal: Št november 24, 2016 4:33 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Viki napísal(a):
Skeptik
argumentuj Božím Slovom, ktoré je pravda a život.

Viki, to, čo odo mňa žiadaš je nezmysel. Ako ti mám oponovať tvojimi vlastnými argumentmi, výrokmi z biblie, ktorá je podľa mňa v mnohom len rozprávka? To je, ako keby si povedal, poďme sa preťahovať lanom a ty odo mňa budeš žiadať, aby som ťahal na tvoju stranu.
Citáty z biblie, ktoré dávaš v hojnom počte, prevažujú a tvoj názor skoro ani nevidno. Je to, ako keby som komunikoval s počítačom, ktorý mi na požadovaný výraz vyhodí nejaké pravdepodobné odpovede. To si môžem rovno dať niečo vyhľadať Googlom., alebo si prečítať niečo z biblie. Ale to nepotrebujem, keďže som tzv. sväté texty už prekonal. Vírus, ktorým som bol napadnutý som už zahubil. Teraz už mám imunitu voči tomuto druhu......
Viki
Zaslal: Ne november 27, 2016 11:40 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Citácia:
Skeptik napísal: to, čo odo mňa žiadaš je nezmysel. Ako ti mám oponovať tvojimi vlastnými argumentmi, výrokmi z biblie, ktorá je podľa mňa v mnohom len rozprávka? To je, ako keby si povedal, poďme sa preťahovať lanom a ty odo mňa budeš žiadať, aby som ťahal na tvoju stranu.
Citáty z biblie, ktoré dávaš v hojnom počte, prevažujú a tvoj názor skoro ani nevidno. Je to, ako keby som komunikoval s počítačom, ktorý mi na požadovaný výraz vyhodí nejaké pravdepodobné odpovede. To si môžem rovno dať niečo vyhľadať Googlom., alebo si prečítať niečo z biblie. Ale to nepotrebujem, keďže som tzv. sväté texty už prekonal. Vírus, ktorým som bol napadnutý som už zahubil. Teraz už mám imunitu voči tomuto druhu......

Môj názor je formovaný práve tým Božím Slovom, ktoré je zapísané v Biblii. Ja som sa s tým stotožnil, lebo som tomu uveril. Nič iné nemôžem písať, iba to čo je v duchu Písma. To poznanie nemám sám od seba, ale z Boha. To učenie Ježiša Krista sa nemôže vyvíjať, lebo je vo všetkom ohľade dokonalé. Kto ho vierou príjme do srdca, tak sa to vždy prejaví na novom radostnom živote v Kristu. K Slovu Božiemu sa nedá nič pridať, odobrať, alebo vylepšiť, lebo je dokonalé a týmto by stratilo svoju dokonalosť a teda moc. Prestalo by byť Božím slovom a stalo by sa len jedným s mnohých náboženských prispôsobených učení. Ak niekto príjme vierou práve to zdeformované učenie, tak sa to prejaví aj na jeho správaní, ktoré ide proti Kristu. To robia náboženstva, ktoré prispôsobujú Kristove učenie na svoju podobu, aby mohli existovať. Biblia ich nazýva antikristom. Je to ako nádor v tele, keď bunky hoci sú v tele sa nesprávajú tak, ako by sa mali, neplnia svoju funkciu, len sa množia a týmto nahradia zdravé bunky. Majú chybnú informáciu v DNA a je to ako mať chybné učenie v srdci. Potom vidíme, čo sa to na svete len deje ak tí, ktorí vyhlasujú akí sú len jediní praví kresťania donášajú to najodpornejšie ovocie. Preto Ježiš jasne povedal, že po ovocí ich poznáme. Je ich veľký počet, ako tých rakovinových buniek a chcú nahradiť to zdravé, ktoré ešte zostalo.
V pravom kresťanstve ide o radostnú správu od Boha – o to evanjelium života, ktorým Boh oznamuje o hotovom spasení v Kristu vybojovanom samotným Bohom a to jedine z milosti skrze vieru bez zásluh a zdarma – je to dar. Kto to príjme do srdca vierou, tak už vie, že je naveky spasený a svojím radostným životom oslavuje jedine Boha.

Ak argumentuješ proti kresťanstvu a teda proti tomu, čo učil Ježiš Kristus a to tým, čo kresťanstvom nie je, tak argumentuješ iba proti vlastnému názoru a nie proti skutočnému kresťanstvu. Ak si niekto vytvorí predpojatý názor, že všetko, čo sa hlási ku kresťanstvu je aj kresťanské, tak mu vyjde veľmi zdeformovaný pohľad na kresťanstvo ako také, lebo vychádza z chybného predpokladu, že aj to, čo učí a činí opak toho, čo učil Ježiš Kristus je Kresťanské a to len preto, že sa ku kresťanstvu hlási? To je ale absurdné.

Ak niekto bude hľadať a argumentovať proti kresťanstvu tým, čo kresťanstvom nie je, lebo to nedokáže rozlíšiť aj keby mohol, no celkom mu tieto argumenty proti vyhovujú a to preto, aby sa ešte viac utvrdil vo svojom nejakom ateistickom presvedčení. Áno, predsa vieme, čo učil Kristus a aký priepastný rozdiel je to s tým, čo činí náboženstvo, tak to mám povedať, že na vine je Kristove učenie alebo tí, ktorí ho prekrútili a nenasledujú ho? Náboženstvo viedlo vojny, zabíjalo, prenasledovalo a upaľovalo svojich nepriateľov, hromadilo a hromadí bohatstvo, majetky, ovplyvňuje svetskú moc a spája sa s ňou. Ak Ježiš učí miluj svojho Boha a to toho Boha, ktorý povedal nezabiješ atd., vystríhal pred hromadením majetku, ktorý povedal miluj svojho blížneho, ako seba samého a ktorý povedal miluj aj svojho nepriateľa, tak mnohých to nezaujíma a proti kresťanstvu argumentujú tým, čo kresťanstvom nie je.

Najprv musím mať pravú bankovku, aby som odlíšil od falošnej. Najprv musím poznať učenie Ježiša Krista, aby som mohol to odlíšiť pravé od falošného.
Skeptik
Zaslal: Ne november 27, 2016 2:08 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Viki napísal(a):

Najprv musím mať pravú bankovku, aby som odlíšil od falošnej. Najprv musím poznať učenie Ježiša Krista, aby som mohol to odlíšiť pravé od falošného.

Egypťania mali svoju históriu vytesanú a dokladovanú už v čase, keď podľa biblie ešte ani nebol stvorený svet. Problém nedoložených faktov, písomných záznamov sprevádza aj oveľa neskoršiu históriu, o ktorej píše biblia. Napr. o šalamúnovom chráme nie je žiadny písomný archeologický doklad. Je to paradox, pretože novšia história by mala mať viac takých záznamov. Samozrejme, že ak nie je pravdivá, tak archeológovia nemajú dôkazy. Ani o takej významnej osobnosti, ako bol Ježiš nie sú žiadne autentické archeologické doklady a niekto tvrdí, že sa niečo stalo v oveľa vzdialenejšej histórii. Absurdné. Tu vidno, kedy asi bola biblia vytvorená. Zrejme v čase, keď sa rozšírili možnosti písania a materiály boli vhodnejšie na vytvorenie viac textu za kratší čas, ako kresanie do kameňa, ktoré bolo zdĺhavé. Teda sa až následne spísalo niečo, čo sa prenášalo len ústne z generácie na generáciu. Veľký rozsah diela potvrdzuje túto skutočnosť a teda aj približný čas jeho vytvorenia. Tu sa automaticky musí stratiť dôveryhodnosť verného opisu udalostí.
Nejaké archeologické senzácie, ktoré boli akože potvrdením písiem sa objavili, ale nakoniec vyšlo najavo, že to bolo dielo falšovateľov, ktorí vo svojich dielňach vyrábajú kvôli veľkému zisku rôzne diela, ktoré sú žiadané a historici by ich uvítali. Falzifikátom histórie je aj dodatočne napísaný vymyslený, nie celkom pravdivý text. Archeológovia sú vďační, keď nájdu pár úlomkov textu na nejakej hlinenej tabuľke, aj krátke malinké slovo je im vzácne, čo je paradox k tomu, čo prezentuje biblia, ktorá je veľmi rozsiahle dielo, ktoré má potvrdzovať ešte oveľa staršie udalosti. Pravdivosť napísaného je preto veľmi pochybná. Veľmi zainteresovaní to ale nechcú akceptovať.
Nech si každý podľa faktov vyhodnotí, čo je reálne a čo fikcia. Čo je pravé a čo falzifikát.
Mne náboženstvá pripadajú ako suché stromy, mŕtve drevo, ktoré už nemá zelené ratolesti. Spracúva sa len drevo z nich (citujú sa písma) a nič nové neprinášajú. Je len otázka času, kedy tieto suché a bútľavé stromy padnú. Pri páde narobia dosť rachotu a škody a ktovie, čo z tej mŕtvej hmoty vyrastie. Dúfam, že nie nejaké nové náboženstvo.
Viki
Zaslal: Po november 28, 2016 5:33 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Skeptik

Trochu viac som toho napísal, lebo pár slovami tú podstatu nevyjadríš a ak Boh dá, tak uvidíš , že v Biblii je zapísané Božie Slovo.

Kniha akou je biblia, ktorá bola skompletovaná zo 66 kníh a tieto knihy boli spísané s veľkým časovým odstupom naznačuje, že niečo také nemohlo byť zachované a aj skompletované z moci človeka, ale jedine z Božej moci. Tí, ktorí ju spísali, tak ju spísali v tom istom Duchu – Božom Duchu a preto si neprotirečí a je tam vidieť celý Boží plán s človekom. Nie je v moci človeka za také dlhé obdobie niečo také skompletovať a zachovať až do dnešných dní, a súčasne aby si jednotlivé knihy spísané rôznymi ľuďmi navzájom neprotirečili. Skús si napr. pozbierať vedecké poznatky počas takého dlhého obdobia a zistíš priepastné a protirečivé vyjadrenia jednotlivých vedcov k jednému a tomu istému. Nič také komplexné ako je Biblia – 66 kníh Starého a Nového Zákona, ktoré sa spísalo s obrovskými časovými odstupmi stoviek rokov a pritom si neprotirečí a nadväzuje neexistuje. Biblia je výnimočná kniha, v ktorej je zapísané Slovo Božie.

To, že Biblia nie je len hocijaká kniha si môžeš zistiť aj na tom, že proroctvá sa napĺňajú do bodky. Ak si uvedomíš, že to všetko sa už stalo, tak až zamrazí. Potom sa stane aj to všetko, čo je predpovedané na konci časov.

Zober si napr. čo hovorí Boh skrz proroka ohľadom svojho vyvoleného národa – prečo ich rozohnal po celom svete medzi mnohé národy a prečo ich zase navráti do tej istej zasľúbenej zemi, čo ako iste vieš sa už stalo a Izrael je zase tam, skade bol vysťahovaný. Židia boli po celom svete a po tom čo na nich Boh dopustil počas druhej svetovej vojny, tak zostatok sa navrátil do zasľúbenej Zemi a vybudoval štát Izrael.

Ez36 16A stalo sa slovo Hospodinovo ku mne povediac: 17Synu človeka, dom Izraelov bývajúc na svojej zemi zanečistili ju svojou cestou a svojimi skutkami; jako nečistota ženy, oddelenej pre svoju nečistotu, bola ich cesta predo mnou. 18Preto som vylial na nich svoju prchlivosť pre krv, ktorú vylievali na zemi, a pretože ju zanečistili svojimi ukydanými bohmi. 19A rozptýlil som ich medzi národy, a sú rozohnaní po zemiach; podľa ich cesty a podľa ich skutkov som ich súdil. 20Ba ešte aj prijdúc medzi národy, kam prišli, poškvrnili meno mojej svätosti, keď hovorili o nich: Toto sú ľud Hospodinov a vyšli z jeho zeme. 21Ale som šetril pre meno svojej svätosti, ktoré poškvrnili dom Izraelov medzi národami, kam prišli.

22Preto povedz domu Izraelovmu: Takto hovorí Pán Hospodin: Nie pre vás to činím, dome Izraelov, ale pre meno svojej svätosti, ktoré ste poškvrnili medzi národami, kam ste prišli. 23Ale posvätím svoje veľké meno, poškvrnené medzi národami, ktoré ste poškvrnili medzi nimi, a poznajú národy, že ja som Hospodin, hovorí Pán Hospodin, keď sa posvätím vo vás pred ich očami. 24Lebo vás poberiem z národov a shromaždím vás zo všetkých zemí a dovediem vás do vašej zeme. 25A pokropím vás čistou vodou, a budete čistí; od všetkých vašich nečistôt aj od všetkých vašich ukydaných bohov vás očistím. 26A dám vám nové srdce a nového ducha dám do vášho vnútra a odstránim to kamenné srdce z vášho tela a dám vám srdce z mäsa. 27A dám svojho Ducha do vášho vnútra a učiním to, aby ste chodili v mojich ustanoveniach a ostríhali moje súdy a činili ich. 28A budete bývať v zemi, ktorú som dal vašim otcom, a budete mi ľudom, a ja vám budem Bohom. 29A zachránim vás zo všetkých vašich nečistôt a zavolám na obilie a rozmnožím ho a nedopustím na vás hladu. 30A rozmnožím ovocie stromov a úrodu poľa, aby ste viacej nebrali potupy hladu medzi národami. 31A rozpamätáte sa na svoje zlé cesty a na svoje skutky, ktoré neboly dobré, a budete sa oškliviť sami sebe pre svoje neprávosti a pre svoje ohavnosti. 32Neurobím toho pre vás, hovorí Pán Hospodin, nech vám je to známe! Hanbite sa a styďte sa pre svoje cesty, dome Izraelov. 33Takto hovorí Pán Hospodin: Toho dňa, ktorého vás očistím od všetkých vašich neprávostí, osadím mestá, a tie spustošeniny budú vystavené. 34A zem, ktorá bola spustošená, bude zase obrábaná, miesto toho, čo bola pustinou pred očima každého, kto išiel tade. 35A povedia: Táto zem, ktorá bola spustošená, je ako zahrada Éden, a mestá, spustošené, opustené a rozborené, sú ohradené obývané. 36A zvedia národy, ktoré pozostanú vôkol vás, že ja Hospodin som vystavil tie zboreniny a vysadil spustošeniny. Ja Hospodin som hovoril a učiním. 37Takto hovorí Pán Hospodin: Ešte i v tej veci sa dám najsť domu Izraelovmu, aby som im to učinil: Rozmnožím ich ako stádo ľudí. 38Jako stádo posviatností, jako stádo Jeruzalema na jeho slávnosti, také budú tie spustošené mestá plné stáda ľudí, a zvedia, že ja som Hospodin.

Vieme že to územie, kde je teraz Izrael po druhej svetovej vojne vyzeralo spustnuté a suché. No vieme aj to ako vyzerá teraz.

Ďalej napr. vyplnení slov Ježiša Krista o spustošení Jeruzaléma a zničení Židovského chrámu do tej miery, že tam neostane kameň na kameni.
Tieto verše hovoria jednak o spustošení Jeruzaléma Rimanmi, ktoré sa stalo v 70r n.l. a teda počas tohoto pokolenia o ktorom Kristus hovorí, a súčasne aj Kristov druhý príchod, ktorý sa uskutoční neskôr Mar13 10Ale najprv musí byť evanjelium hlásané všetkým národom. Tomu budú predchádzať určité znamenia a toto je potrebné v týchto veršoch rozlíšiť, kedy hovorí o spustošení Jeruzaléma a následne svoj druhý príchod. Evanjelium Ježiša Krista sa najprv musí hlásať po celom svete, čo už sa taktiež deje.

Na jednej strane ide o spustošenie Jeruzaléma, zničenie chrámu kde neostal kameň na kameni a rozohnanie Židov Rimanmi, čo sa aj stalo v pokolení o ktorom Ježiš hovoril: Mat24 1Potom vyšiel Ježiš z chrámu a išiel. A pristúpili jeho učeníci, aby mu ukázali stavby chrámu.2Ale Ježiš odpovedal a riekol im: Či nevidíte všetkého tohoto? Ameň vám hovorím, že tu nebude ponechaný kameň na kameni, ktorý by nebol zborený.

Po tom všetkom, čo sa stane Jeruzalému, chrámu a Židom, tak následne hovorí aj o znameniach, ktoré budú predchádzať jeho druhému príchodu a teda, že ak uvidia toto všetko, tak je už blízko predo dvermi. Luk21 26takže zmŕtvejú ľudia od strachu a od očakávania toho, čo všetko prijde na svet. Lebo nebeské moci sa budú pohybovať. 27A vtedy uvidia Syna človeka, prichádzajúceho na oblaku s mocou a slávou, velikou. 28A keď sa to začne diať, vzpriamte sa a pozdvihnite svoje hlavy, lebo sa blíži vaše vykúpenie. 29A povedal im aj podobenstvo: Vidzte fík a všetko stromovie:30keď už pučia, a vidíte to, sami od seba viete, že je už blízko leto. 31Tak aj vy, keď uvidíte, že sa to všetko deje, vedzte, že je blízko kráľovstvo Božie.

Teraz keď ešte stále Izrael neprijal Krista, tak túžia po murovanom chráme, lebo neveria, že Ježiš Kristus je ten pravý Mesiáš, ktorého tak očakávajú. Ako iste vieš, tak je Židom znemožnené postaviť si a tým obnoviť murovaný chrám, lebo práve na tom mieste, kde podľa Židov stál je Skalný Dóm aj mešita a iné miesto na stavbu chrámu vôbec nepripadá v úvahu. Teda chrám bol pravdepodobne na tom mieste, ináč by si Židia postavili chrám niekde inde a netrvali by práve na tom mieste, kde stojí Skalný Dóm a mešita. No obnovený chrám musí byť práve na tom mieste, kde stál pred zničením. Boh im takto znemožnil postaviť murovaný chrám v ktorom by sa neustále donášali obete zvierat za hriech, pretože už prišiel Ježiš a vykonal dokonalú obetu za všetky naše hriechy a to raz a navždy. Z tohto vyplýva, že už nie sú potrebné obete zvierat za hriechy a už nie je potrebný ani murovaný chrám, lebo ako učí Ježiš , tak postavil živý chrám a to nie rukami urobený. 2Kor 6:16 ... Lebo veď vy ste chrámom živého Boha, jako povedal Bôh: Budem bývať v nich a prechádzať sa, a budem ich Bohom, a oni mi budú ľudom.

Ak teda mal byť živý chrám, tak je jasné, že murovaný chrám musel byť zborený, čo sa aj stalo a to Rimanmi a skús sa pozrieť na Rímsky oblúk, kde je vyobrazená udalosť ako Rimania odnášajú zlato z chrámu. Pre židovských predstaviteľov je nemysliteľné, že niekto sa opováži niečo také vysloviť , že chrám bude zborený a zase vystavený no nie rukami urobený. Mat 26:61a riekli: Tento povedal: Ja môžem zboriť chrám Boží a za tri dni ho vystaviť.

Na kríži sa mu vysmievali a neuvedomovali si fakt, že svojou dokonalou obeťou za hriech tento murovaný chrám sa stal nepotrebný a teda zbytočný a je známe, že ak Ježiš zomrel, tak sa v ten moment roztrhla chrámová opona z hora až nadol. Mat 27:40 a hovorili: Hľa, ty, ktorý boríš chrám a za tri dni staviaš, pomôž samému sebe! Ak si Syn Boží, sostúp s kríža!
Mat 27:51 A hľa, chrámová opona sa roztrhla na dvoje, od vrchu až dolu, a zem sa triasla, skaly sa pukaly

Príchodom Ježiša staré musí pominúť, aby sa dal priestor pre nové, ktoré naplní Boží zákon do bodky. Preto sa v Biblii nazýva Starý a nový zákon a práve Ježiš je tým, čo činí všetko nové. Prečo už nie je potrebný murovaný chrám, lebo už stojí živý Boží chrám ? 2Kor 6:16 ... Lebo veď vy ste chrámom živého Boha, jako povedal Bôh: Budem bývať v nich a prechádzať sa, a budem ich Bohom, a oni mi budú ľudom. Ján 14:20 Toho dňa vy poznáte, že ja som vo svojom Otcovi a vy vo mne a ja vo vás.

A ešte niečo na spresnenie, lebo aj tu je vidieť pravdivosť Biblie čo sa týka spustošenia Jeruzaléma a zničenia chrámu

Mat24 34Ameň vám hovorím, že nepominie toto pokolenie, až sa to všetko stane. 35Nebo a zem pominú, ale moje slová nikdy nepominú

Termín - toto pokolenie a teda čas nie je zložité vyrozumieť. Nechať Písmo nech sa vykladá samo.

4M 32:13 A rozpálil sa hnev Hospodinov na Izraela, a spôsobil to, aby sa potulovali po púšti štyridsať rokov, dokiaľ nevyhynulo všetko to pokolenie, ktoré robilo to, čo je zlé v očiach Hospodinových.

Luk17 25Ale najprv musí mnoho trpieť a byť zavrhnutým od tohoto pokolenia.

Tak vtedy bolo chápané pokolenie 40 rokov

Kristus bol zavrhnutý Židmi už v prvom storočí. Z toho vyplýva, že toto pokolenie - generácia bola od 30 - 70 nl. Nie je náhoda, že spustošenie Jeruzalema sa stalo v roku 70 nášho letopočtu, teda 40 rokov. A to je práve toto pokolenie o ktorom Ježiš hovorí, že nepominie pokým sa to všetko s Jeruzalemom nestane a súčasne hovorí o svojom druhom príchode. Je nevyvrátiteľné, že sa to s Jeruzalemom a chrámom vyplnilo a neostal ani kameň na kameni, ktorý by nebol zborený. Je tam len múr , ktorý pravdepodobne nebol súčasťou chrámu a je nazvaný Múr Nárekov. Obraz toho, ako odnášajú Rimania z chrámu cennosti je vytesané na kamennom bloku a každý si to môže pozrieť.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: