Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Politická korektnosť

Súhlasíte s tým, že je potrebné zaviesť „genderovo“ neutrálne označenie Boha?

Áno  
100%
  [ 1 ]  100%

Nie  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 1
Lemmy
Zaslal: Ut december 25, 2012 12:46 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6925 Bydlisko: Mám.
Prečo má Boh byť muž? Hovorme „to Boh“, vyzvala nemecká ministerka

Nemeckých konzervatívnych politikov pobúrili výroky ministerky pre rodinu Kristiny Schröderovej, podľa ktorej by slovo Boh nemalo byť mužského rodu, ale stredného, aby nebolo „genderovo“ zafarbené. Kresťanská demokratka Schröderová sa tak vyjadrila v rozhovore pre týždenník Die Zeit. Podľa kritikov zašla ministerka vo svojej politickej korektnosti tentokrát príliš ďaleko.

Nemčina má tri členy pre podstatné mená, ktoré označujú ich gramatický rod – „der“ pre rod mužský, „die“ pre rod ženský a „das“ pre rod stredný. Boh sa nemecky povie „der Gott“, je teda rodu mužského. Schröderová ale týždenníku Die Zeit povedala, že „každý človek by mal mať možnosť sa u tohto podstatného mena ohľadne rodu sám rozhodnúť“.

„Môže to byť rovnako dobre genderovo neutrálny das Gott,“ vyhlásila politička.

Viac: Novinky.cz

Zaslal: Ut december 25, 2012 12:54 pm Odpovedať s citátom
Zopár odkazov k téme „to boh“ (stredného rodu):

Der, die, das – wieso, weshalb, warum?

Christdemokraten sind entsetzt über Kristina Schröders Einlassungen zu Gottes Geschlecht. Die Ministerin gilt als Belastung für den Wahlkampf, kommentiert A. Sirleschtov.

Der ZEIT: Auch der bestimmte Artikel in „der liebe Gott“ habe aus ihrer Sicht nichts zu bedeuten, so Schröder. „Man könnte auch sagen: Das liebe Gott.“

"Das Gott" verärgert die Union

Zaslal: So apríl 14, 2018 11:25 pm Odpovedať s citátom
Toto je tiež dôsledok pomýlenej politickej korektnosti.
Peter Tkačenko napísal(a):
Pretože, čo si budeme hovoriť, fenomén maloletých rodičiek sa systémovo dotýka najmä vylúčených rómskych komunít. A ak niekomu nejde do úst ani toto, hádam pomôžu slová, ktorými sa Jake Brigance vo filme Kedy zabiť prihovára porote: predstavte si, že tie zneužité deti sú biele.

Odkiaľ vie, že sa to týka najmä Rómok? Keď sú zakázané štatistiky podľa rasy, etnika. Keď som chodil na základnú školu, tak tri tzv. biele dievčatá tiež v takom mladistvom veku mali deti. A ani jedno rómske na škole. Vyvodil by som chybný záver, že sa to týka najmä bielej komunity.

Nemocnice nevedú evidenciu rodičiek podľa rasy, či ide o bielu alebo čiernu ženu.

Čo ak je to tak, že bielym mladým dievčatám sa pomôže s interrupciou? Alebo s podaním tabletiek na vyvolanie potratu. Na čierne sa vykašlú, a nechajú ich v tom, nech donosia dieťa.

Zaslal: Ut október 23, 2018 11:14 am Odpovedať s citátom
Nie je to jedno!

Politická korektnosť zašla tak ďaleko, že už pokojne môžeme o politikoch povedať: Ach, ako hlboko ste klesli! Crying or Very sad

Čo má byť trestné na tom, že Cigáni alebo politicky korektnejšie Rómovia zavraždili Slováka, ktorý bol invalid?

Správa z politicky korektnej tlače:
Topky napísal(a):
Vo štvrtok okrem 60-ročného muža napadli na dvore domu aj 48-ročnú ženu. „Na uvedenom pozemku v priestoroch letnej kuchynky, ktorú poškodení obývali, došlo k ich ublíženiu na zdraví,“ uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Do dvora totiž neoprávnene vnikol 20-ročný muž v sprievode dvoch maloletých chlapcov. Dvojici spôsobili viaceré zranenia. Polícia potom zadržala v súvislosti s útokom Nicolasa T. (20). Ešte v ten vzniesol vyšetrovateľ voči nemu obvinenie zo zločinu porušovania domovej slobody a prečinu ublíženia na zdraví.

„Obvinený bol umiestnený do cely predbežného zadržania a zo strany vyšetrovateľa bol podaný podnet na jeho väzobné stíhanie,“ doplnila hovorkyňa. Nicolas mal problémy so zákonom už v minulosti. Ešte v roku 2017 bol podmienečne odsúdený za zločin lúpeže.

O deň neskôr ho našli mŕtveho

Kováčiková ďalej informovala, že v piatok ráno našli už len bezvládne telo spomínaného 60-ročného muža. V súvislosti s úmrtím začala polícia trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia. „Na miesto bol privolaný súdny znalec. Skutočnosť, či sa pod jeho smrť mohlo podpísať konanie útočníkov z predchádzajúceho dňa určí až výsledok súdnej pitvy,“ dodala hovorkyňa. Podľa našich informácií bol mŕtvy muž invalid. V minulosti mal prísť o nohu.

A ako na to musel reagovať poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Milan Uhrík?
Milan Uhrík napísal(a):
Partia asociálov z istého etnika vtrhla do domu invalidného dôchodcu v Tisovci, lebo vedeli, že pred pár dňami dostal dôchodok. Pánovi na vozíčku teda tehlami roztĺkli hlavu. Jeho žena unikla smrti len zázrakom…

Asociáli z istého etnika!!!

Taká hanba našim zákonodarcom (nie Uhríka), ktorí schválili debilný zákon, že nemôžeme povedať pravdu, že musíme používať eufemizmy. Uhrík len kvôli idiotom poslancom NR SR, ktorí schválili debilný zákon sa musí eufemisticky vyjadrovať, lebo inak riskuje, že ho polícia, štátni teroristi, budú súdiť, a dajme tomu, ho nezavrú do basy, ale dajú mu len na výstrahu peňažnú pokutu!!! Humus! Občas mám dojem, že nežijem v demokratickej spoločnosti, ale v spoločnosti, kde nám vládne mafia a banda chuligánov. A občania musia mlčať, lebo majú strach.

Akí asociáli z istého etnika? Cigáni!!! Netárajme okolo toho veľa.

Ako sa mám v tomto štáte cítiť, keď mám neustály strach z Cigánov? Nie z Rómov, tí sú väčšinou slušní, a žijú podobne ako Slováci. Aj niektorí Slováci kradnú, najmä oligarchia zo štátu, aj vraždia (nedávno zavraždili Kuciaka). Ale Slovák sa aspoň nesnaží byť asociál, naopak, snaží sa zaradiť medzi bežných občanov. V tomto Cigáni zlyhali na celej čiare. Pred obchodom postáva jeden Cigán s Cigánkou (manželkou). Furt otravujú bežných občanov, Slovákov. Nikdy zásadne nie Rómov, alebo iných ľudí z ich etnika. A žobrú. On je zdravý, ona zdravá. Keď som im ponúkol prácu, pohrdli mnou. Im sa naozaj nechce pracovať, stačí im to, čo im dá štát, a čo si privyrobia žobraním. Občania, nemôžeme mlčať! Občas je nutné povedať aj pravdu.

Ak sa budete báť, tak štátni teroristi vás budú po jednom zatvárať, šikanovať, vláčiť po súdoch, obťažovať políciou…

To je zárodok fašizmu!!!

Len to sa mi teraz žiadalo povedať, že nemáme sa za čo hanbiť, ak povieme, o akých ľudí ide, z akého etnika.

Policajt to nemusí povedať, ale občania musia mať právo vyjadrovať sa tak, ako to naozaj cítia. To nie je rasizmus. Rasizmus je, ak staviate nejaké etnikum na nižšiu úroveň. Ale ten, kto povie, že nejaký Cigán má možno podiel na úmrtí Slováka, alebo že nejaký Cigán brutálne napadol nejakého človeka, tak to nemožno klasifikovať ako rasizmus. To je suchý opis faktu zo života. A takých faktov je príliš veľa.

Zaslal: So november 03, 2018 2:27 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 03 november 2018 Príspevky: 18 Bydlisko: Na Borku 1623 Jirkov
Lemmy napísal(a):
Nie je to jedno!

A žobrú.

A mangelí. Rómsky se to řekne mangele.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť WWW stránky autora

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: