Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Podporte petíciu za oslobodenie Dalelvovej

Lemmy
Zaslal: Ne júl 21, 2013 12:20 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7149 Bydlisko: Mám.
Marte Deborah Dalelvová je vo väzení, pretože bola znásilnená.

ČT napísal(a):
Podľa vlastných slov tak chcela upozorniť na nebezpečenstvo emirátskeho právneho systému, ktorý vychádza z islamu.

K jej oslobodeniu môžete pomôcť aj jednoduchým podpisom v petícii, ktorú nájdete na stránke www.avaaz.org.

(Keby niekto nevedel kde čo ako vyplniť, tak poradím.)
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po júl 22, 2013 8:24 pm Odpovedať s citátom
Petícia mala význam.

Znásilněná Norka odsouzená v Dubaji za mimomanželský sex je volná

V Dubaji prominuli trest Norce, která tam byla odsouzena do vězení, když ohlásila své znásilnění. Informovala o tom agentura AP.

Designérka Marte Deborah Dalelvová dostala minulý týden u soudu 16 měsíců vězení za mimomanželský sex, konzumaci alkoholu a křivou přísahu. Událost se stala v březnu, když si Norka, která byla na služební cestě v Dubaji, vyšla večer s kolegy. Když útok oznámila policii, musela odevzdat pas a byla sama obviněna z mimomanželského sexu. Rozsudek vyvolal na Západě rozruch.

V pondělí řekla Dalelvová agentuře AP, že jí úřady vrátily pas a že jí byl trest prominut. Je volná a může z emirátů odcestovat.

Muži, který ji znásilnil, soud vyměřil trest 13 měsíců vězení za požívání alkoholu a za sex mimo manželství.

Norská vláda vymohla podle agentury AFP pro Dalelvovou po jejím obvinění podmínečné propuštění, takže žena v Dubaji pobývala pod ochranou jedné norské mise. Dubajské úřady o její vydání nepožádaly ani po vynesení rozsudku.

Novinky.cz (ČTK)

Zaslal: St júl 24, 2013 11:16 am Odpovedať s citátom
Svinsky sa zachoval jej zamestnávateľ, keď ju po tomto incidente prepustil zo zamestnania. Crying or Very sad
xsova
Zaslal: St júl 24, 2013 1:44 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 15 marec 2011 Príspevky: 69
Stanovisko IHEU:
http://sekularisti.sk/iheu-vyzyva-k-pravnej-reforme-v-spojenych-arabskych-emiratoch/
Lemmy
Zaslal: Pi jún 20, 2014 7:08 pm Odpovedať s citátom
Podporte! Nemlčme!

Otvorený list proti spôsobu informovania o sexuálnom násilí

Vážená redakcia Topky.sk!

Zverejnili ste záznam znásilnenia odohrávajúceho sa na verejnosti, dokonca pred deťmi. No namiesto odsúdenia násilia, ste pohoršene písali o „erotickej show“ a „perverznom divadle“. Takéto informovanie o čine je podľa nás vážnym etickým pochybením s celospoločenskými dôsledkami.

Znásilnenie patrí medzi najzávažnejšie trestné činy s dlhodobým dopadom na obete. A to bez ohľadu na ich vek, pohlavie, či etnickú príslušnosť.

Túto tému treba za každých okolností pokrývať mimoriadne citlivo a s rešpektom voči všetkým, ktorí sú sexuálnym násilím zasiahnutí. Necitlivým informovaním, bagatelizovaním, či výsmechom vysielate odkaz celej spoločnosti, že je takéto násilie v poriadku a pohoršujúcim sa stáva až keď sa odohráva na verejnosti. Vystavujete tým obete prehĺbeniu ich traumy, podporujete ich mlčanie a prispievate tak k mnohým mýtom obklopujúcich túto tému.

Ľudia zasiahnutí takýmto násilím však práve naopak potrebujú pochopenie, podporu a prijatie. Odsúdenie obete za „sex na verejnosti“ touto cestou rozhodne nie je.

V mene všetkých dolu podpísaných Vás preto žiadame o prehodnotenie Vášho spôsobu informovania o téme sexuálneho násilia.

Takisto vás žiadame o ospravedlnenie sa všetkým obetiam, ktoré váš článok zasiahol.

Je dôležité vyslať spoločnosti jasný odkaz, že sexuálne násilie nie je akceptovateľné za žiadnych okolností. A tiež, že to, čo bolo na danom videu odsúdeniahodné nebol „sex na verejnosti“ ale odohrávajúce sa násilia, navyše za prítomnosti nekonajúcich okoloidúcich, vrátane samotného autora videa.

Ďakujeme za pochopenie,

Tím občianskeho združenia Nemlčme!

www.changenet.sk

Podrobnosti: Miroslava Kernová, Samo Marec

Zaslal: Pi jún 20, 2014 7:53 pm Odpovedať s citátom
Ako to bude ďalej pokračovať? Policajti budú znásilnenie vyšetrovať? Bude obvinený aj svedok, ktorý namiesto pomoci znásilnenie natáčal?

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: