Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Občianske združenie ETHOS

Lemmy
Zaslal: Ut júl 16, 2013 6:23 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6557 Bydlisko: Mám.
TvojOponent napísal(a):
Nie Lemmy. Ja som len objektívne doplnil informácie, aby nedošlo k mýlke.

To sa robí inak, a nie ohováraním, že je v článku lož. Lebo v článku lož nie je.

Zaslal: Ut júl 16, 2013 6:36 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent, stačí sa pozrieť do registra občianskych združení. Je tam zaregistrovaný ETHOS. A neviem o tom, že by ministerstvo povolilo 2 združenia s rovnakým názvom. Razz

Zaslal: Ut júl 16, 2013 6:46 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1690
Lemmy napísal(a):
TvojOponent napísal(a):
Popieram snáď vieru Grahamovej? Kresťanka je aj Pietruchová. Vy ste na tom ako? Very Happy
Tá jedovatá reakcia mi pripomína vtip s pointou "vy diskriminujete černochov" ...
Už ste to tam dopísali? No treba ešte dopísať aj to, že ide o občianske združenie.

Áno, z komentárov v ZH ja vidím popieranie. Pretože namiesto táranín stačilo napísať: Áno, pomýlil som sa. (O Ghannamovej.)

A vec (diskusia) by bola vyriešená hneď. Twisted Evil

To vysvetľujte Oľge Pietruchovej a Škodovi.Moja odpoveď presne vo forme, akej sa dožadujete, bola zmazaná. Vidíte kam vedie cenzúra na portáloch sekhumanistov? Dokonca tam bol zmazaný dôkaz o prospešnosti programy Hniezd záchrany čo by oponentúra pánovi Dovičínovi. Pokles prípadov pohodených detí klesol ročne o 80%. Rozumejte každoročne oproti stavu, keď neboli baby boxy.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: Ut júl 16, 2013 7:00 pm Odpovedať s citátom
Tak to nie, pretože tam nebol zmazaný príspevok, v ktorom by TvojOponent alias Cibrinka povedal: Áno, pomýlil som sa. Ghannamová nie je ateistka, ale kresťanka.

Namiesto toho som si tam prečítal len zbytočné táraniny, takže ja osobne sa nečudujem Škodovi, že hlúposti zmazal.

Zo ZH:

Cibrinka: Príkladom je program baby-boxov. Je to projekt, ktorý sa u nás zrodil vďaka ateistke.

Opýtal som sa: Ako sa volá?

Keď som mu vysvetlil, že nie je ateistka, tak sa zmohol iba na chabé zosmiešnenie Ghannamovej vierovyznania slovami: “katolíčkou” tak vzdialenou od katolíckej cirkvi.

Ghannamová pritom sa iba vyjadrila, že má určité výhrady ku katolíckej cirkvi.

Na otázku k jej svetonázoru Ghannamová odpovedala: Áno, som. Mám ale dosť výhrad k fungovaniu cirkvi.

Na Slovensku má mnoho katolíkov nejaké výhrady k fungovaniu cirkvi. Podľa rečí TvojOponenta sú takíto katolíci len katolíkmi v úvodzovkách?

Zaslal: Ut júl 16, 2013 7:10 pm Odpovedať s citátom
Citácia:
Zo ZH:

Cibrinka: Príkladom je program baby-boxov. Je to projekt, ktorý sa u nás zrodil vďaka ateistke.

Opýtal som sa: Ako sa volá?

Keď som mu vysvetlil, že nie je ateistka, tak sa zmohol iba na chabé zosmiešnenie Ghannamovej vierovyznania slovami: “katolíčkou” tak vzdialenou od katolíckej cirkvi.

Ghannamová pritom sa iba vyjadrila, že má určité výhrady ku katolíckej cirkvi.

Na otázku k jej svetonázoru Ghannamová odpovedala: Áno, som. Mám ale dosť výhrad k fungovaniu cirkvi.

Na Slovensku má mnoho katolíkov nejaké výhrady k fungovaniu cirkvi. Podľa rečí TvojOponenta sú takíto katolíci len katolíkmi v úvodzovkách?

Teraz už skutočne zavádzate. V tom prehľade ste neuviedli, že výrok "“katolíčkou” tak vzdialenou od katolíckej cirkvi" je prebratý z textu autorky Pietruchovej. Zjavne ste buď nečítali všetkypríspevky pred zmazaním alebo máte prístup k administrácii ZH a zmazávate Vy osobne. Vôbec by ma to neprekvapilo.

Prečítal som si Vašu výhradu voči ateizmu Grahamovej a vzal som ju na vedomie.

Téma je ale Ethos. Nezabudli ste?
Lemmy
Zaslal: Ut júl 16, 2013 7:21 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Prečítal som si Vašu výhradu voči ateizmu Grahamovej a vzal som ju na vedomie.

Nuž, ťažká diskusia s tvrdohlavým TvojOponentom. Twisted Evil

Ja som nenapísal výhradu voči ateizmu Ghannamovej, ale výhrady voči tomu, čo o nej tvrdí TvojOponent. A to je veľmi veľký rozdiel.

A inak, stále sa točíme okolo toho, čo nedokáže TvojOponent pochopiť ani pri Ethose, preto mi je ten príklad s nechápaním TvojOponenta, či Cibrinku o Ghannamovej totožný s nechápaním okolo toho, čo je napísané v článku v e-zine. OK?

Zaslal: Ut júl 16, 2013 7:31 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent netvrdí o Grahamovej, že je ateistka. TvojOponent použil citát Pietruchovej, z ktorého vyplývalo, že je ateistka a to ste vyvrátili. Vzal som to na vedomie - nepoznám Grahamovú osobne.
Mňa samozrejme teší, že za projektom Hniezd záchrany je kresťanka. Prečo to nenapadlo niekoho z oz Prometheus?

Ethos.sk nie je stránka združenia ateistov. Máte tam lnk. Nuž netuším, prečo si ateisti musia dávať také nejednoznačné názvy (Prometheus,Odyseus, Ethos...)
Čo s tým narobíte?
Lemmy
Zaslal: Ut júl 16, 2013 7:40 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
TvojOponent netvrdí o Grahamovej, že je ateistka. TvojOponent použil citát Pietruchovej, z ktorého vyplývalo, že je ateistka…

Nie, zo slov Pietruchovej nevyplýva, že je ateista. Toto bol hlavný nedostatok u Cibrinku, čiže TvojOponenta.

Pietruchová sa vyjadrila, že Ghannamová a OZ Sanca pre nechcenych ma od katolickej cirkvi dost daleko, čo znamená asi toľko, že sa poznajú, a pozná asi aj jej názor na katolícku cirkev, veď to zrozumiteľne povedala, že má ale dosť výhrad k fungovaniu cirkvi.

Z toho nijako nemôže vyplývať, že Ghannamovú označila Pietruchová za ateistku. Už som to dosť zrozumiteľne povedal, že výhrady má mnoho katolíkov, a nikto ich hneď nepovažuje za ateistov, aj keď by to z ich rečí TvojOponentovi vyplývalo.

Zaslal: Ut júl 16, 2013 8:08 pm Odpovedať s citátom
To, že to nevyplýva Vám z jej výroku neznamená,že to tak pochopia aj iní. Naučte sa vyjadrovať nedvojzmyselne.
Čo robia sekhumanisti pre Hniezda záchrany?
Lemmy
Zaslal: Ut júl 16, 2013 8:11 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Naučte sa vyjadrovať nedvojzmyselne.

Ja som sa vyjadril veľmi jednoznačne, nemôžem za to, že niekto nevie pochopiť napísaný text, a prikrášľuje si ho podľa potrieb.

Zaslal: Ut júl 16, 2013 8:16 pm Odpovedať s citátom
Vy ste Pietruchová? Very Happy
Lemmy
Zaslal: Ut júl 16, 2013 8:21 pm Odpovedať s citátom
Nie, lenže Pietruchová povedala o Ghannamovej niečo, čo je bližšie k tomu, čo tvrdí aj sama Ghannamová, na rozdiel od toho je Cibrinka alias TvojOponent veľmi ďaleko od nich, lebo zle prečítal, čo napísala Pietruchová, a z toho si chybne vyvodil svoj blud, že Ghannamová je ateistka.

Ak sama Ghannamová tvrdí, že má nejaké výhrady k cirkvi, tak sa nečudujem, že Pietruchová sa vyjadrila, že má ďaleko…

Ale mať ďaleko ešte neznamená, že je ateistka.

Zaslal: Ut júl 16, 2013 8:23 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Nie, lenže Pietruchová povedala o Ghannamovej niečo, čo je bližšie k tomu, čo tvrdí aj sama Ghannamová, na rozdiel od toho je Cibrinka alias TvojOponent veľmi ďaleko od nich, lebo zle prečítal, čo napísala Pietruchová, a z toho si chybne vyvodil svoj blud, že Ghannamová je ateistka.

Ak sama Ghannamová tvrdí, že má nejaké výhrady k cirkvi, tak sa nečudujem, že Pietruchová sa vyjadrila, že má ďaleko…

Ale mať ďaleko ešte neznamená, že je ateistka.

Tvrdím niekde, že je ateistka?
Lemmy
Zaslal: Ut júl 16, 2013 8:28 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Tvrdím niekde, že je ateistka?

Áno, v komentári v ZH. Pod menom Cibrinka.

Zaslal: Ut júl 16, 2013 8:38 pm Odpovedať s citátom
Ano,to som tvrdil na základe dvojzmyelnosti OP. Ako ste si ráčili všimnúť na zmazaných príspevkoch, opravil som sa a vzal som na vedomie vaše tvrdenie. Netuším, čo chcete viacej. Very Happy

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 2 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: