Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Príbeh Natálky

Lemmy
Zaslal: Ut január 11, 2011 10:16 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7063 Bydlisko: Mám.
Fedor Gál na svojej stránke oznamuje, že ku koncu roka 2010 bola spustená nová stránka Príbeh Natálky.
Fedor Gál napísal(a):
Mala necelé dva roky, keď jednej noci na posteľ, kde spala, vletela zápalná fľaša. Osemdesiat percent spáleného tela, mesiace v kóme a umelom spánku, desiatky ťažkých operácií. Prežila. Bol to zámerný a premyslený útok. Útok na domácnosť, kde žila nič netušiaca rodina, vrátane štyroch malých dievčat. Útok, ktorý podľa obžaloby spáchali z rasistických dôvodov mladí neonacisti. Útok z čírej nenávisti.

Po mnohých mesiacoch v nemocnici sa Natálka učí všetko od začiatku – chodiť, hovoriť, smiať sa. Zatiaľ netuší, čo ju čaká. Bude iná nielen svojim rómstvom. Jej tvár, telo, psychika budú navždy poznačené. Pred smrťou ju zachránili lekári, láska rodičov, sestier a mnoho dobrých ľudí.

Jedného dňa však bude musieť z domova vyjsť. Mala by vedieť, že sme tu.

Tento text píšem v lete 2010. S Martinom Hanzlíčkom máme za sebou už niečo cez pol roka práce na projekte „Pre Natálku“. Spolu s nami sú psychiater Peter Pöthe, psychológ Přemysl Mikoláš, zmocnenec rodiny pred súdom Markus Pape, Lucia Piussi s kapelou Živé kvety, Kumar Vishwanathan, vždy pripravený a ochotný pomáhať, ľudia z Českej televízie a Českého rozhlasu, ktorí nám umožnili osloviť verejnosť cez vplyvné médium, fotograf Miro Švolík, priatelia z komunity pražského kostola U Salvátora, deti z Jedličkovho ústavu, Rudo Dzurko, ktorý svojim neopakovateľným spôsobom namaľoval obraz „Horiaci dom“, autori Natálkiných webových stránok Jirka Pětvaldský a Milan Nedvěd. A mnoho ďalších.

Stretnutie s Natálkou, Aničkou, Pavlom, Kristínkou, Kornéliou, Pavlínkou a ďalšími členmi Natálkinej rodiny bolo pre nás všetkých dôležité. Tu nejde len o Natálku. Ide o to, kde a ako budeme žiť všetci.

Zaslal: Ut január 11, 2011 11:14 pm Odpovedať s citátom
Na stránke sú dve sekcie: videá a texty.

Zaslal: So január 05, 2019 4:27 am Odpovedať s citátom
Fedor Gál je pre Slovensko bezpečnostným rizikom. Je dobre, že je emigrant, že žije v cudzine. Na Slovensku by bol ako plevel medzi bylinami.
Fedor Gál napísal(a):
Niektorí politici sú bezpečnostné riziko

Hovorím o bezpečnostnom riziku. Ľudia ako Trump, Orbán, Zeman, Klaus st. a ml., Okamura, Fico, Kotleba… sú jeho súčasnými nositeľmi.

Chrapúň Gál drzo menuje aj Fica. Nie Fico, ale Gál je nebezpečný pre Slovensko. Je dobre, že je emigrant, aspoň si Slováci uvedomia, aký má význam obrana pred cudzincami.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: