Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Humanisti na Slovensku

Lemmy
Zaslal: So december 08, 2012 12:14 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6197 Bydlisko: Mám.
TvojOponent napísal(a):
Mona napísal(a):
Áno, patril k nim Štefánik aj Masaryk.

Mozart bol slovenský humanista? Very Happy

Kto to hovorí?

Zaslal: So december 08, 2012 12:15 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1586
Lemmy napísal(a):
Ateisti pri snahe zapojiť sa do diskusie často čelia kritike, že nikomu neprináleží mandát oficiálnej reprezentácie ich názoru. Na druhej strane jediná nenáboženská svetonázorová organizácia v SR zlučujúca sekulárnych humanistov Spoločnosť Prometheus má aj napriek snahe zapojiť sa do diskusie vyčítané, že nemá dostatok členov. Aj keď občania „bez vyznania“ sú druhou najpočetnejšou skupinou na Slovensku, spoločnosť ich spravidla ignoruje.

O stránke Ateisti.sk

Lemmy...poviem Vám to v skratke. Ateizmus ano, (komunistický) Promteheus nie.
A čo sa týka štatistiky osôb bez vyznania, tak je toto číslo nepoužiteľné. Lebo zahŕňa aj veriacich odmietajúcich sa vyznať zo svojho vierovyznania.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: So december 08, 2012 12:20 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Lemmy napísal(a):
Ateisti pri snahe zapojiť sa do diskusie často čelia kritike, že nikomu neprináleží mandát oficiálnej reprezentácie ich názoru. Na druhej strane jediná nenáboženská svetonázorová organizácia v SR zlučujúca sekulárnych humanistov Spoločnosť Prometheus má aj napriek snahe zapojiť sa do diskusie vyčítané, že nemá dostatok členov. Aj keď občania „bez vyznania“ sú druhou najpočetnejšou skupinou na Slovensku, spoločnosť ich spravidla ignoruje.

O stránke Ateisti.sk

Lemmy...poviem Vám to v skratke. Ateizmus ano, (komunistický) Promteheus nie.
A čo sa týka štatistiky osôb bez vyznania, tak je toto číslo nepoužiteľné. Lebo zahŕňa aj veriacich odmietajúcich sa vyznať zo svojho vierovyznania.

Ešte raz. Kto to hovorí? Otázky majú mať aj nejaký zmysel.

Zaslal: So december 08, 2012 12:25 am Odpovedať s citátom
Kto to hovorí?
Citujem:
"... Nenechajme sa spliesť, nejde tu o osobnú vieru v Boha, ani o to, či ste pokrstení alebo či chodíte do kostola. Ide o náboženské organizácie - cirkvi. Čím viac občanov sa prihlási k cirkvám, tým viac budú môcť kňazi zasahovať do verejných a štátnych záležitostí, do politiky a financií. Budú si stále viac a viac nárokovať na neprimerané financovanie ich organizácií z daní nás všetkých, ktoré by mohli byť použité napríklad na zdravotníctvo, školstvo, dôchodky a pod. Náboženská viera je súkromná záležitosť človeka, ktorú mu nikto nikdy nevezme, a nie je odkázaná na žiadnu cirkev.
Zdroj: http://bezvyznania.humanisti.sk/images/letak2.png,
http://bezvyznania.humanisti.sk/kampan.html
Lemmy
Zaslal: So december 08, 2012 12:28 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Kto to hovorí?
Citujem:
"... Nenechajme sa spliesť, nejde tu o osobnú vieru v Boha, ani o to, či ste pokrstení alebo či chodíte do kostola. Ide o náboženské organizácie - cirkvi. Čím viac občanov sa prihlási k cirkvám, tým viac budú môcť kňazi zasahovať do verejných a štátnych záležitostí, do politiky a financií. Budú si stále viac a viac nárokovať na neprimerané financovanie ich organizácií z daní nás všetkých, ktoré by mohli byť použité napríklad na zdravotníctvo, školstvo, dôchodky a pod. Náboženská viera je súkromná záležitosť človeka, ktorú mu nikto nikdy nevezme, a nie je odkázaná na žiadnu cirkev.
Zdroj: http://bezvyznania.humanisti.sk/images/letak2.png,
http://bezvyznania.humanisti.sk/kampan.html

Pýtam sa na niečo iné.
TvojOponent napísal(a):
Mona napísal(a):
Áno, patril k nim Štefánik aj Masaryk.

Mozart bol slovenský humanista? Very Happy

Prečo je v diskusii otázka, či Mozart bol slovenský humanista?

Zaslal: So december 08, 2012 12:40 am Odpovedať s citátom
Priznávam sa k chybnému stlačeniu odkazu citovať pod nesprávnym komentárom, sú to hneď prvé dva komentáre v diskusii.
Mona píše, citujem:
Zatiaľ som sa na internete stretla len s dvomi skupinami slovenských humanistov.
A následne ju dopĺňa administrátor:
V poradí ako tretiu skupinu, ktorá používa pojem humanizmus, môžem uviesť Slobodné lóže. Hovorí sa, že medzi nich patrili osobnosti ako M. R. Štefánik alebo W. A. Mozart.

To je taký nedostaok domácich sekhumanistov, že treba vylepšovať profil sek.humanizmu u nás cudzincami?
Lemmy
Zaslal: So december 08, 2012 12:45 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Priznávam sa k chybnému stlačeniu odkazu citovať pod nesprávnym komentárom, sú to hneď prvé dva komentáre v diskusii.
Mona píše, citujem:
Zatiaľ som sa na internete stretla len s dvomi skupinami slovenských humanistov.
A následne ju dopĺňa administrátor:
V poradí ako tretiu skupinu, ktorá používa pojem humanizmus, môžem uviesť Slobodné lóže. Hovorí sa, že medzi nich patrili osobnosti ako M. R. Štefánik alebo W. A. Mozart.

To je taký nedostaok domácich sekhumanistov, že treba vylepšovať profil sek.humanizmu u nás cudzincami?

Omyl. Táraniny. Administrátor nič také tam nenapísal. Treba sa naučiť čítať.

Len spomenul lóže, medzi ktoré patrí… a nevidím na tom nič nepochopiteľné, že sa spomenie i Mozart.

Čiže nikto si tu doteraz nič nevylepšoval, možno len TvojOponent, keď sa teraz maskuje do vyhýbavej odpovede, lebo pochopil, že zle čítal, alebo nepochopil napísaný text.

Zaslal: So december 08, 2012 12:57 am Odpovedať s citátom
Nenapísal len spomenul...ej, ale sa vykrúcate.Použil som doslovný citát. Ale budem k vám ohľaduplný a budem sa tváriť, že ten piktogram pohlavného orgánu na stene vlastne ani nie je aj keby tam naozaj bol.
Myslím si, že Štefánik mal ďalej k humanizmu ako Hitler a ak chcete uvažovať, že by ním Štefánik snáď aj mohol byť, potom Hitler ním musel byť určite.
Myslím si, že robíte sekuhumanistom medvediu službu,keď sa snažíte nazývať humanistami tých, ktorými nimi neboli a ani nie sú.
Lemmy
Zaslal: So december 08, 2012 1:00 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Nenapísal len spomenul...ej, ale sa vykrúcate.Použil som doslovný citát. Ale budem k vám ohľaduplný a budem sa tváriť, že ten piktogram pohlavného orgánu na stene vlastne ani nie je aj keby tam naozaj bol.
Myslím si, že Štefánik mal ďalej k humanizmu ako Hitler a ak chcete uvažovať, že by ním Štefánik snáď aj mohol byť, potom Hitler ním musel byť určite.
Myslím si, že robíte sekuhumanistom medvediu službu,keď sa snažíte nazývať humanistami tých, ktorými nimi neboli a ani nie sú.

Potom tá otázka je len obyčajný omyl. Ako som povedal, je potrebné sa naučiť čítať. A rozmýšľať pred položením nezmyselnej otázky.

Pretože nikto netvrdí, okrem TvojOponenta čosi v tom zmysle, či bol Mozart slovenský humanista. Stačí sa opraviť, a život beží ďalej.

Je to pritom také jednoduché. Stačí, ak si od TvojOponenta prečítam nejaké takéto ospravedlnenie: „Áno, pomýlil som sa. Tú otázku beriem späť. Nemá zmysel. Zle som prečítal.Wink

Zaslal: So december 08, 2012 11:24 pm Odpovedať s citátom
Prečo teda spomínate Mozarta v kontexte, kde nemá byť? Žiada sa vymenovať nejakých slovenských sekulárnych humanistov. Skutočných, nie ako to robia demagógovia. Napríklad Jána Husa majú jehovisti za prvého jehovistu, evanjelici za prvého protestanta. Komunisti za kazateľa, lebo slovo kňaz sa im nevydralo z hrdla. Či Castro považuje JK za prvého komunistu.
Spomenúť Mozarta tam, kde sa žiada spomenúť si na mená slovenských sekhumanistov je ako pri pečení chleba čistiť výfuk na babette ...
Lemmy
Zaslal: So december 08, 2012 11:40 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Prečo teda spomínate Mozarta v kontexte, kde nemá byť? Žiada sa vymenovať nejakých slovenských sekulárnych humanistov. Skutočných, nie ako to robia demagógovia. Napríklad Jána Husa majú jehovisti za prvého jehovistu, evanjelici za prvého protestanta. Komunisti za kazateľa, lebo slovo kňaz sa im nevydralo z hrdla. Či Castro považuje JK za prvého komunistu.
Spomenúť Mozarta tam, kde sa žiada spomenúť si na mená slovenských sekhumanistov je ako pri pečení chleba čistiť výfuk na babette ...

Ouch Balast bez rozmyslu. Tušil som, že to tak dopadne. Čiže, bez komentára.

Zaslal: Pi december 21, 2012 10:13 pm Odpovedať s citátom
Vladimír Hesse napísal(a):
Boli sme dokonca aj svedkami toho, ako sa za humanistov vyhlasujú stalinisti a fašisti. Táto zhoda musela nevyhnutne devalvovať samotný pojem humanizmu, ktorý sa príliš často stával a stáva nálepkou bez skutočného a súdržného obsahu, takže sa z neho stalo temer klišé.

Zaslal: Po december 31, 2012 11:18 am Odpovedať s citátom
Ďakujeme všetkým humanistom aj nehumanistom, že ste navštevovali stránky portálu Humanisti.sk. Very Happy

PF 2013

Zaslal: Pi január 18, 2013 11:18 pm Odpovedať s citátom
Pavol Martinický napísal(a):
D. Čaplovič ako podpredseda prvej vlády R. Fica podporoval ateistickú Spoločnosť Prometheus, ktorá 19. 6. 2011 ocenila O. Pietruchovú…

Zaslal: Ut február 05, 2013 11:06 am Odpovedať s citátom
Dnes o 8.58 sa jeden diskutujúci s avatarom „secular humanist“ rozhneval v diskusnom fóre:
Romanov napísal(a):
Kretén a zlodej "nabzlo", ktorého dedo bol v base,a on ako vnuk kriminálnika tiež kradne, nabzlo však aj články a vydáva ich za svoje (nenecháva odkazy na web). I tento článok ukradol z voltaire.netkosice.sk Nabzlo, ty s tvojim intelektom a slovníkom nie so schopný takéto niečo vypotiť.

Tomu sa hovorí: Zlodej kričí: Chyťte zlodeja!

Ak by som mal brať vážne také ohováračky, aké rozsieva medzi diskutujúcich tento „sekulárny humanista“ Romanov, tak potom sa pokojne môže hocikto takto vybúriť aj na tej stránke zo servera netkosice, na ktorú odkazuje Romanov, nakoľko práve dnes oni podobne „ukradli“ článok od Ladislava Hubenáka z časopisu Prometheus č. 3/2005.

Takáto nevraživosť, akú prezentuje tento „sekulárny humanista“, nie je pekná, a nesvedčí o kvalitách charakteru diskutujúceho.

Archív:

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: