Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Pápež František

Lemmy
Zaslal: Po január 19, 2015 10:20 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6198 Bydlisko: Mám.
Mne sa vidí, že pápež inak odpovedal, ako tvrdí TASR.
Philip Pullella a Rosemarie Franciscová; Reuters napísal(a):
The pope's last full day in the Philippines began with an emotional youth gathering at a Catholic university in Manila, where he was moved by a question posed by a 12-year-old girl who had been abandoned.

"Many children are abandoned by their parents. Many of them became victims and bad things have happened to them, like drug addiction and prostitution. Why does God allow this to happen, even if the children are not at fault? Why is it that only a few people help us?" the girl, Glyzelle Iris Palomar, asked him.

The girl, who was rescued and found shelter in a Church-run community, broke down in tears and could not finish her prepared welcome. The pope hugged her and later put aside most of his own prepared speech to respond.

"Why do children suffer?" the Argentine Pope said, speaking in his native Spanish. An aide translated his words into English for the crowd of about 30,000 young people on the grounds of the Church-run university.

"I invite each one of you to ask yourselves, 'Have I learned how to weep ... when I see a hungry child, a child on the street who uses drugs, a homeless child, an abandoned child, an abused child, a child that society uses as a slave'?" he said.

Children can be seen living on the streets of the Philippine capital, as they often do in many poor Asian countries, surviving by begging and picking through garbage in vast dumps.

Zaslal: St január 21, 2015 8:45 am Odpovedať s citátom
Chovatelia králikov sa ohradili voči výroku pápeža

Chovatelia králikov sa ohradili voči pondelkovému veľmi komentovanému vyjadreniu pápeža Františka, že správni katolíci sa nemusia nutne množiť ako tieto zvieratá.

Všetkým králikom nemožno paušálne pripisovať zvýšený sexuálny apetít, upozornil v rozhovore s agentúrou DPA prezident Ústredného zväzu nemeckých chovateľov plemenných králikov Erwin Leowsky.

Sexuálna výstrednosť sa vraj týka len voľne žijúcich druhov. Naopak rozmnožovanie chovných králikov sa odohráva usporiadane. „Možno by mal (pápež) popremýšľať o tom, že sa takýchto výrokov radšej zdrží. Bolo by to podľa mňa vhodnejšie, než vypúšťať také hlúpe klišé,“ zastal sa ich Leowsky.

Pápež František v nedeľu pri návrate z Filipín hájil cirkevné poňatie „zodpovedného rodičovstva“, keď vyhlásil, že dobrí katolíci nemusia byť „ako králiky“ a mať viac detí, než by bolo pre zdravie bezpečné či rodičovsky zodpovedné. Existuje vraj mnoho cirkvou schválených spôsobov regulujúcich počatie.

Pravda

Pápež by mal radšej chovať králiky, ako sa zaoberať šírením náboženskej ideológie. Twisted Evil

Zaslal: Pi január 23, 2015 10:54 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1586
Lemmy, ty už zbiera š drby a klebety...naozaj robíš z tohoto archívu zaujímavých článkov žumpu zrovnateľnú s topkami a Novým časom. Ako hovorí liberál a sekulárny humanista - GRC.

Pápež vtipne pranieroval heretické prúdy v kresťanstve, ktoré tvrdia, že je správne priviesť na svet čo najviac potomkov. Také heretické skupiny pápež zakazuje a viem aj oprípade rozpustenia heretikov u nás.
Pápež dnes povedal, že mu "poskytlo veľkú útechu a nádej, keď videl tak mnoho veľkých rodín, ktoré vítajú deti ako pravý Boží dar".

František dodal, že tvrdenia, že veľké rodiny zapríčiňujú chudobu, sú "príliš zjednodušujúce".

Názor, že správny katolík musí mať veľa detí, je zjednodušenou interpretáciou encykliky pápeža Pavla VI „Humanae Vite“, ktorá sa zaoberá otázkou plodenia detí a s tým spojenou problematikou regulácie počatia. Kto si však onú encykliku naozaj prečítal, zistí, že plodenie detí „hlava nehlava“ je vo svojej podstate rovnako vrcholne egoistické, ako neviazaný sex s využitím moderných „technológií“ umožňujúcich zabráneniu nechcenému tehotenstvu. Áno, rovnako egoistické.

Zákaz
Zákaz (Tibor Javor)
Osobne mám síce na niektoré vyjadrenia v spomínanej encyklike iný názor, nie celkom konformný s jej „návodmi“, ale o onom egoizme nepochybujem. Encyklika v podstate hovorí, že akékoľvek „umelé“ prostriedky regulovania pôrodnosti sú „proti božiemu zámeru“, pretože človek je bytosť pohlavná, avšak aj bytosť „obdarená rozumom“, ktorá má svoje pudy regulovať. Potiaľ by to bolo fajn. No zdá sa mi pokrytecké, že človeku sú „povolené“ jedine tzv. „prirodzené metódy“, pretože aj tu ide o „oklamanie“ prírody a Boha. Veď keď už, tak už...

No jedna vec je v onej encyklike tak trocha skrytá: Ovládaním telesnosti a sexom iba v určitých obdobiach, sa človek cvičí v potláčaní svojho ega. Toto zrejme mnohodetní rodičia pozabúdajú. Zámerom onej encykliky, nie je teda plodenie detí ako na bežiacom páse, ale ovládanie vlastných pudov.

V dnešnej dobe je ovšem človek vystavený zo všetkých strán opaku a sex sa stal rovnakým pôžitkom ako „čís a kola v mekáči“. A navyše bol pozbavený takmer úplne lásky. Stal sa proste „technológiou zábavy“ a ničím iným. Toto však reflektoval aj Pavol VI. Hneď v prvých vetách onej encykliky píše, že dodržiavať jeho odporúčania je ťažké, a vyžaduje až „hrdinské“ úsilie.

Zaslal: Pi január 23, 2015 11:38 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
už zbiera š drby a klebety.

Opäť táraš nezmysly. Nie je to žiadna klebeta. Chovatelia králikov sa naozaj ohradili voči výroku pápeža.

Zaslal: Pi január 23, 2015 12:06 pm Odpovedať s citátom
Very Happy Very Happy Very Happy
ano...povedali, napísali...ale si nič neoverovali
Shocked Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Nuž buďte korektný a dajte sem do vašej zbierky "klebiet" aj tie vatikánske, priamo od zdroja:

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=21370

a môžete sem dať aj text z tejto stránky:

https://sites.google.com/site/tvojoponent/ateizmus/kulturna-vojna/tlak-verejnej-mienky-ako-nastroj/znevazovanie-cirkevnych-osobnosti/papez-frantisek

Lemmy, povedzte, prečo máte radšej mediálne lži ako pravdu?

Zaslal: Pi január 23, 2015 12:13 pm Odpovedať s citátom
Neostáva mi nič iné, len zopakovať, čo somuž povedal.

Nie je to žiadna klebeta. Chovatelia králikov sa naozaj ohradili voči výroku pápeža.

Zaslal: Pi január 23, 2015 12:21 pm Odpovedať s citátom
Až na to, že to nebol výrok pápeža.Oni sa ohradili voči klebetám médií. Médiá priniesli články so zavádzajúcimi správami.Pluska píše o prevrate v náuke o antikoncepcii. Iní píšu, že pápež vyzýva katolíkov k tomu, aby sa prestali množiť ako králiky.

V skutočnosti pápež povedal čosi iné: Papež však doslova řekl, že „někteří lidé si myslí, že – odpusťte mi ten výraz – abychom byli dobří katolíci, musíme být jako králíci“

Keď vám oznámim, že vás ktosi iný nazval idiotom, zažalujete ma preto, že som vás nazval idiotom? Rolling Eyes

Zaslal: Pi január 23, 2015 12:25 pm Odpovedať s citátom
Veď o to ide, že pápež je nevzdelaný. Vidno, že nepozná správanie králikov. Keby poznal, nemohol by spomenúť králikov, aj keď tak niekto hovorí. Na tom nezáleží, tu ide o pápežovu nevzdelanosť. Preto sa chovatelia správne ohradili voči pápežovi.

Zaslal: Pi január 23, 2015 5:55 pm Odpovedať s citátom
Cieľom pápeža bolo dávať prednáškou o králikoch?
Počuli ste prirovnanie pracovitý ako včielka? Včelári sa mmôžu ohradiť, lebo včielky sú nositeľom inej "ľudskej" vlastnosti - sebectva a lakomosti.

Nuž ale pokračujte v zbieraní klebiet...

Zaslal: Ne marec 15, 2015 11:43 pm Odpovedať s citátom
Pápež František povedal, že Diabol trestá Mexiko. Prečo Diabol? Prečo nie boh?

V minulosti boh trestal, a teraz sa vyhovárajú klerici na Diabla. Twisted Evil

Zaslal: Po marec 16, 2015 4:33 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 722
Lemmy napísal(a):
Pápež František povedal, že Diabol trestá Mexiko. Prečo Diabol? Prečo nie boh?

Nedávno som pozeral dokument o bombardovaní Drážďan v 2. sv vojne. Jedna priama účastníčka hovorila,ako to na ňu zapôsobilo,keď videla toľko utrpenia a skazy. Hovorila,že tie plamene jej úplne a okamžite odstránili z mysle vieru v boha. Jednoducho po tom bombardovaní už nemohla byť veriacou,pretože sa to priečilo s tým obrovským utrpením. Veriť v boha jej potom pripadalo,ako niečo absolútne nereálne,nemožné.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po marec 16, 2015 8:15 pm Odpovedať s citátom
Áno, na niekoho môže utrpenie mať vplyv, že prestane veriť v boha, ale to sú omrvinky, pretože na mnohých to nemá vplyv. Dôkaz: Po 2. svetovej vojne, aj po 1. svetovej vojne, nedošlo k výraznému poklesu nábožných.

Zaslal: Ut marec 17, 2015 4:32 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 722
Lemmy napísal(a):
Áno, na niekoho môže utrpenie mať vplyv, že prestane veriť v boha, ale to sú omrvinky, pretože na mnohých to nemá vplyv. Dôkaz: Po 2. svetovej vojne, aj po 1. svetovej vojne, nedošlo k výraznému poklesu nábožných.

Na niektorých miestach po vojne veriacich pribudlo. Brali vojnu, ako boží trest za svoje hriechy, ako sa tak často ľuďom vsugerúva. Ako však zareaguje na také obrovské utrpenie a nespravodlivosť, slušný, poctivý a všetky zákony dodržiavajúci človek? Musel by brať túto nespravodlivosť, ako totálne zlyhanie boha. Môže ale zlyhať všemocný, nekonečne spravodlivý a dobrý? Logicky nemôže! A obrovský rozpor mysle je na svete. Niečo potom človeku hovorí: “toto nie je v poriadku“. Potom pochopí, že bol klamaný a ten spravodlivý a nekonečne milosrdný boh neexistuje a je to len niečí výmysel.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut marec 17, 2015 6:09 pm Odpovedať s citátom
Bolo by vynikajúce, keby takto uvažovalo veľmi veľa nábožných.

Zaslal: Št august 06, 2015 6:30 am Odpovedať s citátom
Vatikánske rádio napísal(a):
Pope Francis noted that the Church in recent decades has developed a greater awareness of the need to be welcoming toward the divorced and re-married. He emphasized that they are still part of the Church – they are not excommunicated, and should not be treated as such, but rather must be encouraged, with their families, to participate in the Church’s life: through prayer, listening to the Word of God, the Christian education of their children, and service to the poor. He pointed to the words of Pope Benedict XVI, who called for careful discernment and wise pastoral accompaniment, while recognizing that there are no “simple solutions” to the difficulties wounded families face.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: