Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Satanisti v RKC

Veríte židom a kresťanom, že kedysi v nejakom raji bol hovoriaci had?

Áno, lebo som kresťan, katolík  
0%
  [ 0 ]  0%

Áno, lebo som kresťan, ale nie katolík (iná organizácia)  
0%
  [ 0 ]  0%

Áno, lebo verím tomu, čo sa píše vo Svätom písme (biblii)  
0%
  [ 0 ]  0%

Nie  
0%
  [ 0 ]  0%

Nie, lebo ide o náboženský blud  
100%
  [ 2 ]  100%

Celkom hlasov : 2
Lemmy
Zaslal: Št máj 30, 2019 10:06 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7164 Bydlisko: Mám.
V Rímskokatolíckej cirkvi sú otvorení satanisti, ktorí propagujú nebiblickú demagógiu.

Tomas12345 napísal(a):
1) Nebiblické učenie KC, - očistec,

Možno je nebiblické, ale satanisti vo vnútri Rímskokatolíckej cirkvi veselo používajú očistec ako argument strachu pre veriace ovce a veriacich baranov.

Citujem profesora Roberta de Mattei, ktorý 16. mája 2019 mal prednášku v Ríme (Vatikán = svätá neviestka, nehanebnica sveta):

Roberto de Mattei napísal(a):
Duchovné puto spája do jediného Mystického tela veriacich, ktorí bojujú na Zemi, duše, ktoré trpia v Očistci a blahoslavených, ktorí sa radujú v Nebi.

[S veľkým O, ako keby išlo o nejaký priestor.]

Treba zdôrazniť, že nie je možné hovoriť o diablovi bez toho, aby sme nehovorili o Pekle. Zem, Očistec a Raj sú miesta obývané dušami, ktoré tvoria Civitas Dei. Avšak aj údy Civitas diaboli obývajú svoje miesta, Zem a Peklo, pretože oni nemajú Očistec. Podľa katolíckej doktríny je Peklo nielen stavom zatratených, ale aj miestom, kde vzbúrení anjeli a tí, ktorí zomreli v smrteľnom hriechu, podstupujú večný trest.

Počiatkom mysterium iniquitatis však nebol hriech Adama a Evy, ale hriech Lucifera. Adam a Eva sa dopustili neposlušnosti pod vplyvom Satana.

[To je tiež nebiblické. Žiaden Lucifer, žiaden Satan, ale len hovoriaci had, ktorý bol potom potrestaný tak, že na jeho potomstvo, na ostatných hadov, uvalil bremeno, že sa budú plaziť po bruchu a ľudia budú po nich šliapať.]

Zaslal: Št máj 30, 2019 10:20 am Odpovedať s citátom
Hovoriaci had = náboženský blud

Biblia, Genezis 3,1: No had [s malým písmenom h] bol ľstivejší ako všetky poľné zvieratá, ktoré urobil Pán, Boh, a vravel žene: „Naozaj povedal Boh: »Nesmiete jesť z nijakého rajského stromu!«?“ Žena odpovedala hadovi: „Z ovocia rajských stromov môžeme jesť, ale o ovocí stromu, ktorý je v strede raja, nám Boh povedal: »Nejedzte z neho, ani sa ho nedotýkajte, aby ste nezomreli!«“ – Tu povedal had žene: „Nie, nezomriete, ale Boh vie, že v deň, keď budete z neho jesť, otvoria sa vám oči a vy budete ako Boh, budete poznať dobro a zlo.“ – A žena videla, že strom je na jedenie chutný, na pohľad krásny a na poznanie vábivý, nuž vzala z jeho ovocia a jedla, dala aj svojmu mužovi, čo bol s ňou, a on tiež jedol.

Biblia, Genezis 3,14: Tu povedal Pán, Boh, hadovi:

„Preto, že si to urobil, prekliaty budeš medzi všetkým dobytkom a medzi všetkou poľnou zverou! Na bruchu sa budeš plaziť a prach zeme hltať po celý svoj život! Nepriateľstvo ustanovujem medzi tebou a ženou, medzi tvojím potomstvom a jej potomstvom, ona ti rozšliape hlavu a ty mu zraníš pätu.“

Zaslal: Št máj 30, 2019 10:23 am Odpovedať s citátom
Biblia, Genezis 3,15 napísal(a):
…ona ti rozšliape hlavu a ty mu zraníš pätu.

Neviem, prečo je tam slovko „mu“, keď logicky má byť „jej“. Akože: …a ty jej zraníš pätu. Lebo je reč o žene, čo je zdôraznené slovom „ona“.

Logika je však slabá stránka u nábožných. Evil or Very Mad

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: