Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Výstava o ľudskom tele verzus cirkevníci

Lemmy
Zaslal: Pi október 26, 2012 8:44 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6928 Bydlisko: Mám.
Katolícka cirkev žiada zrušiť výstavu The Human Body

Výstava THE HUMAN BODY

Kedy: do 15. 12. 2012, každý deň od 9.00 h

Kde: Incheba Expo Bratislava, Pavilón D2

Zaslal: Pi október 26, 2012 8:46 pm Odpovedať s citátom
Organizátori výstavy Human Body útočia na cirkev: „Aj kostoly sú plné ľudských pozostatkov!“
TV Markíza napísal(a):
Katolíckej cirkvi aj lekárom, ktorí sú proti výstave Human Body, začali organizátori vracať úder. Tvrdia, že cirkev vystavuje ľudské telá, lebky a kosti, a preto ich nemá právo kritizovať.

Vadia im kostnice v niektorých kostoloch, ktoré sú plné kostí, lebiek, či dokonca lustrov vyrobených z kostí. Považujú to za väčšie zlo ako výstavu, ktorá iba učí návštevníkov o ľudskom tele.

Pýtajú sa, či aj cirkev vie zdokladovať pôvod ľudských ostatkov a či má súhlas mŕtvol na to, aby vystavovala ich pozostatky. Tak ako je to napríklad v prípade pozostatkov mučeníka v kostole v Bratislave, či známej múmie Žofie Bosniakovej.

Cirkev s telami neobchoduje

Cirkev vraví, že ak je v niektorom kostole telo mučeníka, vystavuje ho takto verejnej úcte a slúži to na posilnenie viery.

Zaslal: Pi október 26, 2012 8:49 pm Odpovedať s citátom
Keď telo slúži na posilnenie viery, t. j. indoktrinácia teizmu, náboženskej ideológie, tak to je podľa cirkevníkov OK.

Keď telo slúži na poznávanie, sú proti. Ako vždy, ak ide o vzdelávanie, sú proti. Evil or Very Mad

Zaslal: Po október 29, 2012 9:14 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 30 jún 2012 Príspevky: 36
O tom je dobrý článok na stránke OSAČR:
http://www.osacr.cz/2012/10/10/katolicke-pokrytectvi-slovensti-katolici-pozaduji-zakaz-vystavy-human-body/

Citácia:
Je to už stará písnička, kdy věřící křesťané používají svá vlastní morální pravidla výhradně na ostatní, ale sami se jimi neřídí. Hned z hlavy mě napadají desítky případů, kde katolická církev využívá mrtvoly zesnulých komerčně nebo mocensky s daleko menší pietou a s nulovým vzdělávacím potenciálem.

BUŠJvH si z toho robila srandu : http://www.facebook.com/photo.php?fbid=394592117276475&set=a.147717471963942.36059.145567775512245&type=1&theater Very Happy
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wiwi
Zaslal: St október 31, 2012 11:26 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 30 jún 2012 Príspevky: 36
http://www.cynickaobluda.com/2012/10/cirkev-v-tom-ma-jasno.html Very Happy
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne november 04, 2012 11:08 pm Odpovedať s citátom
Ľudmila Rešovská napísal(a):
Neverím, že slovenskí páni biskupi ešte v živote nepočuli o kláštore Kapucínov a jeho katakombách v Palerme, na Sicílii. Kapucíni tu v roku 1534 postavili kostol a za hradbami pochovávali svojich bratov do hromadného hrobu. V roku 1621 pribudol za hradbami mesta kláštor s katakombami, ktorý dostavali v roku 1732. V tom období začali mumifikovať mŕtvych mníchov a dnes môžeme v katakombách vidieť uložené telá asi osem tisíc mŕtvych, ktoré sú čiastočne mumifikované, iné nabalzamované. Sú v horizontálnej a vertikálnej polohe, ale aj v sede. Škoda len, že sa v katakombách kláštora nemôže fotografovať, takže nemôžem túto moju skúsenosť zdokumentovať aj fotografiami. V kláštore kapucínov sa rovnako vyberalo vstupné, rovnako išlo o absolútnu neúctu k mŕtvym, rovnako sa vystavovali mŕtvoly konkrétnych ľudí a pochybujem, že niektorí z nich dali v 18. storočí „súhlas“ na svoju mumifikáciu a vystavovanie.

Zaslal: Po december 03, 2012 11:40 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1751
Pani Rešovská je "svätica" žobravej rehole humanistov - Prometheus. Je pozoruhodné, ako táto amatérka je velebená napriek protirečeniam hraničiacim s mentálnou nedostatočnosťou. Naozaj tiež zastávate jej názor, že nebyť Jesénia,nebola by moderná mmedicína či Jesénius uskutočnil prvú pitvu? Ach jáj, vy sekulárni humanisti...
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TvojOponent
Zaslal: Po december 03, 2012 11:45 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1751
Viete,pán Škoda, iba obedzený človek , ideovo slepý, nedokáže rozpoznať rozdiel medzi predmetom uctievania a obchodu. Je to akoby ste si plietli manželku a prostitútku. Lebo obe používate (neberte to osobne) na sex. Milujúci človek však (že by na rozdiel od Vás) dokáže rozpoznať úprimný vzťah od toho ekonomicky vzájomne výhodného na základe kúpno-predajnej zmluvy. Až by ste si jedného dňa na výstave The Human Body uvideli vypreparovaného syna, ako mu návštevníci s bagetami v ruke čumia do análu, možno by ste začali chápať. A možno ani nie.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: