Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Spoločnosť Prometheus

wiwi
Zaslal: Št október 18, 2012 6:29 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 30 jún 2012 Príspevky: 36
V článku píšete "Kým ostatné organizácie majú uvedené nezisková organizácia alebo mimovládna organizácia, tak Spoločnosť Prometheus má uvedené: Miestna firma/podnikanie." ( http://humanisti.sk/view.php?nazevclanku=humanisti-podnikatelia&cisloclanku=2012100048 )

Už je to zmenené.

Naposledy upravil wiwi dňa Po október 22, 2012 11:38 am, celkom upravené 1 krát.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Št október 18, 2012 8:34 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6033 Bydlisko: Mám.
Dobrá rýchlosť. Wink

Ešte v registri za PSČ Banskej Bystrice treba zmeniť Bratislavu-Staré mesto. Laughing

Zaslal: So august 13, 2016 12:46 am Odpovedať s citátom
Spoločnosť Prometheus má nový dizajn stránky.

Zaslal: Po august 15, 2016 8:30 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1562
Lemmy, prečo podliezate eštébakom? Shocked

Zaslal: Po jún 05, 2017 9:42 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1562
Ďakujem za dôkaz - Spoločnosť Prometheus sa dopúšťa spolupáchateľstva v prípade krátenia daní a odvodov. Už sa o tom píše aj na internete Shocked Very Happy
https://neznaboh.wordpress.com/2017/06/04/skandal-podvodna-firma-data-asistent-diskriminuje-zakaznikov-na-zaklade-vierovyznania/

Zaslal: Pi jún 09, 2017 9:01 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 92
ceny velakarat sluzia na osprvedlnenie nemoralnosti uzitocnych idiotov.... niekedy mi to pripada cim vacsi blbec tym viac cien ...
Lemmy
Zaslal: Pi jún 09, 2017 9:03 am Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
ceny velakarat sluzia na osprvedlnenie nemoralnosti uzitocnych idiotov.... niekedy mi to pripada cim vacsi blbec tym viac cien ...

Toto je vynikajúci opis kanonizovaných, blahorečených, blahoslavených, a vôbec, všetkých svätých, ktorých vyrobili kresťania. Twisted Evil

Zaslal: Pi jún 09, 2017 11:20 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
svaty je kazdy kto je v priamom kontakte s bohom ... dokonca aj kazdy clovek po uplnej a platnej spovedi ... to ze niekoho vyhlasia za svateho len potvrdia ze zomrel v milosti posvacujucej a je nadalej v bozej pritomnosti .. nie je to ziadne ocenenie len konstatovanie stavu ...
Skeptik
Zaslal: Pi jún 09, 2017 5:33 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 620
strapaty napísal(a):
svaty je kazdy kto je v priamom kontakte s bohom ... dokonca aj kazdy clovek po uplnej a platnej spovedi ... to ze niekoho vyhlasia za svateho len potvrdia ze zomrel v milosti posvacujucej a je nadalej v bozej pritomnosti .. nie je to ziadne ocenenie len konstatovanie stavu ...

A so satanom nie je každý v kontakte? Je to tak isto nedokázateľná hlúposť.
Strašenie ľudí peklom zaberá hlavne na deti a slabých ľudí. Tí silní si nerobia nič ani z toho, že údajne pôjdu za svoje skutky do pekla. Zabíjajú ľudí a kľudne si povedia, že už aj tak pôjdem do pekla, tak je to už jedno, či zabijem jedného, či sto. Nedostať sa do pekla je slabá, až nulová motivácia byť lepším pre mnohých. Jediné, čo pomáha je dôsledné vykonávanie práva pre všetkých bez rozdielu. To je najlepšia demotivácia zločinu.
strapaty
Zaslal: Po jún 12, 2017 9:40 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
prevencia bola vzdy ucinnejsia ako restrikcia...
vsetko zlo nepochadza od diabla... zlo ci uz si to nazves peklom alebo ako chce je len nepritomnost boha ... podobne ako tma je nepritomonost svetla a absolutna zima nepritomnost tepla.. ak clovek zomrie v takom stave bude trpiet naveky . lebo vsetok zivot vzisiel z boha a vzdy sa bude tuzit vratit k bohu ... bez zjednotenim s nim nenajde zivot pokoj a to sa nazyva peklo .. bolest ktora neuhasina .
Lemmy
Zaslal: Po jún 12, 2017 10:32 am Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
tma je nepritomonost svetla a absolutna zima nepritomnost tepla

Táraniny.
Rastislav Škoda napísal(a):
Vo Wikipédii je článok o galaxii. V článku sa píše: „V roku 2000 bola objavená tmavá galaxia VIRGOHI21. Jej tmavosť bola verifikovaná a zverejnená v roku 2005.“ Opovážite sa protirečiť vedcom, autorom tohto objavu, že mali hovoriť o nízkej svetlosti tmavej galaxie namiesto o jej tmavosti?

V článku je však ešte jedna dôležitá veta.
Jeden bloger napísal(a):
„Nechcem povedať, že musí byť náboženským idiotom, kto uverí týmto idiotizmom, ale uľaví mi to.“

Zaslal: Po jún 12, 2017 3:08 pm Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
zlo ci uz si to nazves peklom alebo ako chce je len nepritomnost boha

Adam Roman napísal(a):
O bohu by človek za normálneho vývoja spoločnosti nemal ani len vedieť. Náboženstvom sa ľudia dnes zaoberajú len preto, že náboženstvo vôbec prežilo, rovnako ako sa trápia len tými chorobami, ktoré dnes ešte nie sú úplne odstránené. Ak by náboženstvo dnes nejestvovalo, zrejme by už nikdy nevzniklo! Práve v tom zmysle nás nič nenúti zaoberať sa vôbec predstavou akéhosi boha a práve preto veriaci sú tí, ktorí tvrdia čosi nezvyklé, čo by mali veľmi starostlivo dokazovať a nie počítať s tým, že kľukatý vývoj spoločnosti spôsobil, že sú dnes vo väčšine.

Zaslal: Po jún 12, 2017 8:28 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
ale boh nie je predstava .. myslis ze ludia by sa tak urputne drzali nejakych predstav ... ak by ludia nemali osobne skusensti s bohom nik by v nabozenstvo ani v boha neveril
Lemmy
Zaslal: Po jún 12, 2017 9:43 pm Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
ale boh nie je predstava .. myslis ze ludia by sa tak urputne drzali nejakych predstav ... ak by ludia nemali osobne skusensti s bohom nik by v nabozenstvo ani v boha neveril

Lenže to je len náboženská viera, že si niekto myslí, že nejde o predstavu.

Vari bohyňa Afrodita je skutočná bohyňa? Vari boh Mars je skutočný, naozajstný boh? To vari nie sú predstavy? Tisíce rôznych bohov nie sú predstavy? Sú! Sú to len a len predstavy, a veriaci, nábožní, svojimi rečami o bohoch len potvrdzujú, že ide o predstavy. Dodnes sa totiž na viac nezmohli.

Zaslal: Ut jún 13, 2017 8:15 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
prave preto uz dnes niesu lebo to boli len predstavy ... alebo zastrresovali len urcitu cast bozstva

boh ako otec, stvoritel a povodca je objavovany odjakziva ... dokonca aj ateistmi .. vsetci veria ze na zaciatku musela existovat nejak pra energia z ktorej to vsetko vzniklo .... jediny rozdiel medzi ateistom a teistom je ten ze teista veri ze ta energia ma vedomie (je to osoba) a kona veci umyslene a cielene ... ateisti neveria ze ma vedomie a veria v to ze vsetko vzniklo nahodou (riadenym postupom ktory nam nie je znamy.. ) teisti veria ze toto konanie nie je ukoncene a vedomie a umysel osoby stale trva podla danych zakonov. a podstatu zakonov a jej vplyv sa snazia popisat pozorovanim a hladanim prvotnej energie(bohu) v nauke o tejto energii cize v nabozenstve...zjavene nabozenstvo nie je majitelom pravdy .. pravdu len hlada a sprostredkuva ju .. a kazdy si ju moze overit na vlastnom zivote..

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: