Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Ateisti a ateistky o sebe

Lemmy
Zaslal: Pi september 21, 2018 9:47 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6817 Bydlisko: Mám.
Denisa Mikušová napísal(a):
Neverím v Boha

…a som ateistka. Neverím ani v jednu nadprirodzenú entitu.

Zaslal: Po september 24, 2018 12:23 am Odpovedať s citátom
Hana Fabry 21. septembra 2018 napísal(a):
Tento moj nesmrtelny koment na margo Carnogurskeho trestka vo veci "Kocur - biskup" nemozem nechat zapadnut prachom: "Ak by niekto zakladal organizaciu s cielom znicit RKC, hlasim sa za aktivnu clenku."

Archív.
Voltaire napísal(a):
Už sa mi sprotivilo stále počúvať, že 12 ľudí založilo kresťanstvo. Chcem dokázať, že jeden človek stačí na to, aby ho zničil.

Inak, nerozumiem jej, prečo na svojom účte zviditeľnila silné vulgarizmy.

Zaslal: Po september 24, 2018 5:25 pm Odpovedať s citátom
henofackovec napísal(a):
Akonáhle neverím v Boha a nie som nútený byť podriadený kráľovi, mám všetko vo vlastných rukách – a práve to je často najväčšie bremeno moderného človeka.

Zle napísaná veta. To bremeno je podstatne menšie, než s vierou v ktoréhokoľvek boha alebo bohyne, v akúkoľvek nadprirodzenú bytosť, v akýkoľvek paranormálny jav, v akékoľvek podriadenie kráľovi alebo nejakému elitnému politikovi (veľmi bohatému).

Keď neverím v žiadneho boha, ani sa neklaniam dnešnej šľachte, tak som podstatne slobodnejší, a som zbavený falošných bremien, ktoré na seba zbytočne kladú veriace ovce.

Zaslal: Po september 24, 2018 7:19 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 926
Lemmy napísal(a):

Keď neverím v žiadneho boha, ani sa neklaniam dnešnej šľachte, tak som podstatne slobodnejší, a som zbavený falošných bremien, ktoré na seba zbytočne kladú veriace ovce.

Dajme si trocha matematiky o "výhodách" náboženstva. Skorej boli veriaci povinní odovzdať desiatok. Ak si uvedomíme, že kňazov bola možno tisícina z počtu obyvateľstva, ak nie ešte menej, teda mali príjem približne 100 x väčší, ako iní obyvatelia, bez toho, aby museli ťažko pracovať. Kto by sa chcel zbaviť takého výnosného zamestnania? Samozrejme, že s takým kapitálom sa dá dosiahnuť veľa a následne to prináša ešte väčší zisk, ako 100 násobný, pretože veľkým vplyvom v celom spoločenskom živote sa zisky dajú ťažko porátať.
Ak to ale porovnám so súčasnosťou, keď dane prekračujú 50 % z príjmu, tak je jasné, v akej smutnej situácii sa ľudia nachádzajú.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: