Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Mlčanie

Lemmy
Zaslal: St september 19, 2012 11:54 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6496 Bydlisko: Mám.
Vtáčkovia, siroty a blázni na rádiu Viva
Peter Weisenbacher napísal(a):
Počúvam to už dlho, tie porovnania s tridsiatymi rokmi minulého storočia. Je to logické, je znova kríza a už aj najbohatšie krajiny sú plné armád nezamestnaných a nespokojných. Dlho som si myslel, že sú to neoprávnené obavy, kuvikanie, nežijeme predsa v dobách temna. To isté si však hovorili aj ľudia, ktorý len o pár rokov neskôr boli zbavení všetkých práv a nakoniec skončili v plynových komorách. Holokaust predchádzalo obdobie rozkvetu vedy, techniky, umenia a ideálov modernizmu.

Skutočný strach som prvý raz mal počas Protestov Gorila, ktoré som spočiatku spoluorganizoval. Slovenské médiá neveriace tomu, že táto spoločnosť dokáže vygenerovať grassroots hnutie, pasúce po neexistujúcich prepojeniach organizátorov na politické strany či sponzorov ma neprekvapili, i keď zaboleli. Neoverené, no vytlačené obvinenia z úst ľudí trasúcich sa žiadostivosťou dostať sa do médií ma ešte stále bolia, no neprekvapujú. Prekvapili ma fašistické tendencie a účastníci protestov.

Začalo to „nevinne“, kritikou na adresu Fedora Gála. Natáral hlúposti, o tom nie pochýb, a pre vlastné dobro by sa už radšej k ničomu vyjadrovať nemal, ale nebolo to tým, že je židovského pôvodu. Je to tým, že je to seba-stredný vyslúžilý revolucionár, ktorý si myslí, že má patent na rozum a takých tu máme 12 do tucta, nezávisle od pôvodu. Ako však podpora širokej verejnosti klesala, tak narastal záujem a možnosť prezentácie neonacistov a iných bláznov. Aby ste ma správne chápali, je mi jasné, že substantívna časť rôznych indivíduí pohybujúcich sa v okolí protestov nie sú žiadni kutí náckovia, len banda bláznov, ale práve v tom je to nebezpečenstvo, sú to prázdne nádoby, ktoré si chcú vo svojej frustrácií udrieť alebo rovno vešať. A do koho si udrú, kto ich naplní ideológiou? Malchárek ani Haščák po ruke nie sú, majú vysoké múry okolo svojich víl. Neonacisti pripravia iných nepriateľov. Zrazu sa hovorí o tom, že túto krajinu nezbedačujú skorumpovaní politici a multimiliardári, pre ktorých zákony neplatia, ale „asociáli žijúci z našich daní“ a za diabolikálnym plánom v pozadí nestoja korporácie vlastniace od nemocníc cez médiá až pohrebné ústavy všetko, ale tretí sektor a aktivisti platení Sorošom. Nie náhodou sa stihne podotknúť, že je „žid“. Oblbovanie národa nespočíva v hodinách každodenného vulgárneho bulváru valiaceho sa unisono so všetkých televízií, ale v 30 sekundovej reportáži o ľudských právach.

Zrazu zisťujeme, že slová ako aktivista, mimovládka, tretí sektor sú vyslovované jedným dychom s NWO, semitskou svetovládou a nepriateľom „slušných, poctivých“ ľudí sú okrem „asociálov“ zas raz a znova židia, homosexuáli a cudzinci (tentoraz najmä moslimovia). Ide mi mráz po chrbte z toho, ako ľahko sa dá zneužiť spravodlivý hnev davu.

Protesty zanikli (ale to je iný príbeh), po voľbách zavládol pokoj, osemdesiatrihlasová disciplinovaná väčšina, to je prírodný úkaz. Ostalo len zopár bláznov, prenasledujúcich bývalých organizátorov protestov na internete, tvoriacich iniciatívy, občianske hnutia, facebookové stránky obvykle v počte dve na jedného človeka. Nebezpečenstvo je, v rámci možností, zažehnané, aspoň to som si myslel donedávna.

Na stránkach Inštitútu ľudských práv sa odohralo viacero diskusií so stovkami príspevkov. Teoreticky by ma to malo tešiť, žiaľ boli plné nenávisti, urážok, konšpiračných teórií a nebezpečných klamstiev. Títo blázni sa evidentne organizujú a posilňujú. Sú to však len blázni, ktorých našťastie nikto nepočúva, sami seba poklepkávajú po egách ‚lajkovaním‘.

Ďalší omyl. Medzi týmito indivíduami nešetriacimi urážkami, krivými obvineniami, vulgarizmami, schvaľovaním alebo dokonca podnecovaním násilia (pozabíjať Rómov je opakujúci sa motív), sexuálnymi narážkami hraničiacimi so sexuálnym násilím, rasizmom a homofóbiou sa objavil istý Tibor Eliot Rostas. Nikdy som to meno dovtedy nepočul. Nič špeciálne, rovnaké názory ako ostatní spameri diskusií, akurát blazeovaný jazyk a dlhé vlasy. Antisemitské urážky na moju osobu, konšpiračné teórie o 9/11, nepodložené obvinenia, ohromné sebavedomie. Jednoducho štandard. Až do chvíle, kým som sa nedozvedel, že má reláciu na rádiu Viva. Nie, nehovoríme o blogu, jednom z tisícov so zanedbateľnou čítanosťou, samonatočenými videami na Youtube alebo ezoterickou internetovou televíziou. Nie, hovoríme o celoplošnom, mainstreamovom médiu, ktoré počúvajú desaťtisíce ľudí, hrá v mojej obľúbenej kaviarni a v aute ho počúva kamarátka v zrelšom veku, lebo „dobre hrajú“.

Neviem, kde presne, ani kedy presne, ale niekde sme spravili obrovskú chybu. Antisemita šíriaci nebezpečné konšpiračné teórie hovorí spomaleným hlasom do rádia denne svoje monológy. Čo bude zajtra, dovolíme popieračom Holokaustu, aby prednášali v školách „alternatívnu teóriu“ druhej svetovej vojny? Po zákaze stavať mešity označíme všetkých „arabov“ žltým polmesiacom? Po „liečení homosexuality“ v prime time televízií, budeme vysielať naživo popravy asociálov?

Prvý americký laureát Nobelovej ceny za literatúru Sinclair Lewis napísal ešte v roku 1938: „Keď fašizmus dorazí do Ameriky, bude zahalený do vlajky a držať kríž.“ Nemyslime si teda, že keď dorazí fašizmus dvadsiateho prvého storočia, príde v sivej uniforme s hákačom či v maškarnom kostýme kotlebovcov. Nie, to by sme to mali príliš ľahké. Bude si hovoriť aktivista, no jediné v čom sa kedy aktivizoval, bol vlastný biznis v reklamke. Bude sa tváriť ako intelektuál, lebo má dlhé vlasy s hipstreskou čapicou. Ukradne alterglobalistickú, environmentálnu a ľudsko-právnu agendu a zneužije ju ako prísadu do svojich antisemitských, mizogýnnych, homofóbnych a iných psychotických konšpiračných teórií. Oprávnené výhrady voči správaniu veľmocí zneužije na rozdúchavanie xenofóbie a vytváranie nacionalizmu.

V spravodajskom magazíne Humanisti.sk bol 31. 7. 2012 uverejnený článok Mlčanie v očakávaní, že:
V článku Mlčanie napísal(a):
Tibor Eliot Rostas bude vždy od pondelka do piatka odhaľovať mýty o civilizovanej spoločnosti, slobode, prosperite, trvalom raste a demokracii, aby spolu s rádiom VIVA preklenul vákuum spoločenského a mediálneho mlčania na témy, o ktorých sa nesmie hovoriť.

Zaslal: So január 05, 2013 8:06 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1680
A čože sa neľúbi, Lemmy.
Toto je tiež pekná kapitola. http://www.radioviva.sk/vysielanie/rubriky-a-relacie/mlcanie/91diel-rodina-na-odstrel.html

Môžete definovať svoje výhrady?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TvojOponent
Zaslal: Ut júl 16, 2013 5:17 pm Odpovedať s citátom
Inak Lemmy a ostatní sekhumanistíci...ako vnímate s odstupom času aktivity Rostasa?
Lemmy
Zaslal: Ut júl 16, 2013 6:28 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Inak Lemmy a ostatní sekhumanistíci...ako vnímate s odstupom času aktivity Rostasa?

Sú aj dôležitejšie veci, napríklad neschopnosť TvojOponenta chápať jednoduché vety. Takže minimálne môj záujem je teraz kdesi inde. Very Happy

Zaslal: Ut júl 16, 2013 6:38 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
TvojOponent napísal(a):

Sú aj dôležitejšie veci, napríklad neschopnosť TvojOponenta chápať jednoduché vety. Takže minimálne môj záujem je teraz kdesi inde. Very Happy

Vy si tu spamujete, Lemmy?
Very Happy
Lemmy
Zaslal: Ut júl 16, 2013 6:44 pm Odpovedať s citátom
Nemyslím, že ide o spam. Snažím sa z každej diskusie niečo pre seba vyťažiť. Ak jednoducho nevidím účel, tak na to nereagujem. V tejto chvíli nemám čo povedať k Rostasovým témam. Však nie som jediný humanista na svete. Nech sa vyjadrujú tí, ktorých to teraz zaujíma. Ja vidím teraz viac problémov u teistov typu TvojOponent, ktorí si len tak halabala čosi vymyslia o humanistoch, a posúvajú to do diskusie, akoby si to humanisti mysleli. A nakoľko to, čo o humanistoch hovorí TvojOponent, akosi nesedí na mňa, tak na to reagujem.

Zaslal: Ut júl 16, 2013 6:50 pm Odpovedať s citátom
Torobíte dobre,Lemmy, že besedujete. I ja sa môžem mýliťa zisťujem si kritické miesta svojho svetonázoru.
Rostasa som spočiatku mal rád. No jeho konanie je možné opísať ako parazitovanie na spoločenskej paranoji.
Odmietam strašiakov konšpirácií, chemtrails, židovských spiknutí...
Rostasa a jeho Zem a vek plánujem návrhnúť na anticenu Bludný balvan. Pripojíte sa?
Lemmy
Zaslal: Ut júl 16, 2013 7:07 pm Odpovedať s citátom
To aj ja odmietam tých strašiakov rôznych konšpirácií, aj chemtrails, či židovské spiknutia. Ale čo čítam články v humanistickom občianskom združení Národný Inštitút Francois Marie Voltaire, tak mám dojem, že sú humanisti z NIFMV náchylní veriť v tie židovské spiknutia.

Bludný balvan je v Česku, pochybujem, že oni sa budú zaoberať Rostasom.

Zaslal: Ut júl 16, 2013 7:12 pm Odpovedať s citátom
Napríklad humanistov v NIFMV trápi, či poľskí židia prejdú na bezmäsitú stravu.

Čo mne je úplne ukradnuté, ale som rád, že sa zakazuje rituálne zabíjanie zvierat.

Mne vadia také veci, ako je týranie koní (z náboženských dôvodov), býčie zápasy, ako aj islamský halal.

Zaslal: Ut júl 16, 2013 7:16 pm Odpovedať s citátom
Pokiaľ viem, Bludný balvan dostala aj firma Aquapol.sk.
Uvítal by som, ak by ste šírili tento článok:
https://sites.google.com/site/tvojoponent/o-vede-a-viere/zneuzitie-vedy/aquapol

Obrátil som sa na viacero inštitúcií, no všetky robia mŕtveho chrobáka. A ja netuším, prečo.
(Transpatenty International, Združenie na ochranu spotrebiteľov, Vivu aj Rostasa.)
Ide o podvod zneužívajúci vedu. Ide o podvod spôsobujúci veľké škody občanom. Už z princípu ako ľavicový ateista by ste mali hájiť pravdu a stáť na strane bezbranných občanov proti totalite podnikavcov.
TvojOponent
Zaslal: Ut júl 16, 2013 7:24 pm Odpovedať s citátom
Rituálne zabíjanie zvierat nie je o nič horšie ako zabíjanie kurčiat. Skôr si myslím, že viac potešenia majú zvieratá rituálne zabíjané ako tie na linke v mäsokombinátoch.
Býčie zápasy - tam je predpokladám absolútna zhoda medzi nami.
Lemmy
Zaslal: Ut júl 16, 2013 7:44 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Rituálne zabíjanie zvierat nie je o nič horšie ako zabíjanie kurčiat.

Je tam rozdiel. Je rozdiel zabiť kravu rýchlo, tak rýchlo, že skoro ani nepocíti bolesť, a zabiť kravu tak, že sa jej podreže krk, a pomaly sa nechá vykrvácať.

Zaslal: Ut júl 16, 2013 7:56 pm Odpovedať s citátom
Zvieratá na jatkách nezriedka zomierajú pomaly.
Odhliadnuc od životných podmienok.
Vykrvaácanie nie je tak trýznivé ako vyzerá. Zviera v podstate zaspí. Kresťanstvo zakazuje trýznenie zvierat.
Lemmy
Zaslal: Ut júl 16, 2013 8:13 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Zvieratá na jatkách nezriedka zomierajú pomaly.
Odhliadnuc od životných podmienok.
Vykrvaácanie nie je tak trýznivé ako vyzerá. Zviera v podstate zaspí. Kresťanstvo zakazuje trýznenie zvierat.

Aj ja, humanista, som proti trýzneniu zvierat. Ale ako presvedčím katolíka, aby nejedol baránka?

Zaslal: Ut júl 16, 2013 8:18 pm Odpovedať s citátom
Kresťanstvo nepraktizuje krvavé obety.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: