Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Vedec roka mal zrejme veľkú trému

Lemmy
Zaslal: So marec 28, 2009 8:58 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7345 Bydlisko: Mám.
Vedec roka SR 1997 fyzik prof. Vladimír Bužek (Fyzikálny ústav SAV) v televíznej relácii Prezidentské voľby 2009 (21. marca 2009) povedal:
Citácia:
Ja by som svojim spôsobom… oblial ma studený pot, keď som si tak čítal tie volebné heslá a plagáty, a keď som si uvedomil, že náš súčasný prezident myslí, cíti, koná národne socialisticky.

Aj keď ho vzápätí herečka Michaela Čobejová opravila, že národne a sociálne, nedal sa, aj tak to priklincoval chabým pokusom o opravu, keď sa opravil: „…no, národný socializmus.“

Zrejme mal veľkú trému pred kamerami. Kto vie, ako by som ja habkal, keby som mal čokoľvek povedať vo svetle reflektorov. Wink

Predsa len, povedať „národne socialisticky“ a dodatočne sa opravovať „no, národný socializmus“ vo vzťahu k prezidentovi, je ozaj tuhá káva aj na mňa. V súvislosti s prezidentom Tisom by som to ako tak pochopil, ale u Gašparoviča? Uvedomuje si prof. Bužek, čo znamená výraz „národný socializmus“, a kto bol jeho ideovým vodcom? Adolf Hitler.

Na Slovensku máme zakázanú propagáciu hnutí smerujúcich k potláčaniu práv a slobôd, teda aj spomínaný národný socializmus. Spájať národný socializmus so súčasným prezidentom… tak na to treba mať ozaj veľkú guráž.

Oblial ma studený pot, keď som to počul z úst vedca roka.

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.