Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Interupcie

Camo
Zaslal: St január 06, 2016 2:37 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 09 marec 2013 Príspevky: 26
Pred cca 2 rokmi svetom otriasla myšlienka, ktorá nastolila otázku v zmysle: Aký je rozdiel medzi zabitím nenarodeného cieťaťa napr. v 7 mesiaci a zabitím 6 mesačného novorodenca. Kde je deliaca čiara, ktorá robí zo "zhluku buniek" človeka??

Pred pár dňami sme mali tu unás v Bananase diskusiu ktorá riešila obludnosť návrhu zákona, ktorý navrhoval pre ženy ktoré podstúpia umelé oplodnenie niekoľko ročný trest.
Takúto ľahkú korisť si samozrejme nenechali ujsť zástupcovia liberálneho svetonázoru, ktorí sa s patričnou vervou postavili proti katolibancom a tmárom a zastali sa "práv" našich žien.
Tu si môžete pozrieť aký intelektuálnu úroveň má táto debata http://blog.sme.sk/diskusie/2648972/1/23943228/Nabozenske-slobody-nesmu-potlacat-slobodu-od-nabozenstva.html#23943228

Hneď na začiatku diskusie som nastolil otázku vedomia. Čo som podložil tvrdením jedného svetoznámeho ateistu na ktoré som v diskusii uviedol odkaz. Všetko na prvej strane tak sa neľakajte.

Vo výsledku to teda vyzerá tak že práva sa priznávajú iba ženám, nenarodeným v žiadnom prípade. O nich sa dokonca skoro vôbec nehovorilo. Ale práve o nich tu ide.

Otázka teda zne: Aký je rozdiel medzi medzi narodeným a nenarodeným dieťaťom, alebo kde je deliaca čiara, ktorá urobí zo "zhluku buniek" človeka?

Poprosím zhluky buniek aby sa diskusie nezúčastňovali.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: