Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Voľne šíriteľné protivojnové plagáty

Mona
Zaslal: So jún 09, 2007 6:33 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 10 január 2007 Príspevky: 163
Zo stránky www.anti-war.us vyberám tie, čo oslovili mňa.

Tento si budete musieť asi stiahnuť, aby ste ho dobre videli.

Zaslal: Ne jún 10, 2007 9:18 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7302 Bydlisko: Mám.
V tabuľke je uvedené, že na základné vzdelanie pre všetkých sa z pohľadu svetových priorít vynakladá ročne asi 6 miliárd USD (amerických dolárov), ale len na cigarety v Európe (súčasť tabakového priemyslu) sa vynakladá asi 50 miliárd USD ročne. Alkoholické nápoje "mierne" vedú pred cigaretami so 105 miliardami USD. Vrchol tejto tabuľkovej pyramídy tvoria náklady na zbrojenie vo výške 780 miliárd ročne.

Sú "drogy" akoby len pre vyvolených, a sú "drogy" pestované pre obyčajných ľudí, aby žili život hodný života poľných škrečkov. Z pozorovania malých chlapcov (mládencov) viem, že ich vie nadrogovať vojnová (bojová) situácia. Dnes sa to prejavuje rôznymi počítačovými hrami (Half-life, Mafia, Counter-Strike, a iné), kedysi na deti mali vplyv vojnové filmy, po ktorých sa deti hrali na indiánov a kovbojov. Ale, fakt, neviem, či kedysi dávnejšie boli populárne hry na inkvizítorov a bosorky.

Takže, už od skorej mladosti (najmä) mužskú populáciu drogujú zbrane, vojny, bojové hry... Čo sa v mladosti naučíš, akoby si v dospelosti našiel.

S nárastom hormónov v puberte dochádza popri "bojovnom" záujme aj o nový druh "boja", ide o "boj" (prípadne eufemisticky súťaž) medzi pohlaviami, z ktorého má očividný úžitok celé ľudstvo (veď aj preto sme tu, na tomto svete, keby tento druh súťaže nebol, ani by sme tu my neboli).

Aj tento druh "boja" ľudí veľmi droguje. A chytráci vedia, čo ponúkať hlupákom, pretože chytrák vie, čo dokáže hlupáka nadrogovať. Ak sa to nepodarí cez vojny, alkohol alebo cigarety (a iné drogové náhrady), chytí ho cez sex...je to také ľahké, keď sexuálne pudy ako sa vraví... "máme v krvi".

Zaslal: Ne jún 10, 2007 9:49 am Odpovedať s citátom
O tom, čo nás vie nadrogovať, sa spieva aj v jednej pesničke od hudobnej skupiny Zóna A - Závislí:

Zóna A napísal(a):
Kolegyňa pije stále kávu. Andrea šlukuje zase trávu. Mário si šľahá do žily. Laca prášky celkom zmenili. Všetci sú na niečom závislí. Konzumujú rôzne nezmysly. Každý si chce mozog oblbnúť. Na svoj hlúpy život zabudnúť. Igor prepíja celú výplatu. Jožo ju hádže do automatu. Žanetu očaril internet. Zabudla kde je reálny svet. Všetci sú na niečom závislí. konzumujú rôzne nezmysli. Každý si chce mozog oblbnúť. Na svoj hlúpy život zabudnúť. Edo usilovne podniká. Zákusky šrotuje Monika. Zora sa s činkami lopotí. Do roboty idú roboti. Všetci sme na niečom závislí. Tak si rýchlo niečo vymysli. Nájdi si svoj dôvod prečo žiť. Keď sa nechceš v sračkách utopiť. Utopiť. Utopiť. Obesiť.

Zaslal: Ne apríl 13, 2008 8:44 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 10 január 2007 Príspevky: 163
Ehm, až tak strašne tie zákusky nešrotujem. Very Happy

Zaslal: Ne jún 01, 2008 9:48 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 11 január 2007 Príspevky: 24 Bydlisko: ..., Mliečna cesta, pri Slnku, Zem, EÚ, SK, Trenčiansky k., Bánovce/Bebr., Partizánska 1506/92-34;-)
Boaeo, ja som čítal, že zásuvky.Very Happy
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Yahoo Messenger ICQ
Lemmy
Zaslal: Št marec 26, 2009 10:49 am Odpovedať s citátom

Zdroj (aj pre pozadie pracovnej plochy v počítači): Simpsonovci

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: