Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Slovákov najviac trápi nezamestnanosť

TvojOponent
Zaslal: Po november 09, 2015 10:49 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1569
Skeptik - to je evolúcia. Vy ju snáď spochybňujete? Very Happy

Zaslal: Po november 09, 2015 5:19 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 647
TvojOponent napísal(a):
Skeptik - to je evolúcia. Vy ju snáď spochybňujete? Very Happy

Opravedlňovať páchanie nespravodlivosti v humánnej spoločnosti výhovorkou, že je to evolúcia by nemalo dochádzať.
Začína to nenápadne, napr. zaplatením len desatiny mzdy za odvedenú prácu a končí to vraždením. Je to podobné, ako povedať na 1., 2. Svetovú vojnu, na holocaust, na vojnu vo Vietname, atď., že to bola evolúcia, nie niečo extrémne nehumánne. Ľudia by sa mali správať, ako ľudia a nie, ako zvieratá. Zvieratá žijú pre dnešok a nevedia domyslieť následky svojich činov, konajú intuitívne. Ak si ľudia neuvedomia, že sú ľudia, skĺznu na úroveň zvierat aj s následkami z toho vyplývajúcimi.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Po november 09, 2015 11:24 pm Odpovedať s citátom
Ateisti nie sú zvieratá?

Zaslal: Ut november 10, 2015 6:18 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
TvojOponent napísal(a):
Ateisti nie sú zvieratá?

Tvoj oponent, si nejako chornicky zaujatý proti ateistom, pritom ja nevidím skoro žiadny rozdiel v morálnosti, alebo nemorálnosti ateistov a teistov. V obidvoch skupinách sa nájdu baránkovia aj vlci. Uvediem taký malinký príklad. Na jar som požičal dosť drahú vec veriacemu, ktorý chodí pravidelne do kostola. Doteraz mi ju nevrátil.
Paradox medzi veriacimi a ateistami vidno napr. aj v militalizme niektorých štátov. Izrael, kde sú korene mnohých náboženstiev a kde asi každý verí, dá sa povedať, že je jeden z najteistických štátov je každý päťdesiaty človek vo vojenskej službe, ženy nevynímajúc. Ateistická – komunistická Čína má armádu s 2,3 miliónom vojakov. To je asi 10 x menej v prepočte na obyvateľa, ako má Izrael. O rozdiele vo vojenskom rozpočte ani nehovorím. V Izraeli tvrdia, že sú bohom vyvolení, že ich chráni boh, čo je vo veľkom rozpore s udržiavaním takej silnej armády. Niekde je asi chyba.
V ľudstve sa prelína humanizmus a evolúcia. Zatiaľ čo humanizmus hovorí – ochráň starca, dieťa, evolúcia hovorí – zabi starca, dieťa, okradni ho, privlastni si jeho majetok. Podobných prirovnaní by sa dalo vymenovať veľa. Niekedy prevládne humanizmus, niekedy evolúcia. Záleží to od okolností a aktérov, čo má navrch.
TvojOponent
Zaslal: St november 11, 2015 9:59 am Odpovedať s citátom
Skeptik - na Vašom mieste by som o zaujatosti moc nepísal. Lebo sám ste stelesnením zaujatosti. A teší ma, že vnímate slovo humanizmus rovnako, ako všetci rozumní ľudia a nie ako sekulárni humanisti Very Happy

Zaslal: Pi november 13, 2015 5:46 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
TvojOponent napísal(a):
Skeptik - na Vašom mieste by som o zaujatosti moc nepísal. Lebo sám ste stelesnením zaujatosti.

Nie som zaujatý voči ľuďom, pretože viem odsúdiť, alebo pochváliť tak ateistu, ako aj teistu. Mojim kritériom nie je príslušnosť k nejakému táboru, ale vykonané skutky. Mnohí sa nevedia prekonať a ľudí zo svojho tábora hodnotia nekriticky, neobjektívne, podľa barabášovského princípu, keď je zločinec a vrah milší, ako slušný Ježiš. Zaujatý som voči náboženstvám, pretože prinášajú viac zla, ako dobra. Nemám rád ich mocenské, manipulačné a zavádzajúce praktiky zabalené do nevinnej a nežnej obálky sľubov. Veriaci síce vedia byť kritickí napr. k niektorým ich predstaviteľom, ale systém ako taký nedokážu ohodnotiť, pretože ani nemajú záujem pozrieť sa na náboženstvo z inej strany. Keby začali pochybovať o existencii raja, tak by sa im zrútil celý svet. Radšej teda budú kráčať so zatvorenými očami, ako by si mali cestu pred sebou prezrieť, skontrolovať.
TvojOponent
Zaslal: Ne november 15, 2015 10:46 am Odpovedať s citátom
Veď ste opäť potvrdil, že ste zaujatý.
Ja sa pozerám kriticky aj do vlastných radov.

Zaslal: Po november 16, 2015 4:49 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
TvojOponent napísal(a):
Veď ste opäť potvrdil, že ste zaujatý.

Byť zaujatý voči zlu považujem za správne a morálne. Asi každý to považuje za správne, problém je ale vo videní zla. Zlo sa skrýva za rôzne pozlátka, maskuje sa za dobro, že je niekedy ťažšie ho identifikovať a kto si nedá tú námahu, tak ho nikdy nerozozná.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 3 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Pridať novú tému

Prejdi na: