Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Casopis Nota Bene pohladom predajcu

Kupujete si Nota Bene?

Ano  
100%
  [ 1 ]  100%

Nie  
0%
  [ 0 ]  0%

Kupil by som no nieje tam co citat  
0%
  [ 0 ]  0%

Nekupim si nikdy no peniazmi bezdomovcovi prispejem  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 1
Albert
Zaslal: Ut október 27, 2015 10:21 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 27 október 2015 Príspevky: 1
Dobry den,som tu novy no ako predajcu casaku poulicneho ma zaujima vela veci cize som sa zacal zaujimat o dianie v spolocnosti.Som bezdomovec a tuto vec pisem na mobile.
Viete v poslednej dobe sa mi bezne stava ze ludia nas casak odmietaju,nechcu citat a celkovo odmietaju nas bezdomovcov ako ludi.Vatsina z nas aspon nejaky cas robila a platila v tejto spolicnoati za platnych clenov.Niektori aj podnikali.Preco kto skoncil na ulici je kazdeho sukromna vec a nemozem sa vyjadrovat za inych.Cize ak mate zaujem vediet prwco kto zije na ulici spytajte sa ho.My sme normalni ludia ako vy,chceme zit normalne.Niesme dokonali,niektori piju niektoei boli zavreti v kriminale. No stale sme ludia. Kupujte nase casaky lebo vela z nas uz nema ani na zaplatenie ubytovania.Plati ze ten kto ma barly,vozik,psa...a podobne rekvizity ten zaraba dobre no my ostatni..cim lepaie vyzerju nasi predajcovia tym menej im to ide. Oblecenie maju aj pekne no v sekaci stoji euro kus.Je jedno ci si kupite handru alebo pekny kus.Neposudzujte nas podla oblecenia.Mame aj mobily no ten si nekuoujete ani vy kazdy rok novy.Ja mam patrocny.Staci.
Kazdy jeden z nas potrebuje predavat najmenej dvacat kusov denne aby mal na jedlo,ubytovanie,volakto aj cigy,nejaku tu kavu..lebo ide zima.No takyto lredaj nema takmer nik.Preco?Nevieme.Mame pocit ze ludia na nas zacali kaslat.Ze im su milejsi utecenci ako bezdomovci.Mame casto pocit ze by nas ostatni najradsej videli mrtvych.No my nemame okrem prijmu z predaja(0,70 eur/kus)nic ine.Nota Bene nam nedava ziadnu hodinovu mzdu,nepreplaca ubytovanie...nic nicovate.Nase vedenie je vlastne ako taka slovenska vlada.Poteebuju nas iba na to aby si ospravedlnili svoju vlastnu existenciu.Nic viac nic menej.
Pred rokmi nam aj ubytko preplacali,aj ine aktivity sme mali.No teraz to nieje.Od tej doby vela vody pretieklo Dunajom,vyplaty sa znasobili predaj klesol a na takych spinavcov ako sme my predajcovia uz nic neostalo.Pripadne dotazy zodpoviem v diskuzii.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Št október 29, 2015 8:19 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 720
Albert napísal(a):
Mame pocit ze ludia na nas zacali kaslat.

Prečo ľudia nepomáhajú bezdomovcom? Rôzne spoločenské vrstvy majú na to rôzne dôvody. Menej solventní, ktorých je veľa sú sami v problémoch, aby vyžili s ich nízkymi príjmami. Stredná vrstva, ktorá by pomáhala je veľmi malá a bohatí, ktorí majú z čoho dávať, tí sú väčšinou bezohľadní. Ďalšou príčinou je zlá politika štátu v mnohých oblastiach. Dávajú sa veľké peniaze na projekty, ktoré slúžia len na obohatenie určitých skupín. Chýbajú regulačné zásahy, koncepcie na zlepšenie všeobecného blaha. Nedostatok týchto opatrení vytvára chaos a nespravodlivosť. Mnohí potom nevidia východisko zo svojej situácie pre to množstvo nespravodlivosti a rezignujú. V Indii hovoria: „ Kto rezignuje, stáva sa žobrákom.“ Mnohí bezdomovci vidia, že nedokážu zo svojej biedy vykročiť ani na prvý stupienok, ktorý je z ich pohľadu extrémne vysoký. Sú bezradní a nikto im nechce pomôcť. Skorej sú tu tí, čo iným podrážajú nohy, aby sa po ich chrbátoch vyštverali vyššie. Ponúkajú ľuďom podradné zamestnanie za nízke mzdy. Je paradox, že máme úrady práce, ktoré nemajú čo ponúknuť a súkromné firmy, ktoré si na tom postavili zárobkovú činnosť ponúkajú prácu. Veľký problém v súčasnosti je ubytovanie, ktoré by mal mať každý človek zaručené aspoň na určitej minimálnej úrovni. Hypotekárne úvery však totálne zdeformovali trh s nehnuteľnosťami, ktoré sa stali prepychom, ktorým by nemali byť. Keby nebolo hypoték, ceny nehnuteľností by zákonite klesli a neboli by tak nadhodnotené. Králikárne by sa nepredávali za obrovské sumy, na ktoré má problém ušetriť aj pracujúci. Pomohlo by to vyriešiť situáciu mnohých. Ďalej je tu totálne zdeformovaný bankový systém. Ľuďom namiesto toho, aby im prostriedky v banke stúpali, tie im klesajú a potom, keď prídu problémy, sú hneď na mizine. Dalo by sa ešte veľa písať o roznych deformáciách, ale jednoducho povedané, v štáte je príliš veľa deštrukčných prvkov a málo regenerujúcich. Kosť, ktorá je tak zle vyživovaná sa musí zákonite zlomiť, čo mnohokrát zahubí aj celý organizmus.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: