Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Kauza MHD v Bratislave

Súhlasíte so zrušením zľavy pre invalidov?

Áno  
0%
  [ 0 ]  0%

Nie  
100%
  [ 2 ]  100%

Celkom hlasov : 2
Lemmy
Zaslal: Št júl 23, 2015 3:32 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6034 Bydlisko: Mám.
Primátor Bratislavy Nesrovnal sa rozhodol zrušiť zľavy pre invalidov. Prečo sudcovia ústavného súdu sa nedožadujú zrušenia ich privilégia cestovať zadarmo?

Čo sa stalo s našimi privilegovanými sudcami? Majú veľmi vysoké platy, zarábajú nadpriemerne, a ešte sa aj priživujú na cestovaní zadarmo. V čase, keď invalidom politici na čele s Nesrovnalom v Bratislave rušia cestovanie zadarmo.

Podporujem poslanca NR SR Juraja Drobu (kandidoval za stranu Sloboda a Solidarita) v jeho úsilí o zmenu zákona.
Juraj Droba napísal(a):
Podľa platnej tarify majú nárok na cestovanie zadara aj ústavní sudcovia. Na túto výhodu však primátor Nesrovnal ani poslanci mestského zastupiteľstva siahať nemôžu. Sudcovia ústavného súdu totiž môžu „bezplatne používať prostriedky pozemnej hromadnej dopravy“ na základe zákona 120 z roku 1993 o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov Slovenskej republiky.

Tak som sa ako poslanec Národnej rady rozhodol ich tohto privilégia zbaviť. Som zvedavý, či sa smeráci ku mne pridajú. Je hlboko amorálne, aby sme za pofidérnych okolností s obskúrnymi argumentmi zvyšovali životné náklady invalidom a na sudcov ústavného súdu s vysokými platmi vzhliadali ako na svätých.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: