Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Chrobák v hlave.

Skeptik
Zaslal: Ut júl 14, 2015 4:19 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1066
Často sa stáva, že človek dostane chrobáka do hlavy v podobe nejakej ideológie, náboženstva, atď.
Tento chrobák potom ovládne človeka a ten sa stane jeho otrokom, začne mu slúžiť, podriaďovať svoje konanie podľa pokynov chrobáka. Človek si ani neuvedomuje, ako sa stal vykonávateľom vôle chrobáka. Myslí si, že všetko koná z vlastnej vôle, slobodne, bez donútenia a necíti nátlak chrobáka. Je schopný spraviť všetko, pre dobro chrobáka, bojovať proti jeho odporcom, nepriateľom všetkými prostriedkami, nútiť ľudí niečo robiť proti ich vôli, mučiť, okrádať, alebo aj zabíjať Množstvo chrobákov je v hlavách ľudí po celom svete, pretože chrobák sa množí, veľmi ľahko. Dostáva do inej hlavy len jednoduchým rezonančným naladením. Stačí malý zákmit a už kmitá v hlave iného človeka malý chrobáčik, ktorý začína rásť. Pravidelné prikrmovanie si už chrobák zariadil. Najlepšie sa osvedčili masové akcie, kde sa zosilňuje rezonančná frekvencia podporujúca rast chrobákov v hlave, alebo aj neustále opakované čítanie tých istých textov, poučiek. Ako ale zistiť, či človek má chrobáka? Je na to viacej spôsobov, ale najjednoduchšie je overiť si, či máme závislosť na masových akciách, ktoré potrebuje chrobák na svoje prikrmovanie. Ak je človek schopný aj zabiť niekoho pre svoj názor, má veľký problém, pretože má v hlave už dospelého chrobáka, ktorý sa už skoro vôbec nedá zneškodniť. Žiaľ s takými prípadmi sa stretávame často.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut júl 14, 2015 5:04 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7149 Bydlisko: Mám.
Môže tak byť, ale aj nemusí. Inak opísal si to dosť všeobecne, skús byť aj konkrétny na nejakých príkladoch.

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Št júl 16, 2015 2:45 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1066
Lemmy napísal(a):
Môže tak byť, ale aj nemusí. Inak opísal si to dosť všeobecne, skús byť aj konkrétny na nejakých príkladoch.

Nedávno som videl taký vzorový prípad nasadeného chrobáka. V Španielsku chcela skupina priaznivcov IS uniesť nejakého človeka. Bolo jedno akého. Človek by mal jednoducho smolu, že bol v nesprávnom čase na nesprávnom mieste Potom ho chceli obliecť do oranžového odevu a sťať mu hlavu podľa vzoru IS a samozrejme všetko natočiť ,aby sa mohli pochváliť na internete.Je jasné, že to nemali z vlastnej hlavy, ale im bol rezonanciou nasadený chrobák do hlavy. Takých príkladov by sa našlo mnoho. Jedni majú nasadených náboženských chrobákov, iní protiteroristických, atď. Chrobáky už potom riadia svojho jedinca podľa svojej potreby.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.