Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Futbal – národná hanba

Lemmy
Zaslal: Ut október 27, 2009 1:08 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6185 Bydlisko: Mám.
Futbal – národná hanba

Miron Zelina napísal(a):
V ľuďoch je nahromadená agresia vzhľadom na aktuálnu spoločenskú situáciu. Ľudia si ju potrebujú vybiť a futbal je na to priam ideálny prostriedok. Ak si ju nedokážu vybiť bežnými spôsobmi, napríklad športovaním, môže to vyústiť do podobného správania na futbale, ako zažila Bratislava v nedeľu.

Zdroj: Chuligánom chýba láska a uznanie

Zaslal: Ut december 29, 2009 4:23 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 29 december 2009 Príspevky: 27 Bydlisko: TENTO VESMIR
tym ludom chyba viera v BOHA, ty ludia nemaju zmysel zivota...
si to uvedomju a preto si nic a nicoho nevazia bazia len po krvvych zazitkov...

kludne aj po vlastnej smrti...

Zaslal: Ne marec 28, 2010 9:02 pm Odpovedať s citátom
Chuligáni sa opäť na náš účet zabávali: horeli desiatky sedadiel, zasahovali hasiči, polícia poslušne čakala na futbalových fanúšikov, aby ich potom odprevadili na železničnú stanicu, obrnený voz a 500 policajtov z peňazí daňových poplatníkov asistovalo pri zábave chuligánov, kedysi sme tomu hovorili futbalový zápas, ako tomu hovoria dnes, to radšej nepíšem.

Jozef Fandel sa otázkou Prečo zamýšľa nad týmto fenoménom násilia na futbalových štadiónoch. Zrejme sa ozaj čaká, kým prídu prvé obete.

Jozef Fandel napísal(a):
Prečo polícia chráni/oddeľuje od seba tvrdé jadrá fanúšikov, a nechráni primárne slušnejšiu väčšinu? Prečo nie sú pri vstupoch na štadióny ešte tvrdšie prehliadky, pri ktorých by bez pardonu dostali doživotný zákaz vstupu všetci tupci pod parou alebo tí, snažiaci sa prepašovať dovnútra nepovolené veci? Prečo futbalové kluby nevyužívajú viac kamerové systémy a pri identifikácii vagabundov tým doživotne nezakážu vstup na akýkoľvek športový štadión v republike? Prečo tu už dávno nemáme také zákony, ktoré by pri vagabundských činoch „tiežfanúšikov“ tých posadili bez pardonu aj na niekoľko rokov do basy? Prečo kluby nevyzvú svoje fankluby na jasné dištancovanie sa od primitívnych hulvátskych výstrelkov? A ak tak fankluby neurobia, prečo sa nedištancujú priamo od nich? Prečo už konečne efektívnejšie nezakročí futbalový zväz? Prečo musíme tieto opakujúce sa policajné manévre pred futbalovými zápasmi platiť my všetci? Prečo sa situácia na futbalových štadiónoch tak zvlčila?

Použil výraz „zvlčila“, ale v skutočnosti vlci nie sú také hovädá, ako títo chuligáni. A dokonca ani hovädá nie sú také ako títo chuligáni.

Zaslal: Ne máj 16, 2010 7:47 pm Odpovedať s citátom
Radosť sledovať futbalové zápasy.

Bitkári bez problémov prebehli celé ihrisko, až k skupine banskobystrických fanúšikov a strhla sa medzi nimi bitka, v ktorej mali Žilinčania početnú prevahu. Až policajti s obuškami rozohnali bitkárov.

Corgoň liga (policajti – to znamená peniaze daňových poplatníkov)

Video na YouTube

Naposledy upravil Lemmy dňa St február 10, 2016 10:10 am, celkom upravené 1 krát.

Zaslal: Ut jún 01, 2010 11:19 pm Odpovedať s citátom
Márius Kopcsay napísal(a):
Cirkev je prvá, ktorá by mala zaujať stanovisko, ak sa pošliapavajú ľudské práva. Mala by sa ohradiť proti rasizmu. Proti násilnostiam a prejavom fašizmu na štadiónoch.

Prvé, čo ma napadlo, že nemajú odvahu, a treba ich pomknúť k činu:
Veru, aspoň ja, humanista, sa ozvem, keď cirkevníci nemajú odvahu.

Zaslal: Pi august 27, 2010 7:25 pm Odpovedať s citátom
Marián Repa napísal(a):
Futbalové štadióny a ich okolie sa pravidelne menia na bojiská, na ktorých si znepriatelené tábory vybavujú účty. Udalosti v Košiciach, kde fanúšikovia napadli vlastných usporiadateľov, v Bratislave, kde lietali na štadióne sedačky či naposledy v Žiline, kde sa stihli pobiť ešte pred zápasom v meste, nútia k úvahe: ako a či vôbec je možné tomu predísť.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So september 18, 2010 2:05 pm Odpovedať s citátom
Nedeľňajší ligový zápas medzi Slovanom a Spartakom nebol iba o futbale, ale aj o protižidovských nadávkach fanúšikov.

Zvykneme si na nenávisť?

V Pravde sa okrem iného spomína aj poslankyňa, ale nie menovite, ktorá europoslankyňa, preto citujem:
Poslankyňa Európskeho parlamentu za KDH Anna Záborská napísal(a):
Som pobúrená tým, že sa tak udialo v tzv. prime time, v seriáli, ktorý sleduje približne 30 % divákov z cieľovej skupiny 12-54 rokov. A som šokovaná, že sa tak stalo len štyri dni potom, čo sme si na Slovensku pripomenuli Pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia.

Ako občianka Slovenskej republiky som pobúrená tým, že TV JOJ pripustila, aby sa v jej vysielaní objavil človek, ktorý je dôvodne podozrivý z propagácie nacizmu. Som presvedčená, že podobné pocity majú mnohí diváci Vašej televízie. Preto Vás, vážený pán generálny riaditeľ, vyzývam, aby ste v mene TV JOJ zaujali stanovisko k účinkovaniu R. Rogela v programoch.

Len dodám: Aj mňa to poburuje rovnako ako p. Záborskú.

Zaslal: Ne september 19, 2010 11:11 am Odpovedať s citátom
Českej polícii sa podarilo zabrániť hromadnej bitke, ktorú si vopred naplánovali tvrdé jadrá fanúšikov futbalových tímov Sparty a Plzne.

Fanúšikovia oboch mužstiev sa na bitke dohodovali telefonicky a za každú stranu sa na nej malo zúčastniť po 40 ľudí. „Bola by to pomerne veľká akcia. Ale polícii sa to podarilo odhaliť a bitke zabrániť,“ cituje internetový server iDnes.cz hovorkyňu pražskej polície Ivanu Ježkovú. K bitke malo dôjsť pri nákupnom stredisku na pražskom Zličíne. Pri prehliadke áut pražských fanúšikov našla polícia okrem iného bejzbalové pálky.

Zdroj: SITA

Zaslal: Št jún 14, 2012 10:43 am Odpovedať s citátom
Opäť je tu futbalový ošiaľ.

A na už tradične najviac hnevá, že chuligáni sa opäť nevedia zmestiť do kože. Zneužívajú futbal na vybíjanie svojej agresivity.

Brutalita na šampionáte, Rusi sa pobili s Poliakmi

Zaslal: Po január 26, 2015 12:36 pm Odpovedať s citátom
Diváci nakreslili transparent, ako mu odťali hlavu. Futbalista Defour do nich kopol loptu

Na transparent umiestnili nekompromisný nápis: Červený alebo mŕtvy. A k nemu kresbu maskovaného muža so šabľou v jednej a Defourovou hlavou v druhej ruke.

Prejav nenávisti si všimli aj belgické úrady a národná futbalová federácia. Ministerstvo vnútra vraj zvažuje maximálne možné sankcie proti klubu – zatvorenie štadióna na päť rokov a pokutu 5 000 eur.

Šéf rezortu Didier Reynders nazval transparent „nechutným, hlúpym a neakceptovateľným“.

SME

Zaslal: Ut január 27, 2015 9:19 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1585
Správajú sa v duchu ateizmu.

Zaslal: Ne apríl 26, 2015 11:01 am Odpovedať s citátom
Futbaloví „fanúšikovia“ vyčíňali

25. apríla 2015 sa uskutočnil zápas medzi futbalovými klubmi Červená hviezda a Partizán v Belehrade v Srbsku. Stovky výtržníkov zničili sedadlá na štadióne a hádzali ich po ďalších návštevníkoch futbalového zápasu.

Chuligáni opäť poškodili povesť futbalu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: