Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Referendum Aliancie za rodinu

Ako bude postupovať prezident?

Vyhlási referendum  
0%
  [ 0 ]  0%

Obráti sa na Ústavný súd  
100%
  [ 1 ]  100%

Odmietne referendum  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 1
Lemmy
Zaslal: Pi február 06, 2015 8:39 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7215 Bydlisko: Mám.
Referendum je prvý krok k náboženskému štátu

V referende o rodine sa bude rozhodovať o tom, či si Slovensko udrží svetský a sekulárny charakter štátu, alebo sa posunie bližšie k náboženskému štátu.

Pravda

Zaslal: So február 07, 2015 8:06 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Pravda, v ktorej pracuje Hana Fábry...
Referendum nie je o zmene Ústavy v zmysle premeny na náboženský štát.Ide o šírenie poplašnej správy s cieľom odradiť občanov od účasti v referende.

Referendum podporujú aj ateisti a homosexuáli. Že by ateisti chceli zo SK náboženský štát?

Nuž tak,súdruhovia... špinavé boľševické praktiky.

Zaslal: So február 07, 2015 8:11 pm Odpovedať s citátom
Eduard Chmelár. Vynikajúci postreh:

Citácia:
Odmietol som všetky ponuky médií zúčastniť sa v sobotu večer po referende na povolebnej diskusii. Z tejto témy som už unavený a znechutený. V týchto dňoch premýšľam hlavne o tom, čo s nami toto hlasovanie urobí a čo o nás celý referendový ošiaľ vypovedal. Akí vlastne sme? Každý zo znepriatelených táborov sa oháňa láskou, v skutočnosti jej bolo primálo na oboch stranách. Priatelia, priateľky, čo to, preboha, robíme? Kam až chceme pri vášnivej obhajobe vlastnej pravdy zájsť? Keď si čítam internetové diskusie, mám pocit, akoby aj ľudí, ktorých som doteraz považoval ak nie za inteligentných, tak aspoň za príčetných, prepadol nejaký zmutovaný vírus šialenstva. Prosím, čítajte niekedy po sebe, čo píšete jeden druhému a spýtajte sa sami seba, či sa takto vyjadrujete aj v bežnom živote. Či by ste si takéto ostré, neraz až vulgárne a hlúpe slová povedali aj do očí a či by ste sa pri tom necítili minimálne trápne. Až príliš často mám skúsenosť, že nositeľmi takýchto hrubých prejavov sú zakomplexovaní ľudia, z ktorých sa pri náhodnom stretnutí vykľujú až zarážajúco neistí zakríknutí sociopati. Učiť sa komunikácii (nielen tej mediálnej) je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým.
Toto referendum nerozdelilo Slovensko. Ono len obnažilo, čo v nás bolo zasiate už dávno. Netvoríme jedno spoločenstvo, Slovensko je priestorom uzavretých komunít bez vzájomného prieniku a najmä bez vzájomného pochopenia. Nenávisť medzi nimi je zažratá tak hlboko, že vedie k automatickému prisudzovaniu zlých úmyslov všetkým, ktorí nie sú ako my sami. Nemýľte sa – nehovorím len o vskutku nechutnej kampani proti gayom a lesbám, ktorá ma núti vyjadriť takto surovo napádaným ľuďom svoju solidaritu a pevne stáť za nimi tak, ako stojím za každým, kto je slabší, v menšine alebo trpí nespravodlivosťou. Hovorím aj o tých, ktorí mávajú zástavou tolerancie, a pritom jej nemajú ani zamak, pritom nevedia tolerovať žiadny iný postoj ako je ten ich vlastný. Odmietam takéto polarizované uvažovanie, nemá s demokraciou nič spoločné. Nenaháňajú mi hrôzu katolíci vyznávajúci praktiky, ktoré nie sú vlastné môjmu humanistickému zmýšľaniu. Hrôzu mi naháňajú fanatici, ktorí sa v hysterických časoch, ako sú tie dnešné, vyroja zo všetkých strán ako oceľové čižmy šliapajúce po akomkoľvek individuálnom prejave slobody ľudského ducha.
Prejavom krízy je aj neustále štiepenie, hašterenie, zakladanie nových a nových politických strán bez hlbšieho obsahu a zmysluplnej vízie. Chýba hnutie, ktoré by zjednotilo Slovensko v celej svojej rôznorodosti na spoločných základoch. Lebo my tu musíme nielen žiť, ale aj naučiť sa riadiť nejakými všeobecne rešpektovanými pravidlami, ktoré nás posúvajú k spoločne dohodnutým, konsenzuálnym cieľom. Ak toto nedokážeme, vybijeme sa deštruktívnymi vášňami a rozplynieme sa v dejinných pohyboch. Nič viac nepotrebuje táto krajina ako mier a porozumenie.

https://www.facebook.com/ChmelarEduard/photos/a.328767897155109.80765.277333422298557/881945905170636/?type=1&theater

Zaslal: Ne február 08, 2015 11:57 am Odpovedať s citátom
Občania v tom majú jasno

Občania jednoznačne rozhodli, že nemajú záujem ubližovať homosexuálnym menšinám na Slovensku. V drvivej väčšine, viac ako 3 milióny občanov, dali politikom jasne najavo, že nesúhlasia s tým, aby sa na Slovensku schvaľovali zákony zamerané proti homosexuálom. Rovnako vydali politikom signál, že je najvyšší čas zaoberať sa eutanáziou.

Zaslal: Ne február 08, 2015 2:30 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1108
Lemmy napísal(a):
Občania v tom majú jasno

Občania jednoznačne rozhodli,

Občania nerozhodli,ale rozhodol systém referenda.Politici tak môžu ignorovať viac,ako 2 milióny voličov ( 50 %) populácie,ktorá môže voliť a rozhodnúť sami.
Potvrdilo sa,že referendum bolo zbytočné a o ničom nerozhodlo,pretože už prieskumy jasne ukázali výsledok. Hlasovať malo najviac 30% ľudí a vyjadrili sa jasne. 6miliónov € vyletelo hore komínom. Aspoň,že tie peniaze ostali doma.
Trocha drahý prieskum,ktorý niekomu poslúži na možné delenie spoločnosti a jej vzájomné rozoštvávanie.
Tému vlastne neotvorila Aliancia za rodinu,ale domáhanie sa určitých nárokov pármi rovnakého pohlavia. Politici spravili z vedľajšej témy prvoradú tému,ktorá mala byť možno na tisícom mieste v poradí riešení,ktoré má spoločnosť spraviť . V susednom štáte je vojna, asi to ešte poniektorí nevšimli. Sad
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne február 08, 2015 2:33 pm Odpovedať s citátom
Chybne uvažuješ, občania naozaj jednoznačne rozhodli, že nemajú záujem ubližovať homosexuálnym menšinám na Slovensku.

Keby mali záujem, išli by voliť, a volili by trikrát áno. Tí, ktorí mali záujem, tvoria výraznú menšinu.

Zaslal: Ne február 08, 2015 10:45 pm Odpovedať s citátom
Obec Sútor v okrese Rimavská Sobota sa zapíše do histórie.

Zaslal: Po február 09, 2015 4:23 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1108
Lemmy napísal(a):

Keby mali záujem, išli by voliť, a volili by trikrát áno.

Ja by som hodnotil toto aj niektoré iné naše referendá výrazom :"Sprostá otázka -sprostá odpoveď." Niekto si dáva dobrú námahu,aby vytvoril také divné otázky. Teraz mám pochybnosti,či vlastne Aliancia za rodinu nenahráva na smeč párom LGBI,aby si mohli presaiť svoje,pretože bez ich iniciatívy by asi téma nenarástla do takých rozmerov.
Musia byť za tým veľmi vplyvní ľudia,ktorí tlačia na pílu,aby dosiahli svoje.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Po február 09, 2015 11:14 pm Odpovedať s citátom
Lemmy, neblúznite:

Citácia:
ali politikom jasne najavo, že nesúhlasia s tým, aby sa na Slovensku schvaľovali zákony zamerané proti homosexuálom.

Chybne uvažuješ, občania naozaj jednoznačne rozhodli, že nemajú záujem ubližovať homosexuálnym menšinám na Slovensku.

Referendum nebolo proti homosexuálom. Inak by ho nepodporili aj homosexuáli.

Zaslal: St február 11, 2015 11:06 am Odpovedať s citátom
Pre referendum vystúpili z cirkvi

Viacerí veriaci, medzi nimi aj homosexuáli, opustili katolícku cirkev.

„S ohľadom na vyhlásenia konferencie biskupov a štvavú kampaň, ktorú predstavitelia cirkvi vedú voči gejom a teda aj voči mne, nechcem byť ďalej vedený ako člen rímsko-katolíckej cirkvi,“ píše sa v liste, s ktorým sa v týchto dňoch stotožnilo viacero kresťanov.

Dušan Mikušovič

Zaslal: St február 11, 2015 11:59 am Odpovedať s citátom
STOP nadprávam katolíckej cirkvi tlačí na pílu. Ani po skončení referenda im toto referendum nedá spať.

O Chromíkovi tvrdia, že je rozoštvávač rodín.

A Stempelovej vkladajú do úst tento výrok: „A hlavne najvýznamnejšou sociologičkou 20. a 21. storočia je fašistická ezoterička z Nemecka Gabriela Kuby.“

Keď už, tak nie Gabriela, ale Gabriele Kuby.

Zaslal: Ut február 24, 2015 11:32 pm Odpovedať s citátom
Takže "fašistická ezoterička" Vám lahodí?

Zaslal: St apríl 08, 2015 1:59 pm Odpovedať s citátom
Odbor všeobecnej vnútornej správy MV SR rozhodol a uložil OZ Aliancia za rodinu pokutu za porušenie zákona o verejných zbierkach. Aliancii za rodinu bola udelená pokuta vo výške 600 eur.

Aliancia za rodinu dostala pokutu za porušenie zákona

Zaslal: Ne máj 10, 2015 9:10 pm Odpovedať s citátom
May 08, 2015
Prokuratúra nenašla problém v neodvysielanej kázni

Obsah neodvysielanej kázne kňaza Rastislava Baku nebude mať trestnoprávnu dohru. Kázeň z obdobia pred referendom preverovala prokuratúra, porušenie zákona či nenávistný prejav však nenašla.
http://www.postoy.sk/content/prokuratura-nenasla-problem-v-neodvysielanej-kazni

Zaslal: Ne máj 10, 2015 9:25 pm Odpovedať s citátom
Rada pre vysielanie rozhodla o sťažnostiach ohľadom spotu k Referendu o rodine.

V stannovisku sa uvádza, že boli porušené práva Aliancie za rodinu.
...
Rada pre vysielanie a retransmisiu zaznamenala ohľadom referenda viacero sťažností. Jedna z nich sa týkala TV LUX, ktorá odvysielala spot Aliancie za rodinu s vyjadreniami známych osobností týkajúcich sa referenda. Rada počas utorkového zasadnutia (28.4.) rozhodla, že sťažnosť považuje na neopodstatnenú.

Rovnaký názor má rada aj na vyjadrenia sociologičky Silvie Porubänovej, ktoré odzneli v programe TA3 Špeciál – Referendum 2015. Sťažovateľ označil jej vyjadrenia za tendenčné a urážlivé voči ľuďom, ktorí sa zúčastnili referenda. Rada pre vysielanie označila sťažnosť za neopodstatnenú.
http://www.hlavnespravy.sk/rada-pre-vysielanie-rozhodla-o-staznostiach-ohladom-spotu-k-referendu-o-rodine/609750

Sylvia Porubänová je sekulárna humanistka...

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 8 z 8
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Pridať novú tému

Prejdi na: