Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Venezuela

Lemmy
Zaslal: Ne marec 08, 2015 11:59 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7149 Bydlisko: Mám.
Denník Pravda uverejnil 8. marca 2015 správu, ktorú SITA uverejnila už 22. augusta 2014. Samozrejme, s určitými drobnými úpravami.

Vo Venezuele začnú ľuďom snímať odtlačky pri nákupe potravín (Zdroj: SITA | 08.03.2015 20:40)

Venezuelský prezident Nicolas Maduro oznámil začiatok zavádzania systému povinného snímania odtlačkov prstov pri nákupe základných potravín. Cieľom je obmedziť pašovanie a ilegálne obohacovanie sa spôsobujúce akútny nedostatok potravín v krajine.

Snímanie bude podobné, aké sa používa pri voľbách. Nainštalovať by mali podľa prezidenta 20-tisíc snímačov a s tým podľa neho dobrovoľne súhlasili súhlasilo aj sedem veľkým súkromných reťazcov. Kritici však hovoria o narušení súkromia či zavádzaní komunistických praktík podobných tým na Kube.

Juhoamerická krajina sa dlhodobo borí s nedostatkom základných potravín, ktoré dotuje štát a ich cena je tak niekoľko násobne nižšia ako v okolitých krajinách. Ich nedostatok v krajine bohatej na ropu vyvrcholil vo februári 2014 protivládnymi nepokojmi. Vláda aj preto v lete začala zatvárať hranicu s Kolumbiou a prišla s návrhom zaviesť do praxe systém povinného snímania odtlačkov prstov pri nákupe základných potravín.

Veľká časť venezuelských tovarov totiž končí v kolumbijskom pohraničí, kde ich pašeráci predávajú s rýchlym a vysokým ziskom. Politicky polarizovanej Venezuele navyše výrazne škodia aktuálne nízke ceny ropy na svetových trhoch.

A pôvodná správa z agentúry SITA:

Venezuela chce zaviesť nákup potravín na odtlačky prstov (Autor: SITA, 22. augusta 2014 13:36)

Venezuelská vláda vo štvrtok predstavila zámer zaviesť do praxe systém povinného snímania odtlačkov prstov pri nákupe základných potravín. Cieľom je obmedziť pašovanie a ilegálne obohacovanie sa spôsobujúce akútny nedostatok potravín v krajine.

Snímanie bude podobné, aké sa používa pri voľbách. Opatrenie s cieľom vykoreniť hromadné nakupovanie lacných základných položiek by do praxe malo vstúpiť na prelome rokov. Kritici však hovoria o narušení súkromia či zavádzaní komunistických praktík podobných tým na Kube.

Juhoamerická krajina sa dlhodobo borí s nedostatkom základných potravín, ktoré dotuje štát a ich cena je tak niekoľko násobne nižšia ako v okolitých krajinách. Ich nedostatok v krajine bohatej na ropu vyvrcholil vo februári protivládnymi nepokojmi.

Vláda aj preto pred dvoma týždňami začala zatvárať hranicu s Kolumbiou. Veľká časť venezuelských tovarov totiž končí v kolumbijskom pohraničí, kde ich pašeráci predávajú s rýchlym a vysokým ziskom.

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.