Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Bieda občianskeho sektora

Lemmy
Zaslal: Po november 02, 2009 8:57 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6928 Bydlisko: Mám.
Vynikajúci článok od Braňa Ondruša, neviem, čo je dôležitejšie, čo vybrať, dať do pozornosti…

Napríklad toto?

Braňo Ondruš napísal(a):
Situácie je dokonca neraz taká, že sa musia postaviť proti vlastným záujmom. Napríklad vtedy, ak ich a ich deti rušia nočné prejazdy kamiónov po úzkych uliciach priamo pred oknami ich rodinných domov napriek tomu, že to dopravná značka zakazuje. Kamióny však patria firme, v ktorej pracujú a tak sa síce na ulici posťažujú, ale vystúpiť so sťažnosťou na zasadanie mestského (miestneho) zastupiteľstva už neprídu. Áno, boja sa. Ale nie politickej moci. Boja sa, že prídu o prácu, lebo v mene „flexibility pracovnej sily“ si s nimi môže ich zamestnávateľ robiť, čo chce.

Ešte častejšie sa stáva, že ľudia nie sú schopní prísť na verejné zhromaždenie pre nedostatok času. Okrem jednej majú ešte ďalšiu prácu, medzi nimi sa musia postarať o deti, potom ešte ísť nakúpiť a cez víkendy sa starať o domácnosť, o dom, záhradu, venovať sa deťom a blízkym príbuzným. Raz či dvakrát síce niekam prísť môžu, ale o dlhodobej a systematickej angažovanosti nemôže byť ani reči.

Priepasť medzi občanmi a politikmi je aj na najnižšej úrovni ešte stále veľmi veľká a je to výsledok systému, takže ju nemožno dostatočne preklenúť ani osobnou aktivitou. Iba obmedzený okruh ľudí chodí aj na pravidelné stretnutia s poslancom a väčšinou sa len posťažujú (zaplať pánboh aspoň za to, že povedia svoj názor), ale do aktivity sa nehrnú. Keď som sa prihlásil do projektu na podporu transparentnosti fungovania poslancov (aj komunálnych), moji voliči ma vysmiali. Za vyše roka som nenašiel jediného, ktorého by to zaujímalo.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi november 13, 2009 7:06 pm Odpovedať s citátom
Obyvateľov talianskych Benátok čakajú v sobotu testy DNA, píše sa v denníku SME.

Obyvateľov Slovenska čakajú v sobotu tiež testy. Pôjde o volebný test: Koľko občanov je ochotných zúčastniť sa volieb?

Zoznam kandidátov na predsedu VÚC
Lemmy
Zaslal: Ne november 15, 2009 9:06 am Odpovedať s citátom
Výsledky volieb do orgánov samosprávnych krajov si môžete pozrieť na stránkach: Štatistický úrad Slovenskej republiky alebo Voľby v Slovenskej republike.

Zatiaľ sú spracované neoficiálne výsledky, ale už sú uverejnené aj podrobnosti o počtoch hlasov u konkrétnych kandidátov, nielen na predsedu, ale aj u kandidátov na poslancov.

Napríklad: Na stránke volbysr.sk si vyberiete príslušný kraj a obvod, a uvidíte, koľko bolo odovzdaných hlasov: Platné hlasy pre kandidátov na predsedu a Platné hlasy pre kandidátov na poslancov.
Lemmy
Zaslal: Ne november 29, 2009 10:55 am Odpovedať s citátom
7 pre SMER, terajšiu vládu

1 pre pravicu, opozíciu

Pravici sa v týchto voľbách podarilo ukradnúť kreslo iba v Bratislavskom kraji.

Zoznam predsedov samosprávnych krajov

Zaslal: St január 14, 2015 7:26 pm Odpovedať s citátom
V Prešove bývalý primátor Pavel Hagyari na poslednú chvíľu podpísal dodatky k zmluvám 7 zamestnancom Mestského úradu, z čoho vyplýva, že by nové vedenia im vyplatilo až 135 000 eur navyše, tzv. zlaté padáky.

Pritom tí zamestnanci tam nie sú na večnosť, ale o tom rozhodujú voliči. Takže keď Pavel Hagyari vo voľbách neuspel, znamená to, že aj takí zamestnanci dosadení Pavlom Hagyarim tam nemusia byť.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: