Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  vyrokova logika

polar
Zaslal: So január 09, 2010 2:52 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 04 január 2010 Príspevky: 7
z toho clanku na mna normalne zaviala nostalgia, pretoze meno Raymond Smullyan mi pripomenulo jeho knihu "Jak se jmenuje tahle knizka" ktoru som kedysi davno cital.. A co sa tyka logiky minule som narazil na celkom fajn test:

http://www.help24.cz/index.php?page=psychologicke-testy&view=test-logiky
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AntropologickaKonstanta
Zaslal: So január 16, 2010 1:29 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
polar napísal(a):
A co sa tyka logiky minule som narazil na celkom fajn test:

http://www.help24.cz/index.php?page=psychologicke-testy&view=test-logiky

Super test, hodil by sa viacerym prispievatelom na tomto fore, aby si ho presli, a keby pochopili jeho zmysel v pozadi a podla takych pravidiel aj potom diskutovali, bolo by to super...
Lemmy
Zaslal: So január 16, 2010 10:04 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6925 Bydlisko: Mám.
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Super test, hodil by sa viacerym prispievatelom na tomto fore…

Vieš sa aj upresniť? Koľkým? Nože, uveď nejaké príklady.

Zaslal: Ut január 19, 2010 1:11 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Super test, hodil by sa viacerym prispievatelom na tomto fore…

Vieš sa aj upresniť? Koľkým? Nože, uveď nejaké príklady.

Jednoznačne viem uviesť nejaké príklady. Napríklad ak humanisti zorganizujú protest proti vyhláseniu NR SR kde sa uvádza: "toto rozhodnutie (rozumej Európskeho súdu pre ľudské práva v Štrasburgu -pozn.AK) je v rozpore s kultúrnym dedičstvom a kresťanskou históriou Európy" mali by uviesť zdôvodnenie prečo si myslia že Európa kresťanskú históriu nemá, lebo takýto výrok NR SR na základe prezentovanej výrokovej logiky sa aspoň mne zdá byť v poriadku -napr. sa dá demonštrovať postupnosťou výrokov: Slovensko má v štátnom znaku dvojkríž. Dvojkríž je podľa encyklopédie kresťanským symbolom vzkriesenia Ježiša. Ježiš je ústrednou postavou kresťanstva. Dvojkríž je teda naozaj zrejme kresťanským symbolom. Štátny znak sa nachádza v školách a verejných inštitúciách. Teda sa tam v rámci neho nachádza aj kresťanský symbol, lebo obsahuje dvojkríž. Takýto dvojkríž bol podľa encyklopédie používaný už v Byzancii v 9. storočí. Teda možno pokladať že Európa má kresťanskú históriu a tradíciu, preukázanú prítomnosťou kresťanského symbolu z 9.stor. v štátnom znaku, ktorý sa navyše tradične umiestňuje v štátnych inštitúciách. Ak prítomnosť kresťanského symbolu v školách a verejných inštitúciách je podľa Európskeho súdu pre ľudské práva v Štrasburgu "porušen[ím] práva rodičov vychovávať deti podľa vlastného presvedčenia", potom je toto rozhodnutie v rozpore s tradíciou vyvesovať štátny znak obsahujúci kresťanský symbol ako tradíciu v školách a verejných inštitúciách.
Lemmy
Zaslal: Ut január 19, 2010 4:56 pm Odpovedať s citátom
Inde som uviedol: Teisti radi hovoria, že do roku 1989 sme tu mali náboženskú neslobodu. Zdá sa, že po roku 1989 tu máme intelektuálnu neslobodu.Daz

Prečo? Lebo inde som ti už povedal:

Štátne symboly patria do štátnych organizácií. Tie tam majú svoje miesto. Ak sa štát neviaže na žiadnu ideológiu, potom ideologické symboly nepatria do štátnych organizácií.

Samozrejme som aj pochopil, nakoľko ďalej pokračuješ so svojimi názormi bezo zmeny, že túto vetu si ešte stále nepochopil:

Nauč sa raz prevždy toto rozlišovať!

Zaslal: Ut január 19, 2010 8:28 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Štátne symboly patria do štátnych organizácií. Tie tam majú svoje miesto. Ak sa štát neviaže na žiadnu ideológiu, potom ideologické symboly nepatria do štátnych organizácií.

Samozrejme som aj pochopil, nakoľko ďalej pokračuješ so svojimi názormi bezo zmeny, že túto vetu si ešte stále nepochopil:

Nauč sa raz prevždy toto rozlišovať!

Ja sa ťa ale pýtam ako sa vyrovnávaš so skutočnosťou že v rámci štátneho znaku, ktorý podľa Teba má miesto v štátnej inštitúcii, sa náchádza symbol (dvojkríž), ktorý encyklopédia označuje ako kresťanský (symbol vzkriesenia Ježiša), a teda podľa Tvojho chápania nevyhnutne aj ideologický. Na druhej strane, ak encyklopédiou označený dvojkríž ako kresťanský nie je považovaný ako ideologický ak sa nachádza v štátnom znaku, odkiaľ sa táto ideologickosť berie ak je kríž mimo neho. Tak či onak si v rozpore so samým sebou.
qedisk
Zaslal: St január 20, 2010 5:24 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 03 január 2009 Príspevky: 79 Bydlisko: Brno
Ja sa ťa ale pýtam ako sa vyrovnávaš so skutočnosťou že v rámci štátneho znaku, ktorý podľa Teba má miesto v štátnej inštitúcii, sa náchádza symbol (dvojkríž), ktorý encyklopédia označuje ako kresťanský (symbol vzkriesenia Ježiša), a teda podľa Tvojho chápania nevyhnutne aj ideologický. Na druhej strane, ak encyklopédiou označený dvojkríž ako kresťanský nie je považovaný ako ideologický ak sa nachádza v štátnom znaku, odkiaľ sa táto ideologickosť berie ak je kríž mimo neho. Tak či onak si v rozpore so samým sebou.
Aj vlajka europskej unie:

ma nabozensky motiv: Dvanast hviezd je dvanast apostolov. Modre pozadie je modry plast panny Marie. Ze bola tato vlajka prijata v den neposkvrneneho pocatia panny Marie nas nenechava na pochybach, ze symbolika je zvolena umyselne.

Ja som vzdy tvrdil, ze Europa ma svoje nabozenstvo: humanizmus.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AntropologickaKonstanta
Zaslal: St január 20, 2010 11:43 pm Odpovedať s citátom
qedisk napísal(a):

ma nabozensky motiv: Dvanast hviezd je dvanast apostolov. Modre pozadie je modry plast panny Marie. Ze bola tato vlajka prijata v den neposkvrneneho pocatia panny Marie nas nenechava na pochybach, ze symbolika je zvolena umyselne.

Ja som vzdy tvrdil, ze Europa ma svoje nabozenstvo: humanizmus.

Ak je to tak napísané v encyklopédii, tak to beriem, ale dosť o tom pochybujem. O dvojkríži v štátnom znaku však napísané že sa jedná o kresťanský symbol je, takže neviem o čo Ti ide.
Lemmy
Zaslal: So január 10, 2015 10:26 pm Odpovedať s citátom
Tomáš Búran: Prečo argumenty ateistov vyhrávajú?

Zaslal: Po január 12, 2015 11:59 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1751
Citujem z toho článku:
Koniec koncov je teizmus viera v osobného boha. No a tam, kde je viera, nemôžu byť dôkazy

TO: Teizmus nie je viera.

Zaslal: Po január 12, 2015 12:52 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Teizmus nie je viera.

Slovník cudzích slov (akademický) napísal(a):
teizmus – viera v jediného zosobneného, stelesneného Boha ako bytosti rozdielnej od sveta, ktorá svet stvorila, udržuje a riadi

Zaslal: Po január 12, 2015 1:33 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1751
čím sa líši od monoteizmu?

Zaslal: St október 10, 2018 3:33 pm Odpovedať s citátom
Jaronavar napísal(a):
Netreba vyratúvať, konkretizovať, každý vie o čom a o kom hovorím, koľkým ľuďom ich „pravda“ doposiaľ ublížila a ešte ublíži.

Autor neovláda logiku. Čo má každý vedieť? O kom hovorí? Keď nevie byť konkrétny, môže tárať výmysly.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: