Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Hlasovanie o diskriminácii geneticky postihnutých

Súhlasíte(š) s tým, aby nebola prípustná diskriminácia geneticky postihnutých detí?

ÁNO, súhlasím s tým, aby nebola prípustná diskriminácia ...  
42%
  [ 3 ]  42%

NIE, nesúhlasím, súhlasím s diskrimináciou  
0%
  [ 0 ]  0%

NIE, nesúhlasím, nejde o diskrimináciu  
57%
  [ 4 ]  57%

Celkom hlasov : 7
Karol Nagy
Zaslal: Ne jún 15, 2008 5:26 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 19 marec 2008 Príspevky: 6
Petičné referendum

Ministerstvo zdravotníctva SR predkladá vláde návrh novely zákona, v dôsledku ktorej by sa po prijatí parlamentom hľadelo na deti geneticky odlišné ako na ľudí druhej kategórie. Deti do 24. týždňa tehotenstva diagnostikované napr. Downovym syndrómom by bolo možné usmrcovať len pre toto ich postihnutie. Pritom už deti v 22. týždni tehotenstva prežívajú „nepodarený“ potrat a zachrániť dieťa mimo tela matky možno už po 19. týždni. Počas pripomienkového konania ministerstvom vykonali sme anketu medzi 205 slovenskými vysokoškolákmi. 55,5% z nich odmietlo takúto formu diskriminácie alebo sa proste postavili proti všetkým umelým potratom.

Súhlasíte(š) s tým, aby nebola prípustná diskriminácia geneticky postihnutých detí už aj pred narodením? Teda, aby nebolo možné ktorékoľvek z nich usmrtiť potratom aj po 12. týždni tehotenstva len pre ich postihnutie, čo u detí geneticky normálnych už možné väčšinou nie je?

Áno - nie?

Uveď(te) - podľa možností okrem odpovede (áno-nie) skutočné meno, priezvisko a kompletnú adresu (alebo aspoň časť týchto údajov). V prípade, ak sa chceš(te) zapojiť do pokusu o dialóg v tejto veci s jednotlivými poslancami NR SR, ktorých si vylosujeme, uveď aj svoj e-mailový kontakt, prípadne sa ohlás(te) na adresu: karolnagy7@gmail.com

Ak chceš(te) hlasovať aj neanonymne, ale si nepraješ(te), aby Tvoje (Vaše) meno bolo spájané s nickom, ktorým tu používaš, môžeš zahlasovať aj na:

http://www.prolife.estranky.sk/clanky/peticne-referendum/peticne-referendum
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne jún 15, 2008 8:08 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7124 Bydlisko: Mám.
Namiesto výrazu "deti" sa má používať výraz "plod".

Slovnou ekvilibristikou sa zaoberá aj užívateľ m.s. Rozumeli by ste si. Ouch

Zaslal: Po jún 16, 2008 12:34 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
plod - ide o človeka, presnejšie človeka pred začiatkom dospievania, teda DIEŤA v štádiu plodu. Podobne ako človek po narodení sa nazýva novorodenec, ale ide súčasne o DIEŤA. Alebo DIEŤA - dojča, atď. Konečne, aj 100 ročný starec, starena je DIEŤAŤOM svojich rodičov.

Nejde o žiadnu slovnú ekvilibristiku. Predpokladám, že človek už viac ako pred 5 tisíc rokmi vynašiel synonymá. Určite ich mali starí Gréci.

Žiadna matka nikdy nepovie v hovorovej reči v slovenčine:
"Čakám plod, dám si ten plod zobrať, videla som svoj plod na ultrazvuku, môj plod ma kope, hľadáme si meno pre náš plod, ktorý sa má narodiť už o tri mesiace, porodila som mŕtvy plod, ..."

ale vždy povie:

"Čakám dieťa, dám si to dieťa zobrať, videla som svoje dieťa na ultrazvuku, moje dieťa ma kope, hľadáme si meno pre naše dieťa, ktoré sa má narodiť už o tri mesiace, porodila som mŕtve dieťa,..."

Hovorili a hovoria tak už tisícročia. Bez ohľadu, či sa na príchod dieťatka tešia alebo nie. Hovorili tak už dávno pred tým, ako bola všeobecne prijatá vedecká hypotéza o vzniku života ľudského jedinca. Nie je známy jediný vedec, biológ, genetik na svete, ktorý by protirečil definícii, že život ľudského jedinca začína (spravidla) spojením ženskej a mužskej zárodočnej bunky (Výnimkami sú jednobunečné dvojčatá, trojčatá, ... a klony).

O slovnú ekvilibristiku, niekedy priamo o nekorektnú, lživú terminológiu ide skôr v slovníku obhajcov zabíjania detí pred ich narodením.

Namiesto odborného výrazu "umelé ukončenie tehotenstva (UUT)" používajú nezmyselný eufemizmus "umelé prerušenie tehotenstva (UPT)," aby to vyzeralo "vedecky," tak najčastejšie v latinizovanom tvare "interrupcia." V USA idú až tak ďaleko, že sa potratári radi vyhýbajú aj slovu "tehotenstvo." Vo svojich formulároch ponúkajú "obnovenie menštruačného cyklu." (!)

Nenarodené dieťa sa nahrádza okrem spomínaného plodu, okrem embrya aj výrazmi ako:

"zhluk buniek," "potenciálna ľudská bytosť," "tehotenské tkanivo,"...
Lemmy
Zaslal: Ut jún 17, 2008 7:36 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7124 Bydlisko: Mám.
Fajn, a ešte sprav petičné referendum za odluku náboženských organizácií [cirkví] od štátu. Aspoň tak ako vo Francúzsku. Nič moc, ale aspoň niečo.
Karol Nagy
Zaslal: St jún 18, 2008 2:08 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Keď už si teda uznal, že každý človek je pred dosiahnutím dospelosti (čo kľudne môžme chápať aj relatívne), v širšom zmysle aj dospelý je DIEŤAŤOM, tak by si logicky mal uznať aj to, že u nás, ak:

nenarodené dieťa (ľudský plod) vo veku 12. až 24. týždňov tehotenstva môže byť potratené len v prípade vážneho ohrozenia zdravia matky a v prípade ohrozenia zdravého vývoja, podľa vyhlášky 74/ 1986,

ale:

nenarodené dieťa (ľudský plod), geneticky odlišné (pritom môže byť životaschopné, zdravo sa vyvíjajúce), vo veku 12. až 24. týždňov tehotenstva môže byť potratené vždy, ak si to praje matka,

IDE O DISKRIMINÁCIU TEJ DRUHEJ SKUPINY DETÍ.
jozef antl
Zaslal: Št jún 19, 2008 1:27 pm Odpovedať s citátom
Anonymný
Karol Nagy napísal(a):
Keď už si teda uznal, že každý človek je pred dosiahnutím dospelosti (čo kľudne môžme chápať aj relatívne), v širšom zmysle aj dospelý je DIEŤAŤOM, tak by si logicky mal uznať aj to, že u nás, ak:

nenarodené dieťa (ľudský plod) vo veku 12. až 24. týždňov tehotenstva môže byť potratené len v prípade vážneho ohrozenia zdravia matky a v prípade ohrozenia zdravého vývoja, podľa vyhlášky 74/ 1986,

ale:

nenarodené dieťa (ľudský plod), geneticky odlišné (pritom môže byť životaschopné, zdravo sa vyvíjajúce), vo veku 12. až 24. týždňov tehotenstva môže byť potratené vždy, ak si to praje matka,

IDE O DISKRIMINÁCIU TEJ DRUHEJ SKUPINY DETÍ.
Mňa by zaujímalo aj prečo sa stále rozpráva o právach žien,že oni majú len právo rozhodnúť.A prečo sa neberie aj stanovisko otca. Prečo keď už tak nech je tam vyjadrenie aj od otca alebo nám je to jedno a zbavujeme sa zodpovednosti ?
Mona
Zaslal: Ne júl 06, 2008 2:03 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 10 január 2007 Príspevky: 163
No to sa pýtaš správne. Otec bol už v Novom zákone odsunutý na vedľajšiu koľaj. Jozef sa celým príbehom o Ježišovi vlečie ako taká múmia, len aby sa nepovedalo, že je Mária kurva, tak k nej pribalili akéhosi manžela, ktorý aj tak nebol biologickým otcom jej syna. Spomína sa iba v dobe Ježišovho detstva a potom ani nevieme, čo sa s ním stalo.

Pokiaľ je otec dieťaťa známy, jasné, že rozhodnutie je na oboch rodičoch. Ale väčšinou idú na potrat ženy, ktoré otca nepoznajú alebo otec o dieťa záujem nejaví. No a potom je to iba rozhodnutie ženy, či chce dieťa porodiť alebo nie.

Zaslal: St júl 23, 2008 2:33 pm Odpovedať s citátom
Anonymný
Mona napísal(a):
No to sa pýtaš správne. Otec bol už v Novom zákone odsunutý na vedľajšiu koľaj. Jozef sa celým príbehom o Ježišovi vlečie ako taká múmia, len aby sa nepovedalo, že je Mária kurva, tak k nej pribalili akéhosi manžela, ktorý aj tak nebol biologickým otcom jej syna. Spomína sa iba v dobe Ježišovho detstva a potom ani nevieme, čo sa s ním stalo.

Pokiaľ je otec dieťaťa známy, jasné, že rozhodnutie je na oboch rodičoch. Ale väčšinou idú na potrat ženy, ktoré otca nepoznajú alebo otec o dieťa záujem nejaví. No a potom je to iba rozhodnutie ženy, či chce dieťa porodiť alebo nie.
Na to ako reaguješ na jednotlivé názory tak to je zrejmé aj z tvojho profilu. Veď sa trocha ukáž kto si,čo si v živote dokázal?...

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: