Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Zaujímavé meno

Lemmy
Zaslal: So jún 14, 2014 2:56 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7152 Bydlisko: Mám.
Našiel som na Facebooku zaujímavé meno: Satanislava Nováková.

Veriaci by povedal: Božské meno.

Zdroj

Zaslal: Ut október 21, 2014 7:38 pm Odpovedať s citátom
Mladí rodičia v Perne na východe európskej časti Ruska urobili so svojím novorodeným synom rozruch. K zdeseniu matričných úradníčok a pravoslávnych popov pomenovali svojho syna po Luciferovi. Cirkev dala najavo, že chlapca pokrstí, ale až keď dieťa premenujú.

„Pôrod bol hrozne ťažký, chlapec sa dusil. Sľúbila som, že ak prežije, dám mu meno Lucifer,“ potvrdí matka dieťaťa Natalia Menšikovová, ktorá sa netají tým, že s mužom patria k satanistom. Príbuzní sú zdesení, ale vraj len preto, že netušia, že Lucifer je „symbol slobody myslenia“.

Šéfka miestnej matriky Tatiana Tužilinová sa márne pokúšala rodičov odhovoriť. Po dvoch týždňoch nezostalo úradom nič iné, než kapitulovať a vydať rodný list s vybraným menom. „Argumentovali sme, že žiť s takým menom v súčasnosti nebudí byť najpohodlnejšie, ale rodičia trvali na svojom. Zo zákona nemáme žiadnu možnosť takéto meno zakázať,“ posťažovala sa úradníčka.

Kresťanskí aktivisti chcú dieťa rodičom odobrať Exclamation

Zasiahnuť chcú teraz pravoslávni aktivisti. „Satanisti dali meno svojmu dieťaťu Lucifer! Požiadame o zverenie chlapca do starostlivosti a odovzdáme ho pravoslávnej rodine, ktorá ho pokrstí ako Michajla,“ vyhlásil vodca hnutia „Božej vôle“ Dmitrij Enteo. Ouch

Z miestneho biskupstva zaznelo, že cirkev prijme Lucifer, ak si to bude sám želať, ale pokrstiť ho môže „len menom svätého a nie diabla“.

Pravda, ČTK

Zaslal: Ut október 21, 2014 8:51 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Zvláštne Lemmy, že rovnako nevyvádzate v prípade, ak rodičia chcú dať deťom meno Adolf Hitler.
Je porušením ľudským práv zákazníka,ak si v cukrárni objedná tortu pre svojho syna s požiadavkou na nápis "všetko najlepšie Adolf Hitler" a cukráreň to odmietne?
Počul niekedy Lemmy o zoznamoch mien,ktoré matrika neakceptuje?
http://www.teraz.sk/magazin/mexiko-mena-hitler-deti/73760-clanok.html

Dieťaťu dali meno Adolf Hitler, úrady im ho vzali

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5497495/dietatu-dali-meno-adolf-hitler-urady-im-ho-vzali.html#ixzz3GoKvv1JS
http://www.sme.sk/c/5497495/dietatu-dali-meno-adolf-hitler-urady-im-ho-vzali.html

Zaslal: Ut október 21, 2014 9:02 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Zvláštne Lemmy, že rovnako nevyvádzate v prípade, ak rodičia chcú dať deťom meno Adolf Hitler.

Ale prečo ma hneď krivo obviňuješ? Naopak, vyvádzaš tu len ty sám, pretože toto je diskusné fórum, takže ja niečo napíšem, a aj ty môžeš niečo napísať. Doteraz ti nikto nebránil, aby si o tom Hitlerovi čosi napísal. Nenapísal si! Tak sa teraz tu nevzrušuj!

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: