Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Kulturistika

Lemmy
Zaslal: Ut november 01, 2011 10:37 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6516 Bydlisko: Mám.
Majstrovstvá sveta v kulturistike v indickom Bombaji

Kulturistika-MS: Do Bombaja schválený päťčlenný tím vrátane navrátilca Cibuľu

Bratislava 1. novembra (TASR) – V oficiálnej slovenskej nominácii na majstrovstvách sveta v kulturistike v indickom Bombaji (4. – 6. novembra) figuruje aj navrátilec do národného tímu Adam Cibuľa. Potvrdil to po súťažnej generálke a nominačných pretekoch v Poprade prezident Slovenskej asociácie kulturistiky, fitnes a silového trojboja (SAKFST) Michal Čapla.

© Fotografie Adama Cibuľu: MUSCLE & FITNESS

Cibuľa je špičkovým kulturistom rómskeho pôvodu a súčasne päťnásobným majstrom Európy. V minulosti získal povesť talentovaného, no súčasne kontroverzného športovca, keď napríklad zmeškal odlet z bratislavského letiska na MS 1996, či nečakane prerušil prípravu na jeden z kulturistických „mundialov“.
Michal Čapla napísal(a):
„Adam má azda najlepšiu súťažnú formu vo svojej kariére. O tom, že si nomináciu zaslúži, presvedčil aj počas víkendu na Tatranskom pohári. Do reprezentácie sa v podstate vrátil po dvojročnej pauze,“ povedal pre TASR na adresu 47-ročného Cibuľu šéf SAKFST.

Okrem kulturistu z Hnúšte, ktorý bude štartovať v kategórii do 60 kg, budú Slovensko v Indii reprezentovať ešte Igor Kočiš z Dukly Banská Bystrica (do 73 kg), Marián Čambal (do 85 kg), Ladislav Kuzder (do 90 kg) a Rastislav Solár (nad 100 kg/všetci Veterinár Košice).
Michal Čapla napísal(a):
„Máme tradične medailové ambície, v tom sa nič nezmenilo. Každá placka, každý kov sa počíta. Rozhodneme chceme potvrdiť dobré renomé slovenskej kulturistiky,“ dodal Michal Čapla.

V e-zine Humanisti.sk bol 19. 10. 2011 uverejnený článok Purdjaková a Weiterová zlaté na MS!

Zaslal: Pi november 11, 2011 5:16 pm Odpovedať s citátom
Kulturistka Purdjaková chce pridať ešte tri tituly

Tridsaťpäťročná Popradčanka Jana Purdjaková, členka Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, sa nedávno zlatými písmenami zapísala do dejín svetovej kulturistiky.

Dobrý rozhovor pripravil Štefan Žilka. Prečítajte si ho celý vo Webnovinách.

Zaslal: Pi december 16, 2011 11:29 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 29 november 2011 Príspevky: 7
tejto disciplíne nie a nie prísť na chuť Very Happy .. je skvelé byť fit a mať peknú postavu, ale ak to prekročí prírodné zákony - tak je to komické a nechápem v čom vlastne spočíva zmysel tejto aktivity..

mám kamarátov, ktorý sa pokúšajú maximalizovať svalovú hmotu a keď mám možnosť pozorovať, akým spôsobom sa tieto výsledky dosahujú, tak strácam voči niektorým jedincom rešpekt..

Zaslal: Pi december 16, 2011 5:53 pm Odpovedať s citátom
To máš ako v behom. Beh je zdravý, ale keď sa pozrieš na niektorých vrcholových športovcov, tak ide o pacientov s ťažkosťami kĺbov, a podobne. Alebo futbalisti, i takí dedinskí, čo len občas v nedeľu hrávajú futbal, niektorí majú „vodu v kolene“.

Čiže kto chce, nájde si to dobré na športe, kto nechce, nepríde mu na „chuť“. Wink

Kulturistika možno nie je tak obľúbený šport ako futbal, ale keď vezmem do úvahy futbalových násilníkov, tak som aj rád, že nie je až takto populárny.

Prečítaj si: Odstránenie chuligánov zo štadiónov je stále v nedohľadne a Futbal – národná hanba

Chcem tým povedať, že kto hľadá negatívne javy, nájde ich.

Zaslal: Pi december 16, 2011 6:00 pm Odpovedať s citátom
Kulturistiku treba vnímať rovnako ako ktorýkoľvek iný šport. A nie je to len o vrcholovom športe, i keď práve títo vrcholoví športovci sú vzormi.

Kulturistika nie je o svaloch, ale o disciplíne, vôli, snahe prekonávať prekážky, je to o zdravom životnom štýle. Posilňuje sa nielen telo, ale i duch. Už len to, že je potrebné sa prekonávať, už to človeka núti byť silnejším, ale nemyslím tým telesne (aj keď tento fakt nemožno podceňovať), ale duševne.

Áno, na niekoho zapôsobí Barbar Conan (myslím na dej filmu, nie na predstaviteľa, hlavnú úlohu), a tak sa potom nemožno čudovať negatívnym javov, že mladí chalani do seba tlačia rôzne zakázané látky (anoboliká).

Zaslal: Št január 19, 2012 8:21 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 29 november 2011 Príspevky: 7
no veď iste - kto by chcel hľadať negatíva, nájde ich všade, takže nekritizujem tento šport ako taký, iba vravím, že nemám obdiv pre jedincov, ktorí svoje telesné proporcie umelo ženú do groteskných rozmerov..

Mať vyšportovanú postavu je skvelé - ísť do posilňovne je fajn.. ale vyzerať ako vykŕmený brojler a musieť jesť 10 krát za deň.. to ma až tak neberie.

A o futbalovom fanatizme ani nemá cenu písať - to je niečo pre najfrustrovanejšiu časť obyvateľstva.. aby na chvíľku zabudli na fabriku a užili si medzi svojimi..

Zaslal: Ut apríl 17, 2012 7:35 am Odpovedať s citátom

Posedown po súboji o absolútne prvenstvo (zľava): Godzsák, Kuzder, M. Krakovský, Kováč, Tatarka, Havlík.

Majstrovstvá Slovenska v kulturistike

Zaslal: So september 27, 2014 4:35 pm Odpovedať s citátom
A tomu nerozumiem. Teda, sila, som prekvapený. Rolling Eyes

Najsilnejší chlapec sveta. Rumunský Herkules láme jeden rekord za druhým

Má 10 rokov.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: