Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Riešenie nezamestnanosti sa našlo.

robi
Zaslal: St október 02, 2013 11:37 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 20 február 2007 Príspevky: 169
Paríž chce firmy trestať za zatváranie fabrík.

Povedal som o tejto správe svojmu 82 ročnému otcovi a povedal mi aj Tu / rozumej na Slovensku/ by tak mali spraviť a vyriešili by nezamestnanosť.
mali by sme sa učiť z krajín vyspelého západu vyspelej západnej európy z krajín vyspelej demokracie.
Prosto zakázať majiteľovi továrne či konzorciu vlastníkov zavrieť továrne fabriky a prepustiť nevinných pracovníkov z práce pod prísnymi milionovymi pokutami a prípadne žalárom majiteľov.
správa:
Zákon umožní udeliť vysoké pokuty firmám, ktoré budú chcieť ukončiť ekonomicky udržateľnú prevádzku.

PARÍŽ. Dolná komora francúzskeho parlamentu v utorok schválila zákon, ktorý umožňuje udeliť vysoké milonove pokuty firmám, ak v krajine zatvoria svoje prevádzky. Prezident Francois Hollande chce zákonom umožniť zachovanie pracovných miest v klesajúcom francúzskom priemyselnom sektore.
Linka:
http://ekonomika.sme.sk/c/6955342/pariz-chce-firmy-trestat-za-zatvaranie-fabrik.html
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: St október 02, 2013 11:42 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5855 Bydlisko: Mám.
Ale je to čudné, pretože ak si kapitalista vytvorí podnik, tak riskuje, rovnako tak môže aj zatvoriť svoj podnik, ak má ísť do straty. Tú stratu mu štát preplatí?

Zaslal: Št október 03, 2013 12:22 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 20 február 2007 Príspevky: 169
Mal by robiť tak aby nemal stratu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CREASIRY
Zaslal: So november 16, 2013 1:09 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 16 november 2013 Príspevky: 2 Bydlisko: Bratislava
lenže on stratu potrebuje aby neplatil daň zo zisku Very Happy
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora ICQ
Lemmy
Zaslal: Pi september 05, 2014 8:24 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5855 Bydlisko: Mám.
O tohto muža sa zamestnávatelia trhajú: Dôvod je neuveriteľný

José Zamora si veľmi dlho hľadal vhodnú pracovnú pozíciu a denne posielal desiatky žiadostí a rozposielal životopisy.

Dostával však minimum odpovedí, a tak si povedal, že niečo musí zmeniť. A tak sa aj stalo…

Muža už deprimovalo každé ráno vyhľadávať rôzne pracovné pozície a posielať na adresy zamestnávateľov žiadosti, pretože mu skoro nik neodpovedal. Nedávno sa však rozhodol vyhodiť zo svojho mena „S“ a žiadosti posielal pod menom Joe Zamora. Na jeho obrovské prekvapenie bola jeho schránka preplnená kladnými odpoveďami na uchádzanie sa o zamestnanie.

Vedomá, či nevedomá diskriminácia?

Štúdie totiž zistili, že zamestnávatelia či už vedome alebo nevedome diskriminujú ľudí s menami blízkymi tmavej pleti. Jeden prieskum zistil, že uchádzači s menami podobnými bielej rase dostali o päťdesiat percent viac spätných odpovedí, ako uchádzači s menami, ktoré sú blízke ľuďom s tmavou farbou pokožky.

Aktuality

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: