Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Reklama

Lemmy
Zaslal: Ut január 24, 2012 11:24 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
Klasnová chce zakázať reklamu v detských programoch

„Reklama ani teleshopping by nemohli byť v detských programoch. Jednou z možností je taktiež to, že by nesmeli byť pred a po detských programoch,“ povedala portálu iDNES.cz Kateřina Klasnová, podpredsedníčka Poslaneckej snemovne parlamentu Českej republiky a podpredsedníčka politickej strany Veci verejné.

Političku inšpirovali slovenské zákony a taktiež jesenné referendum medzi registrovanými priaznivcami strany Vecí verejných. „Väčšina hlasujúcich kvitovala nevysielanie reklamy v detských programoch s potešením, preto som sa tým začala zaoberať,“ dodala.

Zdroj: iDNES.cz

Zaslal: Po júl 21, 2014 10:57 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
Väčšina sťažujúcich sa má pocit, že reklama uráža ich náboženské cítenie.

Najviac sťažností dostala Rada pre reklamu na plagát propagujúci Európsky festival humoru a satiry – Kremnické gagy 2013.

Autorom plagátu je známy slovenský maliar a ilustrátor František Lipták. Jeho rukopisom sú strašidelne zdeformované postavy namaľované prevažne červenou farbou.

Na tento plagát sa sťažovalo 45 osôb z celého Slovenska.

Ako dôvod uvádzali nevhodné využitie kríža v spojení so šašom, ktoré sa podľa nich vysmieva z kresťanskej viery a dehonestuje ju. Reklame tiež vytýkali, že uráža náboženské cítenie spotrebiteľov.

Viac: Ria Gehrerová, Tak toto nie! Čo Slováci najviac nenávidia na reklamách?

Článok môžete podporiť na Vybrali.sme.

Môj názor na sťažovateľov: Ouch

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: