Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Žilina ide príkladom

Lemmy
Zaslal: Ut júl 01, 2014 10:48 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7366 Bydlisko: Mám.
Dopravný podnik mesta Žilina od augusta uzná ISIC karty

Žilina 30. júna (TASR) – Dopravný podnik mesta Žilina (DPMŽ) začne od 1. augusta uznávať v mestskej hromadnej doprave (MHD) v celom rozsahu študentské ISIC karty a dospelý sprievodca dieťa v kočíku bude cestovať bezplatne. Na dnešnom zasadnutí o tom rozhodli poslanci Mestského zastupiteľstva v Žiline.

Medzinárodné študentské ISIC karty uzná DPMŽ podľa jeho riaditeľa Jána Barienčíka ako bezkontaktné čipové karty aj ako doklad o zľave či o návšteve školy.
Barienčík napísal(a):
„Do tejto bezkontaktnej čipovej karty mu môže dopravný podnik dobiť príslušné cesty. To znamená, že si nemusí vybavovať ďalšie karty a potvrdenia. Je to uľahčenie pre študentov. Takisto budeme uznávať ISIC karty vo vizuálnej podobe. To znamená, ak ju nebude chcieť použiť ako elektronickú kartu, budeme uznávať túto kartu ako doklad o zľave, o návšteve školy prostredníctvom príslušnej identifikačnej známky, takzvaného hologramu.“

Doplnil, že na základe podnetov občanov, skúseností z iných miest, iných dopravcov i vlastných skúseností sa rozhodli navrhnúť bezplatné cestovanie dospelej osoby, ktorá sprevádza dieťa v kočíku.
Barienčík napísal(a):
„Cestujúci nebude platiť ani za prepravu kočíka, ani za seba samého. Ide aj o bezpečnosť prepravy dieťaťa. Keď je plný autobus alebo trolejbus, rodič sa prioritne musí starať o dieťa. O jeho bezpečnú prepravu, o jeho naloženie aj s kočíkom. A následne si má ešte označovať cestovný lístok. Tak sme to uľahčili týmto spôsobom.“

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.