Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Neverte šarlatánom!

Lemmy
Zaslal: Pi máj 30, 2014 8:27 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7363 Bydlisko: Mám.
Marcelovi oznámili, že porazil rakovinu: O pár minút zomrel rodičom v náručí cestou od liečiteľa!

Celé Česko pobúril prípad štyridsaťpäťročného muža, ktorý trpel rakovinou krvi. Klasickú liečbu odmietol a namiesto toho sa zveril do rúk liečiteľovi. A to sa mu stalo osudným. Myslel si, že sa uzdravuje, ale bohužiaľ to bolo presne naopak. Zomrel.

Prípad zaujal pracovníkov Rádiožurnálu, ktorí začali pátrať. Do spolku, či skôr sekty, nasadili človeka, ktorý predstieral, že má nádor v hlave. Suchý mu povedal, že ho uzdraví a že sa mu bude venovať o dva týždne. Pre človeka s tak vážnou diagnózou môže mať pritom tak dlhé čakanie fatálne následky.

Figurant nakoniec dorazil na statok a tajne nahral všetky rituály, ktoré sa v dome odohrávali. Počas prvej seansy mu Jiřího asistentka Jiťulka diagnostikovala neexistujúci nádor a guru potom začal čarovať. Čo v preklade znamená tlieskanie rukami a dialóg sám so sebou. Mladíkovi vysvetlil, že každý človek má dušu, ktorá má päť tiel a duší – fyzickú, emocionálnu, esenciálnu, x-faktorovú a voľnú duchovnú.

Figurantovi Suchý po pár sedeniach oznámil, že liečba prebieha úspešne a „nádor“ sa zmenšil o dva centimetre. Nastal teda čas, aby sa spýtal „univerza“, akú si má účtovať cenu. Konečná suma znela 3 500 korún (približne 130 eur).

Topky.sk

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora
Skeptik
Zaslal: So máj 31, 2014 5:33 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1181
Lemmy napísal(a):
guru potom začal čarovať. Čo v preklade znamená tlieskanie rukami a dialóg sám so sebou.„univerza“, akú si má účtovať cenu. Konečná suma znela 3 500 korún (približne 130 eur).

Topky.sk


Všetky tie rituály - tlieskanie rukami,spievanie,rôzne tance,modlenie nad chorým,ktoré praktikovali a praktikujú šamani a rôzni liečitelia všade vo svete sú vlastne výrazom bezmocnosti nad chorobami. Všetky praktické možnosti liečenia boli už predtým vyčerpané a preto im už zostalo len posledné - spievanie,zariekanie,bubnovanie,hŕkanie hrkálkami,vyslovovanie nezmyselných slov,tancovanie,prikladanie rúk a pod. Niekedy to možno zapôsobilo ako placebo a psychicky to povzbudilo človeka.
Smutné je,keď sa niekto pomocou takých rituáloch priživuje a zarába na nešťastí iných,aj keď dobre vie,že nedokáže človeka vyliečiť,ale doslova len blufuje.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.