Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Kandidáti na prezidenta

Komu dáte svoj hlas?

Gyula Bárdos  
0%
  [ 0 ]  0%

Jozef Behýl  
0%
  [ 0 ]  0%

Ján Čarnogurský  
20%
  [ 1 ]  20%

Robert Fico  
20%
  [ 1 ]  20%

Viliam Fischer  
0%
  [ 0 ]  0%

Pavol Hrušovský  
0%
  [ 0 ]  0%

Ján Jurišta  
0%
  [ 0 ]  0%

Andrej Kiska  
0%
  [ 0 ]  0%

Milan Kňažko  
0%
  [ 0 ]  0%

Stanislav Martinčko  
0%
  [ 0 ]  0%

Milan Melník  
0%
  [ 0 ]  0%

Helena Mezenská  
40%
  [ 2 ]  40%

Peter Osuský  
0%
  [ 0 ]  0%

Radoslav Procházka  
20%
  [ 1 ]  20%

Jozef Šimko  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 5
Lemmy
Zaslal: So marec 22, 2014 11:20 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7064 Bydlisko: Mám.
Tak, a máme to tu! Ďalší dôkaz o obmedzovanie slobodných rozhodnutí.
Prezident Ivan Gašparovič napísal(a):
Do budúcnosti je otázka, či by kandidát nemal podstúpiť proces bezpečnostnej previerky predtým, ako chce kandidovať v prezidentských voľbách.

Ešte šťastie, že už konečne vypadne z politiky. Treba dúfať, že na jeho hlúpy názor nenaskočia ďalší hlúpi politici.

Zaslal: St marec 26, 2014 8:13 pm Odpovedať s citátom
Ficov rozhovor s Bohom

Robert Fico sedí na tajnáša v kostole, prezlečený za starenku, modlí sa Anjel Pána a po modlitbe sa takto obráti na Boha.

Fico – Bože pomôž!

Boh – To si ty Robo?

Fico – Áno!

Boh – Čo sa deje?

Fico – Slováci sa úplne zbláznili! Ja pracujem 24 hodín denne, spravil som pre nich všetko a oni by si zvolili namiesto mňa aj Antikrista!

Boh – Čo kandiduje Oklamčák?

Fico – Nie. Kiska! To je ten, čo sa rúha! Hovoria mu Dobrý anjel!

Boh – Kiska, Kiska… takého anjela tu nemám.

Fico – Veď on nie je anjel. On je scientológ, Bože! Neznaboh!

Boh – Robo, a ty si čo?

Fico – Ja v teba verím!

Boh – Veď si ma dvakrát zaprel!

Fico – Kedy?

Boh – Veď na prihláške do komunistickej strany a v televíznej debate!

Fico – Veď aj svätý Peter ťa zaprel! A trikrát. A spravil si ho pápežom. Ja len dvakrát, tak by si ma mohol spraviť prezidentom.

Boh – Ak chceš byť prezidentom tak si založ akciovku.

Fico – Akcioviek mám plnú p… priehršť.

Boh – Robo, teraz som ti dobrý. Aký dobrý chlapec si ty bol! Pokrstený, prvé sväté prijímanie, pobirmovaný… vyzeralo to, že by si mohol byť kňazom. A ty komunista!

Fico – Inak sa Bože nedalo! Pomôžeš mi? Veď, čo všetko som spravil pre cirkev na Slovensku!

Boh – Cirkev? To čo je? Ja s tým nemám nič spoločné. A keď sme pri tých voľbách, ako dopadol Čarnogurský?

Fico – 0,6 percenta.

Boh – To je ale ostuda! Jooooj!

Fico – To je. A chudák, volebný štáb mal v takej kaviarničke, určite mu na záver, keď platil útratu došlo dobre ľúto, že čo sa tam cpal!

Boh – Robo, nebuď škodoradostný!

Fico – Nie som Bože, nie som.

Boh – Ale si! A Hrušovský?

Fico – Jáááj, to bola sranda. On žiaden volebný štáb počas volebnej noci ani nerobil. Kukal výsledky doma v pyžame. 3,3 percenta len získal.

Boh – Tak mu treba! Keď sa s vami scukol!

Fico – Bože, nejako sme to zahovorili, že by si mi pomohol vyhrať prezidentské voľby. Pomôž mi Bože!

Boh – Tak priznaj, že vo mňa veríš. Verejne! V priamom prenose. Ale nie na TA3. Tam by to vystrihli.

Fico – To nemôžem. Akoby to vyzeralo!

Boh – A v tom byte si bol alebo nebol?

Fico – V akom byte?

Boh – Ty dobre vieš, že v akom!

Fico – A keby som aj bol, čo to zmení?

Boh – Bol alebo nebol?! Počúvaj, ja nie som Puškárová! Tak bol alebo nebol?! Pravdu!

Fico – Bol. Ale nikomu to nehovor.

Boh – A prečo ty tak často klameš?

Fico – Neklamem.

Boh – Robo, neser ma!

Fico – Tak áno, ale nie často. Pomôžeš mi?

Boh – Ťažko ti pomôžem. Ja nie som všemohúci. To len tá cirkev vraví. Ja nemôžem všetko a aj neviem všetko. Ozaj, a čo nové s Bezákom?

Fico – Je v Taliansku.

Boh – Na dovolenke?

Fico – Nie, ako to povedať… kajá sa.

Boh – Ty by si sa mal, Robo, ty by si sa mal!

Fico – Budem. Sľubujem. A nedalo by sa nejako pomôcť? Chceš dopustiť, aby malo Slovensko za prezidenta neznaboha?!

Boh – Ale veď on tuším povedal, že je veriaci?

Fico – Ten toho narozprával, že vie čo ekonomike škodí, čo jej pomáha… vytvoril tisícky pracovných miest… že veľa od života dostal a že to musí vrátiť… už sa mi o tých jeho piatich, či šiestich vetách sníva. Že je buddhista, potom, že sa teší na krst svojej nemanželskej dcéry…

Boh – Robo, nevymýšľaj si! A Buddhisti sú ale fajn. Páči sa mi na nich, že oni o mne nerozprávajú. Ozaj, keď sme pri tých krstoch… a čo má nové Boris Kollár?

Fico – Ani neviem. Tuším má už šieste, či siedme dieťa. A každé s inou.

Boh – Aha!

Fico – Tak pomôžeš mi prosím?

Boh – Robo, to ja nedokážem. Dal som ľuďom slobodnú vôľu, čo som síce už miliónkrát oľutoval, ale neviem s tým nič spraviť.

Fico – Tebe nebude vadiť, že prezident Slovenska bude neznaboh?! Keď zariadiš, že ma zvolia, dám opraviť všetky kostoly a postavím toľko nových kostolov ako multifunkčných futbalových ihrísk!

Boh – Z Eurofondov?

Fico – Nejak to už vymyslím. Tak čo?

Boh – Robo, ty ma nepočúvaš! Neviem pre teba nič spraviť. A úprimne, ani nechcem. Nechcem sa miešať do svetských vecí. Mám iné veci na práci.

Fico – Aké?

Boh – To by si ty nepochopil Robo.

Fico – Takže mi predsa len nepomôžeš?

Boh – Nie.

Fico – Tak v teba neverím!

Boh – To si celý ty Robo. Tu nie si na výbore strany a nežiadaš o vstup do KSČ! Čau! Idem si zahrať s Petrom pinčes.

Fico – So Steinhübelom?

Boh – Nie. So svätým. Minule ma tak nabil, že mu to teraz musím vrátiť. Tak už naozaj idem. Čau!

A vtedy Robo horko zaplakal.

Zdroj: JeToTak.sk

Zaslal: Št marec 27, 2014 4:01 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1032
[quote="Lemmy"]Ficov rozhovor s Bohom

Robert Fico sedí na tajnáša v kostole, prezlečený za starenku, modlí sa Anjel Pána a po modlitbe sa takto obráti na Boha.

Teraz je problém,že bohom sú peniaze,moc a iné faktory,nie nejaká imaginárna bytosť. Od nich záleží,kto zasadne do nejakého úradu.
Keď vidím výsledky volieb prezidenta v Amerike,tak sa nemôžem zbaviť dojmu,že je všetko dokonale zinscenované.Konečný výsledok býva taký,že vyhrá len tesne niektorý kandidát,aby boli aj porazení spokojní,že to bolo tesné.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Št marec 27, 2014 8:35 pm Odpovedať s citátom
Skeptik, a toto poznáš? Sokrates stretá Ježiša.

Zaslal: Pi marec 28, 2014 12:34 am Odpovedať s citátom
Na voľbách je zaujímavý ešte jeden údaj: Počet odovzdaných platných hlasov (1. kolo).

Ján JURIŠTA 12 209
Ján ČARNOGURSKÝ 12 207
Viliam FISCHER 9 514
Jozef BEHÝL 9 126
Milan MELNÍK 7 678
Jozef ŠIMKO 4 674
Stanislav MARTINČKO 2 547

Na kandidovanie potrebovali 15 000 podpisov. Ale vo voľbách získali menej hlasov, než pri podpisovaní.

Zaslal: So marec 29, 2014 7:32 pm Odpovedať s citátom
Perličky pri voľbách:

Roztržitá volička chcela na obálku napísať adresu.

V Trenčíne vhodila volička omylom do urny aj občiansky preukaz. Vrátia jej ho až ráno, prípadne v noci po skončení volieb.

SME

Zaslal: So marec 29, 2014 7:58 pm Odpovedať s citátom
Nicholsonová zo Slobody a Solidarity chce po voľbách otvoriť otázku, či človek, ktorý nevie čítať a písať, má rozhodovať o budúcnosti celej krajiny.

Pluska napísal(a):
„Ja som si nie úplne istá, či zákon pamätá na negramotnosť človeka. Keď niekto nemôže čítať, zákon to vysvetľuje tak, že je slepý, poloslepý alebo má silné dioptrie. Sem však chodia voliť negramotní ľudia, ktorí majú hlasovací hárok hore nohami a k nim príde človek, ktorý im úplne vulgárnym spôsobom ukazuje, kde majú dať krížik. Myslím si, že toto nie je úplne v poriadku, že negramotný chodí s gramotným kontrolórom,“ povedala členka jednej z volebných komisií v obci Lucia Nicholsonová.

Zaslal: So marec 29, 2014 8:02 pm Odpovedať s citátom
Tak na tomto sa zasmejete! V bratislavskom Lamači sa v sobotu dobýjala do volebnej miestnosti jedna z voličiek ešte pred jej otvorením. Zmýlila si totiž deň, kedy sa prechádza na letný čas.

Pluska

Zaslal: So marec 29, 2014 11:28 pm Odpovedať s citátom
Andrej Kiska – prvý nezávislý prezident

Novým prezidentom bude Andrej Kiska.

Zaslal: Ne marec 30, 2014 9:25 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Andrej Kiska – prvý nezávislý prezident

Novým prezidentom bude Andrej Kiska.

Jedno mi chýba pri prejavoch politikov.Aj Kiska to vynechal.Nepovedal,že chce byť zástupcom všetkých občanov Slovenska. Všetci hovoria,že chcú zastupovať krajinu a občanov,ale nepovedia konkrétne akú.Vyznieva to to tak,ako keby zastupovali napr. Ameriku. Spineyes Už by si politici mohli zvyknúť vyjadrovať sa jasne,že sú slovenskí politici a zastupujú slovenských občanov a Slovensko,alebo to tak nie je? Question
Lemmy
Zaslal: Ne marec 30, 2014 2:17 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Nepovedal,že chce byť zástupcom všetkých občanov Slovenska. Všetci hovoria,že chcú zastupovať krajinu a občanov,ale nepovedia konkrétne akú.

Áno, asi to tak nepovedal. Ale všetkých občanov, znamená aj nevoličov. Wink

Zdroj: E-zine Humanisti.sk

Ale rozdiel 60 ku 40 percentám je výrazný. Ešte šťastie, že voľby boli demokratické, lebo účasť bola vyššia ako 50 %. Very Happy

Zaslal: Po marec 31, 2014 3:05 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Ale rozdiel 60 ku 40 percentám je výrazný. Ešte šťastie, že voľby boli demokratické, lebo účasť bola vyššia ako 50 %. Very Happy

Výsledok mi bol jasný už dávno pred voľbami,aj keď som očakával menší rozdiel. Vedenie kampane,kandidáti,všetko nahrávalo Kiskovi. Čo je pre mňa zarážajúce,že ľudia skočili na túto taktiku a 1 300 000 dalo hlas tomu,koho poznajú len málo,pretože nebol činný dlhší čas v politike. Stačilo,aby sa jeho tvár stala známejšou z bilboardov a pozitívne prezentovaná v médiách. Z toho vyplýva,že ľudia sú extrémne manipulovateľný. Je to demokracia,alebo moc kapitálu,ktorý si presadil svoje? Každý nech si dá odpoveď sám.
Lemmy
Zaslal: Po marec 31, 2014 7:50 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Výsledok mi bol jasný už dávno pred voľbami,aj keď som očakával menší rozdiel.

Mal si to napísať pred voľbami. Teraz také reči považujem za bezpredmetné. Ľahko sa každému veští, keď už pozná výsledok. Razz

Zaslal: Po marec 31, 2014 8:59 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Je to demokracia,alebo moc kapitálu,ktorý si presadil svoje?

Je to demokracia. Ľudia mali možnosť, a využili ju. Ale ako som predtým povedal, tá demokracia je veľmi krehká, pretože volieb sa zúčastnilo len 50,48 % voličov. V pomere k všetkým voličom má Kiska len 29,5 % podporu. Čiže 70 percent obyvateľstva má nejaký iný názor. Od ľahostajného postoja ku Kiskovi až k postoju antikiska.

Takže ja to považujem za normálne, že sa nájde niekto, kto nesúhlasí s Kiskom, alebo sa snaží spochybňovať voľby ako také. Už som si na to zvykol. Máme slobodu slova, a to znamená, že ľudia majú rôzne názory, a môžu ich verejne vyjadriť.

Zaslal: Po marec 31, 2014 9:30 pm Odpovedať s citátom
Tí nespokojní občania sa musia viac snažiť.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 9 z 10
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: