Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  AI: Sakíne Aštíaníovej stále hrozí trest smrti

Ste za zrušenie trestu smrti ukameňovaním?

Rozhodne áno  
88%
  [ 8 ]  88%

Viac áno, ako nie  
11%
  [ 1 ]  11%

Viac nie, ako áno  
0%
  [ 0 ]  0%

Rozhodne nie  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 9
administrátor
Zaslal: Ut september 07, 2010 2:51 pm Odpovedať s citátom
Administrátor Administrátor
Založený: 11 január 2007 Príspevky: 155
Okrem odporúčaní spomínaných v článku Sakíne Aštíaníovej stále hrozí trest smrti, máte možnosť ju podporiť aj cez webový formulár na stránke FreeSakineh.org.

Stačí vyplniť meno (Name), uviesť e-mailovú adresu (Email), a nižšie kliknúť na Sign the petition. Wink
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť WWW stránky autora
Lemmy
Zaslal: Ut september 07, 2010 7:23 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6925 Bydlisko: Mám.
Kým mňa môže hnevať ukameňovanie kdesi v Iráne, na Slovensku sa ešte stále nájdu kresťania, ktorí ma nepríjemne prekvapia svojim barbarským uvažovaním, že by verejne bičovali ako v stredoveku. Jaroslav Daniška sa o politikoch vyjadril, že
Citácia:
si zaslúžia verejné bičovanie.

Sem tam niekoho ukameňovať, sem tam niekoho zbičovať, zopár po papuli, zopár výtržností na štadiónoch, zopár miestneho násilia, sem tam nejaký masaker so samopalom, hmm, to je kultúra, za ktorou je najvyšší čas dať bodku. Ale sú týždne, kde mnohým to stále nedochádza.

Od bičovania je len krôčik k ukameňovaniu. Bičovanie je násilie, a žiaden moralista to neospravedlní. Verejné bičovanie, verejné popravy. Už len z toho sloganu na začiatku článku ma mrazí: Politicky popraviť. Pekne verejne a naživo.

Je násilie tou preferenciou dnešnej spoločnosti, čo ju ozaj droguje?

Zaslal: St september 08, 2010 7:06 pm Odpovedať s citátom
Administrátor Administrátor
Založený: 11 január 2007 Príspevky: 155
Dnes mi prišla do schránky táto správa z FreeSakineh.org.

Citácia:
Dear Friends,

Almost three hundred thousand people from around the world have now signed the FreeSakineh.org petition. Your efforts contributed to a decision by Iranian officials to review Sakineh’s case and put the stoning sentence on hold. You made a difference.

Unfortunately events of the past few days — Sakineh’s horrendous mock execution, the elimination of all visits by her family and lawyer, the recent punishment of 99 lashes for a totally trumped up offense, and today’s announcement out of Iran that Sakineh may well be executed at the end of Ramadan (September 9th) — make clear there is considerable urgency to renew our efforts on her behalf.

Now is the time to implore the most senior clerics in Iran, versed and learned as they are in Sharia law and practice, to intervene on Sakineh’s behalf and speak out against the serious miscarriages of justice in her case. The letter which appears in the link here, addressed to the religious leaders, does exactly this. CLICK here and make your voice heard. Please, do it today!

http://freesakineh.org/letter

Thank you.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť WWW stránky autora
Lemmy
Zaslal: Pi september 24, 2010 10:51 am Odpovedať s citátom
Al-jazeera napísal(a):
Lewis's case made global headlines on Tuesday when Mahmoud Ahmadinejad, the Iranian president, contrasted the lack of protest over her impending execution to the "storm" surrounding a woman sentenced to be stoned in Iran.

"A woman is being executed in the United States for murder but nobody protests against it," Ahmadinejad told a group of Islamic figures in the US on Monday, according to IRNA, Iran's official news agency.

Iran has been under international pressure to spare the life of Sakineh Mohammadi Ashtiani, a 43-year-old mother who was sentenced to death by stoning for adultery in 2006.

Rozhodne odsudzujem aj trest smrti, ktorý sa vykonal teraz v USA. Prezident Iránu Mahmúd Ahmadínedžád správne poznamenal, že v USA idú popraviť ženu za vraždu, ale žiadne významné protesty proti vykonaniu trestu smrti sa nekonali.

V USA majú síce hnutie usilujúce o zrušenie akéhokoľvek zákona (Abolitionist Action Committee), ale širšia verejnosť neprotestovala.

Zaslal: Št november 04, 2010 12:00 pm Odpovedať s citátom
Pôvodne vo výzve sa píše: Vyzývam úrady, aby zabezpečili, že Sadždžád Káderzádeh (Sajjad Qaderzadeh) nebude prenasledovaný v súvislosti s tým, že vyjadruje svoje obavy o život matky.

Sadždžád je syn Sakíny Aštíaníovej.

Teraz sa na stránke Free Sakineh oznamuje: Most sadly, her son Sajaad who has devoted his life to saving his mother is now also in jail – guilty only of trying to bring justice to his mother.

Takže nakoniec aj syna uväznili za to, že sa snaží oslobodiť vlastnú matku (od rozsudku smrti).

Zaslal: Pi november 05, 2010 12:39 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 01 september 2009 Príspevky: 207 Bydlisko: Slovensko
Lemmy napísal(a):
ešte stále nájdu kresťania, ktorí ma nepríjemne prekvapia svojim barbarským uvažovaním

Lemy opýtam sa Ťa takto. Keby Ti nejaký "človek" znásilnil ženu a potom ju rozrezal a pritom by sa na to dívala tvoja malá dcérka a on by aj ju následne dajme tomu zmrzačil. Dotyčný by mal na konte už pár takých prípadov.

Aký trest by si mu dal ty? Keby sa jednalo o mňa trestom by bola taká aktivita, že by násilník o trest smrti prosil.

PS: Neviem, či si vieš predstaviť, akých hrôz sú niektorí násilníci schopní, ja som o tom len čítal a pár vecí videl... ale je to veľmi silné kapfe... to zviera neurobí.

...

V tematickom príklade som však proti hrdelnému trestu trestu. Som však za trest smrti v prípade obzvlášť brutálnych a zároveň opakujúcich sa zločinov.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: Pi november 05, 2010 8:29 am Odpovedať s citátom
svaty_certisko napísal(a):
Lemmy napísal(a):
ešte stále nájdu kresťania, ktorí ma nepríjemne prekvapia svojim barbarským uvažovaním

Lemy opýtam sa Ťa takto. Keby Ti nejaký…

Som zhrozený, ako ľahkovážne pristupuješ k čítaniu príspevkov. Nestretávam sa s toľkou povrchnosťou len tu, ale aj v iných diskusiách. Však sa opäť vráť k textu, odkiaľ si citoval moje slová. A pozri pozorne, k čomu vtedy smerovali, o čom bola reč. Aby sme sa teraz na zbytočne vložených povedzme 10 komentároch nenaťahovali, pripomeniem sám: Kým mňa môže hnevať ukameňovanie kdesi v Iráne, na Slovensku sa ešte stále nájdu kresťania, ktorí ma nepríjemne prekvapia svojim barbarským uvažovaním, že by verejne bičovali ako v stredoveku. Jaroslav Daniška sa o politikoch vyjadril, že si zaslúžia verejné bičovanie. To, ako si zareagoval na moje slová, je od veci.

Zaslal: Pi november 05, 2010 5:01 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 01 september 2009 Príspevky: 207 Bydlisko: Slovensko
Lemmy napísal(a):

Som zhrozený, ako ľahkovážne pristupuješ k čítaniu príspevkov. Nestretávam sa s toľkou povrchnosťou len tu, ale aj v iných diskusiách.

Mojím cieľom nebolo celkom relevantné zareagovanie na Tvoj príspevok. Skôr mi išlo o moje vlastné vyjadrenie sa k trestu smrti. Celý môj príspevok sa nesie v tomto duchu, takže to bolo pomerne jasné, čo tým chcem vyjadriť.

Mohol som si zvoliť dve alternatívy a to prispieť sem, alebo založiť novú tému. Zvolil som prvú alternatívu.

Ku danej téme som sa vyjadril formou odsúdenia spomenutého trestu v konkrétnom prípade. Toť vše.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: Pi november 05, 2010 5:26 pm Odpovedať s citátom
Ahá, rozumiem, dobre. Tak by som dal prednosť jednej otvorenej otázke: Je násilie tou preferenciou dnešnej spoločnosti, čo ju ozaj droguje?

Lebo výzvy ako verejne ukameňovať, verejne bičovať, či verejne popraviť len znásobujú násilie.

Násilie – spoločensky nežiaduci jav

O futbalovom chuligánstve

Zaslal: Št november 18, 2010 9:10 am Odpovedať s citátom
Zomrieť ukameňovaním

Počas 11. ročníka medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet, ktorý sa uskutoční 23. až 28. novembra 2010, si môžu diváci pozrieť aj film Zomrieť ukameňovaním.

Trest smrti ukameňovaním môžu v Iráne dostať ženy a niekedy aj muži, ktorí sa previnili cudzoložstvom, prostitúciou či zabitím v sebaobrane. Advokátka Šadi Sadrová, novinárka Asijeh Aminiová a ďalšie aktivistky za práva žien sa snažia pomáhať ženám, ktoré boli odsúdené k tomuto nehumánnemu, ponižujúcemu a veľmi bolestivému spôsobu popravy. Ich práca je však obtiažna – dôkazy sa iránska vláda vzhľadom na medzinárodnú kritiku snaží ututlať. Film bol ocenený Cenou za mier a spravodlivosť na tohtoročnom festivale Berlinale.

Filmová sekcia: Zaostrené na Irán a Afganistan

Zaslal: Ne december 12, 2010 7:34 pm Odpovedať s citátom
V Iráne prepustili ženu odsúdenú na smrť ukameňovaním

Irán vo štvrtok oslobodil ženu odsúdenú na smrť ukameňovaním. Prípad Iránky Sakíni Mohammadíovej-Aštiáníovej, ktorú mali popraviť tradičným krutým spôsobom (ukameňovaním) vyvolal pobúrenie v západnom svete, odkiaľ prichádzali početné výzvy na zmenu rozsudku. Iránka pritom už dostala 99 rán bičom – za „nedovolený vzťah mimo manželstva“, za ktorý ju mal stihnúť aj trest smrti. Informáciu o jej prepustení vo štvrtok zverejnila nemecká organizácia na ochranu ľudských práv.

Spolu so 43-ročnou ženou prepustili úrady aj jej 22-ročného syna a právnika. „Máme správy z Iránu, že sú na slobode,“ uviedla Mina Ahadiová, hovorkyňa berlínskej organizácie Výbor proti ukameňovaniu. Teherán prepustenie obvinených zatiaľ nepotvrdil.

Prípad Iránky Sakíni Mohammadíovej-Aštiáníovej sa stal symbolom boja západného sveta proti trestu smrti ukameňovaním a za dodržiavanie ľudských práv v Iráne.

24 hodín

Zaslal: Ne január 02, 2011 10:30 pm Odpovedať s citátom
Prv som čítal, že už ju oslobodili, a teraz čosi inšie.

Justičný predstaviteľ: Irán možno zmení trest smrti ukameňovaním pre Aštíaníovú

Teherán 2. januára (TASR) – Polooficiálna iránska tlačová agentúra Fars citovala dnes justičného predstaviteľa, ktorý uviedol, že necháva otvorenú možnosť zmeny trestu smrti ukameňovaním pre ženu obvinenú z cudzoložstva.

Trest smrti ukameňovaním, na ktorý bola odsúdená Iránka menom Sakíne Aštíaníová, vyvolal medzinárodné odsúdenie a zatiaľ je odložený.

Agentúra Fars dnes napísala, že predstaviteľ iránskej justície Málik Adždár Šarífí na otázku, či môže byť ukameňovanie zmenené, odpovedal: „Všetko je možné.“

Šarífí stojí na čele ministerstva spravodlivosti Východného Azerbajdžanu, iránskej provincie, kde je Aštíaníová uväznená.

Podľa jeho vyjadrenia sa o Aštíaníovej prípade rozhoduje dlho, pretože panuje nejednoznačnosť v dôkazovom materiáli.

Správu sprostredkovala agentúra AP. (TASR)

Zaslal: Št marec 20, 2014 6:16 pm Odpovedať s citátom
Iránka Sakíne Aštíaníová odsúdená k trestu ukameňovaním je na slobode.

www.ceskatelevize.cz

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: