Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Kultúra smrti

Lemmy
Zaslal: So december 14, 2013 8:24 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6516 Bydlisko: Mám.
K článku Kultúra smrti sa hodí aj tento fór:

Zaslal: Ne december 15, 2013 12:14 am Odpovedať s citátom
Wilhelm Reich napísal(a):
Pastiersky list, ktorý sa nedávno čítal v každom katolíckom kostole na Slovensku, skutočne mnohým zdvihol žalúdok. Okrem toho, že obsahoval množstvo vyložených klamstiev: „chcú teda zobrať mužovi právo na identitu muža a žene právo na identitu ženy a rodine právo na identitu rodiny“, označujú v ňom aktivistov za ľudské práva ako aktérov „kultúry smrti“. Páni biskupi, pokiaľ chcete vedieť, čo je to kultúra smrti, mali by ste si v prvom rade naštudovať dejiny inštitúcie, ktorú reprezentujete. Náboženské vojny, ktoré vyhladili veľkú časť populácie Európy a rozvrátili život v orientálnych krajinách, inkvizícia, obchod s otrokmi či diktátori v sutanách, by Vám to snáď mohli čiastočne priblížiť.

Kto tu ničí rodiny?

Zaslal: Pi december 27, 2013 10:10 pm Odpovedať s citátom
Slovák podal trestné oznámenie na biskupov Slovenska. Za pastiersky list

Riaditeľ a spoluzakladeľ kreatívnej agentúry Respect APP Róbert Slovák podal trestné oznámenie na biskupov Slovenska. Dôvodom je fakt, že Konferencia biskupov Slovenska v Pastierskom liste, ktorý zverejnila na svojej stránke na prvú nedeľu adventnú, a zároveň ktorý bol čítaný vo všetkých kostoloch na Slovensku, podľa jeho názoru sa dopustila hanobenia národa. „Trestné oznámenie som podal preto, lebo som nadobudol dojem, že "biskupi Slovenska" hanobia časť obyvateľstva za to, že nezdieľa ich názor na život, že nie sú veriaci, prípadne veria niečomu inému. A to verejne, organizovane a na celom Slovensku,“ vysvetlil pre HN svoje dôvody Róbert Slovák.

Týmto krokom chce dosiahnuť, aby sme sa vážne zaoberali šírením nenávisti voči skupine ľudí, ktorá "s vačšinou nesúhlasí. „Nestačí bľabotať na facebookoch, treba sa proti zlobe postaviť. Najmä, ak sa niekto snaží brániť šťastiu iným,“ doplnil Slovák. Ten priznal, že trestné oznámenie podal ako súkromná osoba a nestojí za ním žiadna skupina, či združenie. „Hnevá ma, že aj z mojich daní je platená organizácia, ktorá manipuluje, osočuje a uráža ľudí s iným svetonázorom,“ tvrdí Róbert Slovák.

HNonline.sk

Zaslal: Pi január 17, 2014 10:53 am Odpovedať s citátom
Pseudokresťanský džihád?

Zolo Mikeš napísal(a):
Čo je veľa, to je moc. Najnovšie aktivity Aliancie za rodinu proti letáku Ikea podporené aj Konferenciou biskupov Slovenska môžu pôsobiť na časť slobodomyseľnejších obyvateľov Slovenska ako začiatok pseudokresťanského džihádu. A kultúrna vojna je to posledné, čo už beztak vyhrotená atmosféra na Slovensku potrebuje.

Zaslal: Št marec 13, 2014 9:17 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent na svojej stránke uvádza, že kto je podľa neho nositeľom hodnôt kultúry smrti. V zozname sa spomína aj občianske združenie ETHOS a jej predseda Ivan Hamráček.

A to preto, lebo podporili Otvorený list k návrhom ústavného zákazu manželstiev rovnakého pohlavia.

Archív:

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: