Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Neveriť neverť a ešte raz NEVERIŤ!!!!

robi
Zaslal: Št september 19, 2013 11:48 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 20 február 2007 Príspevky: 169
Neveriť neverť a ešte raz NEVERIŤ!!!!
Odrezať niekoho na lane...
... to je fakt sila. Ako horolezec som si to nikdy ani nepripúšťal - a to som bol aj dolu aj hore. Je známe, že zopárkrát sa to fakt stalo, že horolezec odrezal toho dole a zachránil sa. Potom to samozrejme vyrozprával vo svojej verzii. Ale nikto s ním už nikdy nepolezie. To podľa mňa pletí aj pre tento prípad. Otázkou je, čo za šrot to naša armáda používa - veď vrtulník môže spadnúť aj na mesto, štadión, nemocnicu a žiadne odrezávanie tu nepomôže.
Podľa mňa Lano nebolo nutné odrezať. Aj pri výpadku motora je možné pristáť s lietadlom takzaným kĺzavým, letom.

Napríklad vetrone ani nemajú motor.zvládnu to aj amatérski letci a nie vojenskí.

Aj na helikoptére je to podobné,

Nebolo nutné odrezať lano a spôsobiť smrť nevinného človeka ktorý slepo a hlúpo dôveroval pilotom posádke a ostatným členom v helikoptére. Odkaz ostatným, neverte týmto ľuďom odrežú Vás od lana.
Vojakovi, ktorý zahynul v Lešti, prerezali lano

Vrtuľníku vypadli systémy. Pri rozhodnutí o odrezaní lana bolo na jeho palube trinásť ľudí.

BANSKÁ BYSTRICA. Vyšetrovatelia nehody vo vojenskom výcvikovom stredisku v Lešti, pri ktorej zahynul po páde z vyše 20-metrovej výšky 40-ročný vojenský policajt, už pracujú najmä s jednou verziou tragédie.

Vrtuľník Mi-17 mal pri výsadku poruchu a hrozilo, že sa zrúti. Lano, na ktorom visel Ľubomír Igaz, odrezali.

Potvrdili to v stredu nezávisle od seba dva dôveryhodné zdroje z prostredia bezpečnostných zložiek.

Vyšetrovací tím prešetruje príčinu poruchy, či sa jej dalo zabrániť pred letom, a hľadá odpoveď, či obetovanie života bolo jediné možné riešenie na záchranu ďalších trinástich.

Podrobne tu:
http://www.sme.sk/c/6940051/vojakovi-ktory-zahynul-v-lesti-prerezali-lano.html
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robi
Zaslal: Pi september 20, 2013 1:41 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
pointa je iná čo som chcel povedať.
Žiadny vojak, letec, pilot, námorník, policajta a tak podobne by nemal veriť svojmu nadriadenému ve veliteľovi / podobne aj zamestnanec vedúcemui šéfovi riaditeľovi aj manžel manželke /teda nemal by byť veriacim ale mal by zásadne neveriť svojmu veliteľovi nedôverovať mu teda byť neveriacim, Asi toľko.

Priorita týchto stránok tohoto webu je aby človek neveril nikto a ničomu. To je normálny stav.
veriť a dôverovať je choré.
robi
Zaslal: Pi september 20, 2013 1:43 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
keby neveril a nedôveroval od základu ten nešťastník tým ostatným bláznom v helikoptére bol by žil.
Lemmy
Zaslal: Pi september 20, 2013 2:11 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
Veď bol vojak z povolania. Plnil si svoje služobné povinnosti.

Zaslal: Pi september 20, 2013 5:04 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Lemmy napísal(a):
Veď bol vojak z povolania. Plnil si svoje služobné povinnosti.

Lemmy!!!
veď ja nepopieram že bol vojakom a na vojne je hierarchická štruktúra kde platí zákon padajúceho hovna,
teda nižšia šarža poslúcha vyššiu inak by sa zrútila štruktúra teda armáda ako taká. podobne funguje polícia ale aj obyčajná firma.
Ide tu ale o iné. O vieru ako takú. Web sa venije viere nie? vedecky skúma vieru či nie?
Ide o to Aby dotyčný človek nikdy neveril nikomu. Nielen nadriadeným ale ani podriadeným ani vláde ani prezidentovi ani polícii ani vnukovi.

Poznám prípady že zavolal vnuk babke ale nebol to vnuk a žiadal aby mu dala tisíce eur. že pošlôe pre ne kamráta. babka verila že je to vnuk a dala mu všetky úspory.
Alebo prišli kukláči policajti do BANKY že ruky hore a vykradli banku boli to zlodeji.

To čo sa týka VIERY vo všetkom NEVERiŤ.
Lebo ak napíšete LEMY že treba veriť tak Vám vynadám do VERACEHO!!!
Twisted Evil Evil or Very Mad
Lemmy
Zaslal: Pi september 20, 2013 7:26 pm Odpovedať s citátom
Lenže ty miešaš hrušky s jablkami. Miešaš náboženskú vieru s akoukoľvek vierou. A nie je to tak.
Adam Roman napísal(a):
Viera je pozitívny postoj adresáta tvrdenia k autorovi, pri ktorom adresát považuje informáciu autora za pravdivú, opierajúc sa o akékoľvek dôvody. Alebo stručne: veriť, znamená považovať za pravdivé.

Zaslal: So september 21, 2013 11:44 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
RE:Lenže ty miešaš hrušky s jablkami. Miešaš náboženskú vieru s akoukoľvek vierou. A nie je to tak.

Nie nie a ešte raz nie.
Robili sa pokusy na ľuďoch a zistilo sa že sa aktivizuje v mozgu tá istá oblasť pri naivite a viere ľudí predavačom napríklad na akcii ŠMEJDOV,
a naivite a viere ľudí na akcii zjavenia v Dechticiach.
Lemmy
Zaslal: So september 21, 2013 11:55 am Odpovedať s citátom
To, či mal veriť (dôverovať) ten vojak, nemôžeš vzťahovať na každú situáciu. Jednoducho, sú udalosti, ktorým nemáme dôvod neveriť. Ak sa však objavia nejaké pochybnosti, je namieste uvažovať, či má význam naďalej veriť. Niekedy svoju vieru zmeníme na základe novších poznatkov. Niekedy ostávame vo viere. (Nehovorím o náboženskej viere.)

Príklad: Čítaš článok Greenpeace žiada Rusko, aby prepustilo posádku Arctic Sunrise. Ty si myslíš, že nemá význam veriť tomu, že zadržali 30 aktivistov? Prečo? Ja tomu verím. Beriem to ako fakt, o ktorom sa píše.

Ja som ti chcel povedať toľko, že nie vždy je dôvod nedôverovať (neveriť).

Ten vojak jednoducho nepočítal s tým, že nastane taká situácia, že mu odrežú lano. Keby to mohol očakávať, zrejme by sa nezlaňoval.

Zaslal: So september 21, 2013 8:49 pm Odpovedať s citátom
Podľa mňa je lepšie namiesto trikrát neveriť, neveriť, neveriť, používať: Dôveruj, ale preveruj! Wink

Zaslal: Ut január 28, 2014 8:43 pm Odpovedať s citátom
Ale tomu neuverím.

V Moskevské oblasti se objevila legendární obluda čupakabra

Rusové čelí útokům pověstného netvora. Oficiální místa v něj sice nevěří, ale pro jistotu podnikají opatření.

Je zřejmé, že výzvy prezidenta Putina, aby se Rusko vrátilo k tradičním hodnotám, mají první plody. Pokud budou věci pokračovat tímto způsobem, mají se obyvatelé Ruska a nejbližší zahraničí ještě na co těšit.

www.reflex.cz

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: