Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Mníchovská dohoda nemala zabrániť vojne, ale odkloniť Nemcov

Lemmy
Zaslal: Po september 30, 2013 2:30 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5916 Bydlisko: Mám.
Mníchovská dohoda nemala zabrániť vojne, ale odkloniť Nemcov na východ

Rozhodnutie zástupcov Veľkej Británie a Francúzska Arthura Chamberlaina a Édouarda Daladiéra podpísať pred 75 rokmi v Mníchove súhlas s odstúpením pohraničných území Československa hitlerovskému Nemecku, nebolo až tak motivované snahou zabrániť vojne ako takej, ako skôr úmyslom odkloniť nemeckú agresiu smerom na východ. Pre TASR to povedal historik, riaditeľ Stredoslovenského múzea a zároveň tajomník Ústrednej rady Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (SZPB) Roman Hradecký.

„Veľmoci podpísali Mníchov a obetovali Československo v snahe odkloniť nemeckú agresiu smerom na východ a pre seba získať čas,“ povedal. Dodal, že tento postoj bol v úplnom rozpore s dovtedajšími snahami štátov ohrozených Nemeckom dohodnúť sa na spoločnom postupe aj so Sovietskym zväzom (ZSSR). „V tomto zmysle má neskoršie podpísanie paktu Molotov – Ribbentrop úplne iné konotácie. Sovieti sa ním snažili prehodiť kyvadlo zasa naspäť a preorientovať nacistický tlak späť na západ,“ poznamenal Hradecký na margo dohody o neútočení, ktorú ZSSR a Nemecko podpísali 23. augusta 1939.

TASR

Zaslal: Ut október 01, 2013 6:17 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1523
Shocked To je ten Hrádecký,ktorý je na čele oz Prometheus? Shocked

Zaslal: Ut október 01, 2013 8:52 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5916 Bydlisko: Mám.
Áno.

Zaslal: Ut október 01, 2013 7:49 pm Odpovedať s citátom
V roku 1944 môj dedo ako záklaďák slovenskej armády bol presunutý do priestoru Starých hôr na potlačenie povstania. Tu sa pridali k povstalcom - prebehli. Po rozpade povstania ich velitelia nechali napospas a zakrátko ich obkľúčili Nemci. Aby títo mladí chlapci prežili, zakopali zbrane. Keďže ich zatkli ako neozbrojených, nepostrieľali ich na mieste. Dedo putoval do koncentračného tábora v Poľsku, najprv bol na Balte,kde v ľadovej vode nakladali míny do vojenských lodí - robili živú reťaz. Neskôr bol deportovaný do tábora s koncovými písmenami wld. Podarilo sa mu odtiaľ poslať dopis, no spiatočná adresa bola začiernená. Preto viem len tie koncové písmená. Tu ich oslobodili Sovieti. Z Poľska šiel na Slovensko pešo.
Keď som sa ho ako mladý chlapec, ohlúpnutý boľševickou propagandou typu film Boj o Sokolovo, pýtal, prečo neušiel z koncentráku, koľko Nemcov zabil a či vyhodil nejaký tank do vzduchu, tak sa rozplakal ako malé decko a dostal triašku. To, čo prežil v lágri, viem len z útržkov - zostalo to rodinné tabu. Nikto sa ho už na to nepýtal, aby to znovu neprežíval.
V roku 1945 vstúpil do KSČ. Komunisti mali vtedy dobré meno a neboli spájaní s antikresťanstvom. Následne dedovi vzali pole - bol drobný poľnohospodár, vzali mu dobytok a kone - čo vtedy bola nevyhnutná výbava na prežitie. V 1947 dedo vystúpil zo strany.
Od 9 rokov som zažíval príkoria od súdruha riaditeľa, lebo sme boli kresťanská rodina.Napriek tomu, že som bol top žiakom, nesmel som ísť inam než na učňovku.
Romana Hrádeckého nájdeš v cibuľkových zoznamoch ŠTB. Je predsedom združenia šíriaceho nenávisť voči kresťanom. A on je tajomníkom protifašistických bojovníkov? Veď 90% z nich boli kresťania! Táto eštébacka udavačská sviňa si hovie v riaditeľskom kresle Stredoslovenského múzea... A dovolí si prekrúcať dejiny len aby zľahčil zločiny komunizmu.
Vraj historik... Nože mi daj link na jeho historické diela.
OZ Prometheus je hanbou našej krajiny.Zgrupuje bývalých eštébakov a kolaborantov s boľševickou mocou. Podnecuje k nenávisti, štve,klame... a ja mám nadšene tlieskať prejavom Hrádeckého? Veď to, že tento hajzeľ je na výslní, je skutočnou vizitkou sekulárneho humanizmu.

Poznám mnohých ateistov a mám medzi nimi veľa kamarátov, za ktorých by som dal ruku do ohňa. Ale od týchto neomarxistov sa odvracajú.

Zaslal: Ut október 01, 2013 7:57 pm Odpovedať s citátom
Nemecko by nikdy nedobylo pohraničné územia a neovládlo ČSR. Nemalo na to armádu. Som skeptický, že západ by obetoval ČSR s vedomím, že Hitler bude pokračovať vo vojenskom ťažení - z jednoduchého dôvodu. ČSR by bola pre Hitlera zbrojnicou. Nevyzbrojíš nepriateľa predsa ako ho môžeš poraziť neozbrojeného.
Hitler si ale urobil z Česka zbrojnicu...

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: